שירות איתותים: המדריך המקיף על איתותי מסחר ומניות

בואו נדבר על שירות איתותים: החלטתם להרוויח כסף באמצעות השקעה בשוק ההון, אבל אין לכם מושג ירוק איך לצלוח את רכבת ההרים המטורפת של הבורסה במינימום נפילות, הפסדים ושגיאות? שירות איתותים של מניות יכול להציל את המצב ולסגור לכם את הפינה בצורה מושלמת.

תוכן העניינים הצג תוכן עניינים

מה זה שירות איתותים?

תוהים מה זאת החיה הזאת בכלל? מדובר בהמלצות על המניות החמות והאטרקטיביות ביותר שעומדות להתרומם ולפרוץ קדימה.

הן ניתנות על ידי מומחי ויועצי השקעות מוסמכים ומנוסים שחיים ונושמים את שוק ההון, מכירים לעומק את התחום ויודעים לזהות את הזדמנויות ההשקעה הטובות והמשתלמות ביותר שאסור לפספס.

ברגע שהם עולים על הדבר הגדול הבא, "כרישי" ההשקעות האלה מעדכנים אתכם בזמן אמת על המניות המבטיחות והמסקרנות שהשווי שלהן עומד לזנק לגבהים חדשים.

שירות האיתותים המתקדם של אינטראקטיב ברוקרס נותן לכם המלצות כניסה לעסקה: באיזה מחיר להיכנס, ובאיזה מחיר לצאת. האיתותים מתבצעים על בסיס אלגוריתמים מתקדמים וניתוח פונדומנטלי על ידי מנהלי ההשקעות של אינטראקטיב ישראל. את האיתותים תקבלו בזמן אמת ישירות ל-WhatsApp שלכם.
מטרת השירות היא לחשוף את המשקיע להמלצות בזמן אמת של גורם בעל ידע מקצועי המזהה הזדמנויות פוטנציאליות בשוק ההון. יחד עם זאת יודגש, כי השירות איננו תחליף לייעוץ השקעות אישי, ואיננו תחליף לניהול תיק השקעות. השירות הינו במתכונת "ייעוץ קבוצתי".

במקום שתצטרכו להיות צמודים מסביב לשעון למיליון גרפים וטבלאות שונות ולשבור את הראש על איתור הזדמנות הפז הבאה, המומחים האלה יעשו את כל העבודה הקשה במקומכם ויעניקו לכם טיפים מנצחים ששווה לשים אליהם לב.

כמובן שלא מדובר בניחושים אקראיים, הימורים פרועים או תחושות בטן, אלא בהמלצות השקעה מושכלות ומחושבות המתבססות על ניתוח טכני מעמיק של הביצועים ההיסטוריים של המניה והתנודות בשווי שלה לאורך השנים, מידע פנימי של יודעי דבר, המגמות העדכניות בשוק, "הלך הרוח" של ציבור המשקיעים והמצב הפיננסי והגיאופוליטי הנוכחי.

השקעה בשוק ההון היא אחת מהדרכים הטובות והיעילות ביותר ליצור תשואה נאה ולהבטיח את העתיד והביטחון הכלכלי שלכם, אבל רק לחלק קטן מהמשקיעים יש מספיק זמן, ידע, ניסיון וסבלנות לניתוח מקיף ומדוקדק של השוק בניסיון לאתר את הזדמנויות ההשקעה הטובות והשוות ביותר שיעניקו מקסימום רווחים במינימום סיכונים והפסדים. ובדיוק בנקודה הזאת איתותי מניות נכנסים לתמונה.

במקום לגשש באפלה, לשלוף מהבטן או לבזבז זמן יקר על לימוד התחום מאפס, תוכלו להסתמך על אנליסטים בעלי רקורד מוכח וקבלות מרשימות שיודעים לקרוא נכון את המפה ולזהות לאן הרוח נושבת.

הם ישמחו להמליץ לכם על אפיקי ההשקעה הלוהטים והמומלצים ביותר בכל רגע נתון בהתאם ליעדי ואסטרטגיית ההשקעה שלכם בתמורה לעמלה על השירותים שלהם.

סקרנים לדעת כיצד מתקבל כל "איתות" כזה בנוגע להזדמנות השקעה מומלצת, על מה הוא מסתמך ומתבסס ואיך לתרגם אותו להחלטת מסחר מנצחת? תמשיכו לקרוא ותגלו!

עקרונות המפתח של שירות איתותי מניות

מסך מחשב עם גרף צבעוני שירות איתותים ויד מחזיקה עט צמוד לגרף
 • קבלת החלטות מסחר והשקעה חכמות ומושכלות יותר על סמך "איתותים" המתבססים על ניתוח טכני מקיף ומידע מהשטח.
 • איתותי מניות יכולים להתבסס על חיזוי התנודות העתידיות במחיר המניה בהתאם לביצועים שלה בעבר או מידע פנימי וחסוי שאינו נגיש לציבור הרחב.
 • שירותי איתותים מתבססים על ניתוח טכני לאיתור התזמון הנכון לקנייה ומכירה של נכסי השקעה ספציפיים ולעתים מוטמעים בתוך אלגוריתם בינה מלאכותית וסורק מניות חכם המנטרים את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר באופן אוטומטי.
 • חברות עשויות להסגיר רמזים ולשלוח "איתותים" בנוגע ליציבות ולאיתנות הפיננסית של החברה באמצעות תשלומי דיווידנדים ומענקים, רכישה עצמית של מניות או פריסת חובות.
 • מידע פנים או פעולות ספציפיות של מקבלי ההחלטות, המנהלים והעובדים בחברה למשל החלטה פתאומית של בעלי עניין לממש את ההחזקות ולמכור את המניות שלהן יכולה לשרת בתור "איתות" שצריך להדליק נורה אדומה.

איתותי מניות: איך זה עובד? 

איתותי מניות מגובים על ידי מגוון עצום של נתונים, מדדים ומחקר מקיף ומעמיק. כדי לחבר את כל חתיכות הפאזל, לראות את התמונה השלמה ולפענח איתותים מדויקים ונכונים נדרשת לא מעט עבודה מאומצת.

צריך לסנכרן בין כל פיסות המידע שקיבלתם אודות המצב בשוק והפעילות של חברה מסוימת ולהסיק את המסקנה המתבקשת. 

עמוד התווך של איתותי מסחר הוא ניתוח טכני. כמובן שזה לא המקור היחיד והבלעדי לאיתותים האלה והם מסתמכים בין השאר גם על ניתוח פונדמנטלי, ניתוח כמותי, המצב הכלכלי והסנטימנט (היחס בין נפחי המסחר) הכולל של השוק.

איתותי מניות מספקים למשקיעים המלצות השקעה מחושבות, מושכלות ומבוססות המסתמכות על ניתוח אובייקטיבי ונגזרות מהמספרים והנתונים היבשים בשטח ללא הטיות, פניות ואינטרסים נסתרים.

לא מדובר בהנפצה שהגיעה משומקום ולכל איתותי מניות חייב להיות הסבר מנומק. 

ללמוד מאפס את עקרונות וסודות הניתוח הטכני ולהשתפשף בתחום זה ממש לא משחק ילדים. מדובר במשימה מורכבת ותובענית הדורשת לא מעט זמן, מחויבות והתמדה.

קורס מסחר בשוק ההון יכול להיות פתרון מעולה למשקיע טירון ומתחיל שעושה את הצעדים הראשונים שלו בתחום. הוא יספק לכם את כל הכלים והידע הנדרשים להצלחה בשוק ההון בנוחות ובקלות מירבית. 

אנחנו לא מפסיקים לדבר על החשיבות והתועלת העצומה של ניתוח טכני, אבל הגיע הזמן להבין מה בכלל עומד מאחורי המונח הבסיסי והנפוץ הזה.

ניתוח טכני היא שיטה לזיהוי מגמות במחיר של נכסים פיננסיים שונים במטרה לקבוע את מידת הסיכון והכדאיות של השקעה מסוימת.

שירות האיתותים המתקדם של אינטראקטיב ברוקרס נותן לכם המלצות כניסה לעסקה: באיזה מחיר להיכנס, ובאיזה מחיר לצאת. האיתותים מתבצעים על בסיס אלגוריתמים מתקדמים וניתוח פונדומנטלי על ידי מנהלי ההשקעות של אינטראקטיב ישראל. את האיתותים תקבלו בזמן אמת ישירות ל-WhatsApp שלכם.
מטרת השירות היא לחשוף את המשקיע להמלצות בזמן אמת של גורם בעל ידע מקצועי המזהה הזדמנויות פוטנציאליות בשוק ההון. יחד עם זאת יודגש, כי השירות איננו תחליף לייעוץ השקעות אישי, ואיננו תחליף לניהול תיק השקעות. השירות הינו במתכונת "ייעוץ קבוצתי".

הנחת היסוד של התפיסה הפופולרית הזאת היא שהמספרים אף פעם לא משקרים ושניתוח זהיר וקפדני של הנתונים הסטטיסטיים והביצועים ההיסטוריים של אפיק השקעה מסוים מאפשר לנבא את מידת הרווחיות שלו בעתיד.

בניגוד לניתוח פונדמנטלי הקובע את הערך הפנימי והמובנה של נכס השקעה כלשהוא בהתאם לתפקוד הכלכלי ולהתנהלות הפיננסית שלו, ניתוח טכני מתמקד אך ורק בתנודות ובשינויים בשווי הנכס הפיננסי כדי לזהות דפוסים ומגמות המעדים על החוזק או החולשה שלו. 

במסגרת הטכניקה הזאת, המשקיע בוחן את נתוני המסחר והשווי של אפיק ההשקעה בעבר כדי לחזות כיצד הוא יתנהג בעתיד.

ניתן להשתמש בניתוח טכני להערכת המגמות והביצועים של מגוון נכסים פיננסיים שונים- כמו מניות, חוזים עתידיים, סחורות, מטבעות שונים (כולל מטבעות דיגיטליים), אגרות חוב ומוצרי השקעה נוספים המייצרים תשואה פסיבית קבועה.

למרות שבמאמר הזה אנו עוסקים בטכניקת הניתוח הטכני בעיקר בהקשר של מניות, היא מועילה ושימושית עבור אפיקי השקעה אחרים ונפוצה אף יותר לחיזוי כדאיות והחזר ההשקעה של סחורות ומט"ח, שבהם רוב המשקיעים מתמקדים במסחר יומיומי. 

ניתוח טכני מתבסס על אינדיקטורים, מדדים וקריטריונים (נקראים באנגלית “technicals”) שונים הכוללים נתונים היסטוריים של מחיר, נפח המסחר ומספר החוזים הפתוחים והלא מוסדרים המיוצגים בגרפים וטבלאות.

השיטה הזאת מתעלמת מהשווי הפנימי והאמיתי של כל חברה בהתבסס על הרווחים, התשואה או שולי הרווח שהיא מייצרת.

ניתוח טכני הפך לבחירה מועדפת על סוחרים יומיים בגלל היעילות הרבה של הטכניקה הזאת לזיהוי תנודות במחיר המניה בטווח הקצר, אבל גם משקיעים לטווח הארוך יכולים להפיק תועלת מניתוח טכני ולהיעזר בו כדי לתזמן בצורה נכונה את נקודת הכניסה והיציאה מאפיק השקעה מסוים.

מידע פנים בתור שירות איתותים

גם מעקב אחר הפעילות של בעלי העניין ומקבלי ההחלטות בחברה מסוימת יכול לשפוך אור על מגמת השינוי בשווי המניה שלה. בעיקרון, ניצול ושימוש במידע פנים חסוי שאינו ידוע לציבור הרחב לביצוע פעולות מסחר אסור על פי החוק.

לצד המגבלות הנוקשות שמטיל החוק, לא תמיד קל להבין מה מותר ומה אסור וקיים שטח אפור שמשקיעים רבים מנצלים לטובתם.

בכל מקרה, למעגל הפנימי של עובדי החברה יש תמונת מצב הרבה יותר מקיפה ומדויקת בנוגע לתפקוד ולביצועים שלה ולכן משקיעים מבחוץ יכולים לחלץ המון תובנות שימושיות אם הם יעקבו אחר פעילויות המסחר שלהם. 

קיימות גם פעילויות והחלטות מסחר של החוג הפנימי בחברה מסוימת השקופות וגלויות בפני הציבור הרחב. כאשר החברה מגדילה את כמות המניות שהיא מקצה לעובדים שלה, מדובר באיתות חיובי המסמן על כך שהחברה נמצאת בתנופת צמיחה.

כמובן שזה יכול לעבוד גם בכיוון ההפוך ואם בעלי מניות מרכזיים ומנהלים בכירים בחברה מוכרים בבהילות ובפתאומיות את המניות שלהם וממהרים להיפטר מהן, מדובר בסימן מדאיג ובתמרור אזהרה מהבהב. ייתכן שהם יודעים על התרחשות מסוימת מאחורי הקלעים שעלולה להוביל לירידה חדה בשווי המניה.

ברור שלמעגל הפנימי בתוך החברה יש מידע מיידי ממקור ראשון על כל מהלך או אירוע שעלול להשפיע באופן משמעותי על שער המניה הרבה לפני שלציבור הרחב יש מושג מה מתרחש.

מדובר ביתרון מכריע שהם יכולים לנצל לטובתם כדי לגזור קופון שמן ולגרוף רווחים או להגן על עצמם מהפסדים כבדים. לכן, צריך להישאר עם היד על הדופק ולשים לב לכל שביב מידע בנוגע לפעילות מסחר חריגה של דמויות מפתח בחברה מסוימת.

האיתות הזה שחומק מהרדאר של רוב המשקיעים יכול להפוך לקלף מנצח שתשלפו מהשרוול.

לאורך השנים נערכו כמה מחקרים שבדקו את מידת ההשפעה של החלטות המסחר והאחזקות של החוג הפנימי בחברות שונות על שווי המניות שלהן, אבל הן לא הצליחו להשיג ממצאים נחרצים וחד משמעיים ולהגיע למסקנה חותכת.

לצד הזהירות המתבקשת בהסתמכות על מידע פנימי, אין ספק שמדובר באיתות שיכול להעיד לאן מועדות פני החברה וכיצד יתנהג שער המניה שלה בעתיד הקרוב. 

דיבידנדים בתור איתותי מסחר

גישה נוספת מסתמכת על חלוקת דיבידנד בתור איתות לפוטנציאל גבוה לצמיחה העתידית של החברה.

על פי התיאוריה הזאת, אם ההנהלה הבכירה של חברה מסוימת מוכנה לפתוח את הכיס ולתגמל את העובדים במענקים נדיבים, כנראה שהם יודעים שהחברה עלתה על דרך המלך ושומרת על רווחיות יציבה.

מבחינה היסטורית, מתן דיבידנד נוטה להיות סימן מקדים לעלייה בשווי המניה שלה. המידע הזה זמין לציבור הרחב וכל הצהרה על מענק שמן היא איתות על העוצמה הכלכלית של החברה.

אנליסטים ומשקיעים רואים בחדשות האלה חותמת רשמית לעתיד הוורוד והמבטיח הצפוי לחברה. למרות שלא כולם מסכימים עם התיזה הזאת ומטילים ספק בקשר המובהק בין מתן דיבידנד לצמיחה כלכלית, יש לא מעט ראיות מוצקות מהשטח המראות שהיא עומדת במבחן המציאות. 

באופן כללי, תוכלו להסתמך על כלל האצבע הבא: עלייה חדה בגודל מענקי הדיבידנדים מצביעה על יציבות פיננסית ופוטנציאל לזינוק בשווי מניית החברה.

לעומת זאת, פיחות בגודל תשלומי הדיבידנד מצביע על קשיים כלכליים ומומנטום שלילי שגורמים לחברה להדק חגורות. הנחת המוצא של התפיסה הזאת היא שהחברות המשלמות את מענקי הדיבידנדים הגבוהים ביותר הן גם הרווחיות ביותר.

עם זאת, כמה מחקרים שבדקו את הנושא הפריכו את החוקיות הזאת והראו שדיבידנד נדיב אינו בהכרח מתקשר לפריחה כלכלית ורווחיות גבוהה. 

ברוב התאגידים והחברות הגדולות, הגדלת תשלומי הדיבידנד לעובדים מותנית באישור דירקטוריון החברה ותלויה במידת שביעות הרצון שלו מהביצועים והרווחיות של החברה.

ההנהלה הבכירה נותנת אור ירוק למהלך רק לאחר שהיא מוודאת שזה לא יסכן את תזרים המזומנים השוטף של החברה ויכניס אותה לסחרור כלכלי. דוגמאות לחברות ענק הנוהגות להגדיל את גובה מענקי הדיבידנדים שהן מעניקות בצורה רציפה ועקבית הן FedEx, Nordsonו- Procter and Gamble.

חברות שנוהגות להתחלק ברווחים שהן גרפו יחד עם העובדים והגדילו את תשלומי הדיבידנדים שלהן במשך 25 שנים ברצף לכל הפחות נקראות "אצילות דיבידנד".

טיפים לשימוש נכון בשירות איתותים

פנקס לבן מונח על תיקייה תכלת ומסמכי מספרים עם המילים טיפים מהירים ועפרונות שחורים

 לפניכם כמה עצות זהב שיעזרו לכם להפיק את המירב מאיתותי המסחר שאתם מקבלים: 

אף פעם אל תסתמכו בצורה עיוורת על שירות איתותים מסוים

קיימים המון איתותים מסוגים שונים המצביעים על הזדמנות ייחודית לרכוש או למכור מניות ואפיקי השקעה אחרים. תזכרו שלא מדובר בנוסחת קסם עם 100 אחוזי דיוק והצלחה או תעודת ביטוח לרווח מובטח מראש.

חשוב לבדוק לעומק כל איתות שאתם מקבלים, לקחת אותו בעירבון מוגבל ולוודא שהוא מבוסס ואמין. במקום להסתמך עליו בלי לשאול שאלות, תשימו לב למדדים וקריטריונים חשובים נוספים שצריך לקחת בחשבון. 

צריך לפענח איתותים יחד עם כלי ומדדי ניתוח טכני אחרים

כדי "לקרוא" בצורה נכונה את השוק ולפענח מה באמת אומר כל איתות, אתם צריכים להיות מודעים להקשר ולרקע שלו. כדי לקבל החלטת השקעה נכונה, אתם צריכים ללמוד לראות את התמונה הרחבה במקום להתמקד באיתות בודד ומקוטע.

לכן, כשאתם בודקים איתות מניות מסוים, אל תשכחו לשקלל אותו עם כלי ניתוח טכני בסיסיים נוספים כמו גרף "נרות יפניים" הממחיש את תזוזת המחירים של מניה מסוימת בתקופת זמן נתונה ומוגדרת מראש. 

אל תסתמכו על יותר מחמישה אינדיקטורים שונים

זה רעיון חכם להתבסס על 2-3 סוגי איתותים שונים שאתם משקללים ומשלבים ביחד. אם תנסו להתפזר על מיליון מדדים וקריטריונים שונים שקל מאוד להתבלבל וללכת לאיבוד ביניהם.

תעשו לעצמכם טובה והגדירו לעצמכם כמה מדדים קשיחים המשלימים אחד את השני ובודקים את מידת הכדאיות של השקעה מסוימת מכמה זוויות שונות.

אם תיצמדו לכמה קריטריונים דומים המספקים איתותים זהים, אתם עלולים להיכנס לקיבעון מחשבתי ולקבל תמונת מצב מעוותת שתוליך אתכם שולל.

איך לבחור מדדי השקעה שיתאימו לאסטרטגיה הרחבה והכוללת שלכם 

כדי להצליח באמת בהשקעות בשוק ההון, אתם חייבים לפתח תוכנית פעולה סדורה, שיטתית ומסודרת שתשקף ותייצג נאמנה את היעדים שהצבתם לעצמכם, סגנון המסחר המועדף עליכם ומידת המוכנות שלכם לקחת סיכונים ולהמר על כל הקופה.

המדדים והקריטריונים שאתם מתמקדים בהם כדי להפיק איתותי מסחר שימושיים צריכים להתאים לאסטרטגיה הכוללת שלכם.

למה הכוונה? אם אתם רוצים לבצע מהלך לטווח הארוך ולגרוף רווחים גדולים, תצטרכו לנתח את הטרנדים והמגמות בשוק ולהסתמך על כלי ניתוח שוק רלוונטיים כמו ממוצע נע.

לעומת זאת, סוחר המתמקד בניצחונות קטנים ורווחים צנועים על בסיס יומיומי יתעניין באסטרטגיה המתבססת על מדדי תנודתיות שונים.

אפשרות נוספת היא להסתמך על מסחר אלגוריתמי (Black Box)- תוכנת מחשב מתוחכמת המאתרת את הזדמנויות ואפשרויות ההשקעה הטובות ביותר באופן אוטומטי וללא התערבות אנושית.

היתרון הוא שתוכנה מהסוג הזה חוסכת לכם את כל המחקר והניתוח המעמיק, אבל נקודת התורפה שלה היא שתצטרכו לגשש באפלה ולהפקיד את הכסף שלכם בידי אלגוריתם ממוחשב שאינכם מבינים את המתודולוגיה שלו והפרמטרים שמנחים אותו ולא תוכלו להתאים אישית את ההגדרות שלו בהתאם לצרכים ולהעדפות שלכם. 

היתרונות והחסרונות של שירות איתותים

גוף של גבר בחליפה מחזיק באויר סימן פלוס כחול וסימן מינוס אדום דיגיטלי

שירות איתותים הופך את החיים של משקיעים וסוחרים בשוק ההון להרבה יותר נוחים ופשוטים. לא רק שהם חוסכים לכם המון הפסדים ונפילות כואבות, אלא גם מציעים הזדמנויות ואפשרויות השקעה אטרקטיביות ומשתלמות שהייתם מתקשים לזהות בעצמכם.

אם אתם משקיעים מתחילים שרק לומדים את עולם המסחר בשוק ההון, שירות איתותי מניות יכולים לספק "נחיתה רכה" לתוך התחום הדינמי והמורכב הזה ולעזור לכם לנווט את הדרך שלכם במים הסוערים של הבורסה. 

היתרונות העיקריים של שימוש בשירות איתותים:

 • הזדמנויות השקעה רווחיות יותר- במקום שתצטרכו לשבור את הראש ולחפש את ההשקעה המנצחת הבאה, שירות איתותי מניות עושה את כל העבודה במקומכם ומגיש לכם על מגש של כסף את המלצות ההשקעה הטובות ביותר שרוב הסיכויים שהייתם מפספסים בעצמכם. תוכלו לבדוק לעומק את כל הטיפים החמים שקיבלתם ולבחור את ההצעות הרלוונטיות והמתאימות ביותר ליעדי ואסטרטגיית ההשקעה שלכם.
 • שליטה מלאה בכסף שלכם- במקום להפקיד את הכסף שלכם בידיים של ברוקר שישקיע אותו כרצונו, תוכלו לבחור היכן להשקיע את הכסף שלכם וההכרעה האם להקשיב להמלצות שאתם מקבלים או להתעלם מאיתות מסוים נמצאת אך ורק בידיים שלכם.
 • מינימום לחץ, תסכול וכאב ראש- עבודה עם שירות איתותיים מקצועי ואמין שאתם סומכים עליו תאפשר לכם לסחור בראש שקט וללא דאגות ולדעת שיש לכם את כל מה שצריך כדי להשיג תשואה מירבית במינימום סיכונים.
 • חוסך לכם המון כסף וזמן יקר- במקום שתצטרכו לבזבז טונות של זמן, כסף, מאמץ ומשאבים על מחקר וניתוח מעמיק של השוק, תוכלו להסתמך על ההמלצות והעצות של מומחה מנוסה ומוסמך שימצא עבורכם את הזדמנויות ההשקעה המשתלמות ביותר שאסור לפספס. אבל זה רק קצה הקרחון. האפשרות ליהנות מעצות בדוקות של משקיע מצליח ומנוסה שיודע על מה הוא מדבר יחסוך לכם המון טעויות של מתחילים והפסדים כואבים שאפשר היה למנוע בקלות. 
 • רווח גבוה יותר – שירות איתותים מתבסס על ניתוח, מחקר וניטור מקיף ושיטתי של המגמות בשוק. זה אומר שיש לכם סיכוי הרבה יותר גבוה להגדיל את הרווחיות של תיק ההשקעות שלכם ולהפיק את המירב ממנו.
 • נפח גדול יותר של עסקאות מסחר- כשאתם מקבלים באופן שוטף איתותים למניות הטובות והמבטיחות ביותר, תוכלו להגדיל באופן משמעותי את מספר פעולות המסחר שאתם מבצעים כדי להזניק את הרווחים שלכם לגבהים חדשים.

החסרונות של שירות איתותים

לצד שלל היתרונות של שירות איתותי מניות, חשוב להכיר את הצד השני של המטבע ולקחת בחשבון את החסרונות שלהם: 

 • משקיעים הנעזרים בשירות איתותים לא תמיד יודעים מי נמצא מהצד השני של המתרס, כיצד הוא אסף את האיתותים האלה והאם לא התערבבו שיקולים ואינטרסים זרים בהמלצות שהוא העניק. תמיד יש סיכון שמדובר בהונאה או ניסיון לנפח בצורה מלאכותית שווי של מניה מסוימת. כדי לוודא שמי שמספק לכם את איתותי המניות הוא מומחה מנוסה המעניק מידע אמין ומדויק תצטרכו לבדוק את הרקע שלו ולבקש קבלות מוכחות לאחוזי ההצלחה ומידת הרווחיות שלו בתחום ההשקעות בשוק ההון.
 • שירות איתותים כרוך בתשלום. אין מתנות חינם ותצטרכו לפתוח את הכיס ולשלם עמלה על המלצות השקעה וסקירות שוק איכותיות. קיים גם שירות איתותים חינם, אבל בדרך כלל לא מדובר במידע מהימן ובעל ערך שכדאי לסמוך עליו יותר מדי.
 • היבט בעייתי נוסף בשימוש בשירות איתותים הוא שאף פעם לא תבינו לעומק אילו כוחות מניעים את השוק וכיצד לזהות האם שווי המניה עומד לרדת או לעלות. במקום להתמחות בתחום וללמוד לזהות באופן עצמאי את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר, אתם תהיו תלויים בעצות והמלצות של אחרים ותצטרכו להסתמך בצורה עיוורת על המידע שאתם מקבלים בלי שתוכלו לאמת ולנתח אותו בעצמכם. לכן, חשוב לבחור בקפידה בשירות איתותי מניות שלא רק מספק לכם עדכונים וסקירות על הנעשה בשוק, אלא גם מנתח כל איתות והמלצה שהוא מעניק ומסביר מה עומד מאחוריהם בשפה פשוטה ובגובה העיניים ללא מושגים מפוצצים שנשמעים כמו סינית לאדם הממוצע. עם הזמן תוכלו לתפוס בעצמכם את עקרונות ויסודות התחום ולשפוט עד כמה אמין ומדויק כל איתות שאתם מקבלים.

אינדיקטורים (איתותים) לניתוח מניות 

כל סוחר מסתמך על מדדים וכלי ניתוח טכני שונים שעוזרים לו לחזות את התנודות העתידיות במחיר של אפיק השקעה מסוים ומאותתים האם ועד כמה כדאי לרכוש או למכור אותו בתנאים הנוכחיים בשוק.

החישובים המתמטיים האלה מוצגים בדרך כלל בתור גרפים וטבלאות המייצגים וממחישים את המגמות בשוק. 

קיימים שני סוגים שונים של אינדיקטורים: 

אינדיקטורים מקדימים או "מובילים"

אינדיקטורים מהסוג הזה שואפים להציג שיערוך עתידי. המשוואה פשוטה: אינדיקטור מוביל מספק תשואה יפה יותר במחיר של סיכון גבוה יותר.

הם עוזרים לזהות מכירת או קניית יתר של מניה העלולים להשפיע על המחיר שלה ולהכתיב את דפוסי הפעילות הקרובים בשוק. אינדיקטורים מובילים חייבים להיות ניתנים למדידה וכימות ולקבוע אילו פעולות נדרשות כדי להשיג יעד מסוים המוגדר מראש.

הוא מצביע על מגמה או תופעה לפני שהיא מתרחשת ומאותת לאיזה כיוון הולך השוק כדי לעזור לכם לקבל החלטות השקעה נבונות ומושכלות יותר. 

אינדיקטור מוביל מעודד את המשקיע לשאול את עצמו את שאלות המפתח הבאות:

 • איזה תהליך אני יכול להטמיע כדי להשיג יעד מסוים שישים אותי במסלול הנכון והבטוח להצלחה?
 • אילו כישורים ומיומנויות הצוות צריך לשפר ולטפח כדי לשדרג את התוצאות שהוא מציג?
 • אילו צעדים ניתן לעשות כדי להאיץ ולייעל את תהליך פיתוח המוצר?

אינדיקטורים מובילים מספקים רף מסוים שכאשר מצליחים להשיג אותו- זה סימן מובהק לעמידה ביעדי ומדדי ביצוע כלליים.

עדיין מתקשים לתפוס במה מדובר?

לפניכם כמה דוגמאות לאינדיקטורים מובילים בחברת פיתוח תוכנה המספקת את השירותים שלה במודל של מנוי שנתי:

 • אחוז הלקוחות שהצטרפו למסלול דו-שנתי
 • מספר הלקוחות שחידשו את המנוי שלהם לתוכנה לפני שהתוקף שלו נגמר
 • כמות הלקוחות שרכשו תוספים וחבילות הרחבה

כיצד להשתמש באיתותים מהסוג הזה? 

הניטור והמדידה של אינדיקטורים מובילים טיפה מסובך ומורכב יותר מאינדיקטורים מאחרים (או "מפגרים") שעליהם נדון בהמשך. זה נובע מהנטייה שלהם להיות מופשטים, כלליים ומעורפלים יותר. 

כפי שכבר הזכרנו, אינדיקטור מוביל משמש בתור סימן מקדים לכיוון שאליו מועדות פני העסק שלכם.

אם אתם מסתמכים על אינדיקטור מאחר (שמגיע בפיגור ובדיעבד) כמו רווחיות, אתם עלולים להתקשות לראות את כל התמונה ולפספס פלח שוק קטן ומשמעותי הממוקם באזור גיאוגרפי אחר שאינכם פעילים ונוכחים בו. 

בדיוק בנקודה הזאת אינדיקטורים מובילים נכנסים לתמונה. אם תוכלו להגדיר מדדים כמו מעקב אחר כמות הרכישות המתבצעות מחוץ לאזור גיאוגרפי מסוים, תוכלו ללמוד על פלח שוק חדש שתוכלו לפנות אליו ולהפוך למנוע צמיחה רווחי עבור החברה שלכם. 

מדובר בתובנה חשובה שיכולה להצעיד את החברה לדרך חדשה ושאף פעם לא תוכלו להגיע אליה אם תתמקדו ברווחיות של החברה בלבד ותשימו פס על מדדים חשובים אחרים בתפקוד שלה.

כשאתם רוצים לקבל הערכה מושכלת ומבוססת בנוגע למידת הצמיחה וההתרחבות של החברה בעתיד, תוכלו להסתמך על אינדיקטור מוביל שיסגור לכם את הפינה בצורה מושלמת. 

אינדיקטור מאחר (מכונה גם "מפגר" או נגרר)

איתותים מהסוג הזה עובדים בצורה הטובה ביותר עבור תנודות מחיר במגמות ארוכות וממושכות יחסית. הם עוזרים לכם לאתר נכס השקעה יציב ובשל שנמצא במומנטום חיובי ושאפשר להיכנס אליו בראש שקט ובסיכון מינימלי.

אם אינדיקטור מוביל מתווה את הדרך לקבלת התוצאה המבוקשת, אינדיקטור מאחר מודד את התפקוד והביצועים הנוכחיים של החברה. בעוד שאינדיקטור מוביל הוא דינמי וקשה למדידה, אינדיקטור מאחר פשוט ונוח יותר למעקב, אבל גם סטטי ומקובע ופחות מותאם לשינויים והתאמות.

מדובר בשני הפכים המשלימים אחד את השני. אפשר לחשוב על אינדיקטור מוביל בתור קלט המוביל לתוצאה מסוימת, בעוד שאינדיקטור מאחר הוא פלט הנובע מהתרחשות מסוימת. 

אינדיקטור מאחר מעודד את המשקיע לשאול את עצמו את שאלות המפתח הבאות:

 • כמה אנשים השתתפו באירוע מסוים?
 • כמה מוצרים החברה הצליחה לייצר?
 • לאיזה משוב זכו המוצרים וכיצד הם התקבלו על ידי הלקוחות?

כפי שרומז השם שלהם, אינדיקטורים מאחרים מודדים מגמות שכבר התרחשו ונמצאות בעיצומן כדי לספק תובנות מאירות עיניים בנוגע להצלחה עתידית. 

הם מתמקדים במעקב אחר הנתונים הבאים: 

 • רווח
 • הוצאות
 • מעורבות הלקוח
 • אחוז חידוש מנוי
 • תשואה

כיצד להשתמש באיתותים מהסוג הזה? 

אינדיקטורים מאחרים תמיד מתקשרים לאירוע שכבר התרחש ולכן במובן הזה הם הרבה יותר ברורים ומובנים מאליהם בהשוואה לאינדיקטורים מובילים. 

אם אתם מודדים את ההשלכות והתוצאות של אירוע מסוים, כמו השקת מוצר חדש, השלמת תוכנית אימון והכשרת מכירות או כל מאורע משמעותי אחר, אתם בעצם משתמשים באינדיקטור מאחר כדי לקבוע בדיעבד ובמבט לאחור האם ועד כמה הוא עבר בהצלחה ועמד בציפיות שלכם. 

כדי להפיק את המירב מהאיתותים האלה, מומלץ לשלב ולשקלל בין אינדיקטורים מקדימים ומאחרים כדי לזהות מגמות מסוימות ולקבוע האם השגתם את היעדים שהצבתם לעצמכם.

עומדים לרשותכם כלים ועזרים טכנולוגיים שיעזרו לכם להשוות בין שני סוגי האינדיקטורים והאיתותים האלה בנוחות ובקלות מירבית ולהפיק לקחים חשובים שתוכלו לנצל ולמנף לטובתכם. 

בשורה התחתונה, אם אתם מסתמכים על אינדיקטורים מאחרים בלבד ומתעלמים מאינדיקטורים מובילים, אתם מקבלים תמונת מצב חלקית ומקוטעת של מדדי הביצוע העיקריים שלכם.

אינדיקטורים נגררים הם משאב חשוב ושימושי לגיבוש אינדיקטורים מובילים שיעזרו להגביר את תנופת הצמיחה של העסק שלכם, אבל הם אינם מספיקים כשלעצמם כדי לגבש אסטרטגיה מנצחת שתספק את הסחורה.

לכן, כדי שתוכלו ליהנות מהטוב שבשני העולמות, אתם צריכים למזג ולאחד את שני סוגי האיתותים האלה ותוכלו להפיק את מדדי הביצוע המדויקים, הישימים והרלוונטיים ביותר.

סקירת אינדיקטורים מובילים

לפניכם סקירה תמציתית של כמה מהאינדיקטורים המובילים והמועילים ביותר לניתוח מניות שרוב המשקיעים נעזרים בהם: 

מדד עוצמה יחסית (RSI)

המתנד הזה עוזר לזהות את קצב וכיוון השינוי בשווי של מניה מסוימת ולקבוע את המומנטום שהיא נמצאת בו. הוא נע בטווח של 0 עד 100 ומייצג מצב של קניית או מכירת יתר.

כאשר מתנד ה-RSI של מניה מסוימת עומד על יותר מ-70, זה סימן מובהק לקניית יתר שלה, בעוד שכאשר הערך שלו נמוך יותר מ-30, זה מצביע על מצב של מכירת יתר. 

עקרונות מפתח:

 • סוחרים ואנליסטים בשוק ההון נעזרים באינדיקטורים כמו RSI לניתוח טכני של המניה כדי לזהות הזדמנויות טובות לכניסה לפוזיציה מסוימת או יציאה ממנה ומימוש רווחים.
 • כאשר מדד ה-RSI חוצה רף אופקי של 30, זה מאותת על שוק "שורי" שנמצא במגמת עלייה ופריחה וכשהוא יורד אל מתחת לרף אופקי של 70, מדובר באיתות לשוק "דובי" שנמצא במגמת היחלשות ודשדוש מתמשכת.
 • סטייה מתרחשת כאשר מחיר המניה נע בכיוון ההפוך לקו המתנד.
 • המדד מאפשר לזהות פוטנציאל להיפוך מגמה ותיקון של השוק.

מתנד סטוכסטי (Stochastic)

האינדיקטור הזה עוזר לחזות נקודות היפוך במגמה הכללית של השוק.

כלי הניתוח הטכני הזה משמש בעיקר סוחרים מנוסים ומיומנים יותר וניתן להפעיל אותו על מגוון רחב של מכשירים פיננסיים שונים כולל מניות, מטבעות ונכסי השקעה אחרים הנסחרים בשוק ההון. 

עקרונות מפתח:

 • מתנד סטוכסטי מאותת על מצב של קניית או מכירת יתר ומצביע על היפוך מגמה אפשרי בהתנהגות המניה.
 • מדובר במתנד מומנטום פופולרי שפותח לראשונה בשנות החמישים של המאה שעברה. 
 • האינדיקטור הזה בודק את המיקום היחסי של שער הסגירה ביחס לרף המקסימלי והמינימלי של מחיר המניה בעבר. הוא מעניק אינדיקציה אמינה לשינוי מגמה.

ממוצע נע פשוט (SMA)

מדובר באחד מהאינדיקטורים הטכניים הנפוצים והקלים ביותר לשימוש. הוא משקף את המחיר הממוצע של המניה בפרק זמן מוגדר.

המדד הזה מאפשר לחזות את המגמה העתידית בשער המניה בהתאם לדפוסי התנודות בשווי שלה בעבר והביצועים ההיסטוריים שלה. 

עקרונות מפתח:

 • ממוצע נע פשוט מתבסס על חישוב ממוצע מחירי המניה (שערי הסגירה) בפרק זמן הנקבע מראש.
 • מדובר בכלי ניתוח קלאסי בסיסי ויעיל העוזר לזהות שינוי מגמה ולקבוע כיצד מתנהג השוק ולאיזה כיוון הוא הולך (נקודת היפוך צפויה משוק "דובי" או "שורי").
 • החיסרון של ממוצע נע פשוט הוא שהמדד הזה מעניק משקל זהה לשער המניה העדכני והאחרון ולשער המניה הישן ביותר ביום הראשון לתחילת חישוב המדד. אינדיקטור נוסף בשם ממוצע נע אקספוננציאלי (EMA) מתקן את ההיבט הבעייתי הזה ושם דגש רב יותר על התנועות האחרונות במחיר המניה בעת שקלול הממוצע.

ממוצע התכנסות/סטייה נע (MACD)

המתנד הזה מאפשר להשוות בין הערכים של שני ממוצעים אקספוננציאליים בצורה פשוטה ונוחה להבנה כדי לזהות את המגמה הכללית בשוק ולהתריע על נקודות היפוך אפשריות.

הוא מאפשר לקבוע את כיוון ועוצמת מגמת העלייה (שוק "שורי") או הירידה (שוק "דובי") כדי לעזור למשקיע לזהות בזמן נקודות מפנה מכריעות בדפוסי הפעילות בשוק. 

עקרונות מפתח: 

 • חישוב מתנד ה-MACD מתבצע על ידי החסרת הערך של ממוצע אקספוננציאלי ארוך יותר לתקופה של 26 חודשים מערכו של ממוצע נע אקספוננציאלי (EMA) קצר יותר המחושב במשך 12 חודשים.
 • איתות כניסה לפוזיציה: אם הקו המהיר (קו האיתות) חוצה את הקו האיטי מלמטה למעלה – זה איתות לקניה. לעומת זאת, אם הקו המהיר (קו האיתות) חוצה את הקו האיטי מלמעלה למטה – זה איתות למכירה.
 • מהירות חיתוך הקווים עשויה לאותת על מצב של רכישת או מכירת יתר בשוק. 
 • האינדיקטור הזה עוזר למשקיעים לקבוע האם מגמת העלייה או הירידה בשווי המנייה הולכת וצוברת תאוצה או נבלמת ונחלשת. 

רצועות בולינגר (קווי אלפא-בטא)

מדובר באחד מכלי הניתוח הטכני הפופולריים ביותר הממחיש את נקודות השיא והשפל במחיר מניה מסוימת בפרק זמן נתון.

הוא מורכב משלושה קווים: קו אחד מייצג את מחיר המניה הממוצע, הקו השני מייצג את הגבול התחתון שלה בעוד שהקו השלישי מציג את הרף העליון של שווי המניה.

רצועות בולינגר מאפשרות לאבחן את המומנטום של אפיק השקעה מסוים בתנאי השוק הנוכחיים. 

עקרונות מפתח: 

 • רצועות בולינגר מורכבות משלושה קווים: קו מרכזי המציג את המחיר הממוצע של המניה ושתי עקומות נוספות המציגות את הגבול העליון והתחתון של השווי שלה.
 • הגבול העליון והגבול התחתון מציינים סטיות תקן מעל ומתחת קו הממוצע הפשוט.
 • המרחק בין הרצועות מתרחב ומתכווץ בהתאם לרמת התנודתיות בשווי המניה והוא משקף את "מצב הרוח" השורר בשוק ההון.
 • כאשר מחיר המניה נוגע בגבול העליון של רצועות בולינגר, זה יכול לאותת על רכישת יתר של המניה, בעוד שכאשר השווי הממוצע נושק לעקומה התחתונה, זה עלול לאותת על מכירת יתר שבו שער המניה הגיע לשפל ועומד לפרוץ קדימה ולעלות.

ממוצע נע אקספוננציאלי ׁ(EMA)

המדד הזה משקף את השינויים במחיר הממוצע של מכשיר פיננסי בפרק זמן מוגדר. הוא נחשב לכלי ניתוח טכני אמין ומדויק יחסית בגלל משקל היתר שהוא מעניק למחירים העדכניים והאחרונים של המניה.

עם זאת, השינוי בערך שמייחס המדד הזה לשווי של המניה בכל יום מסחר עוקב אינו אחיד והוא משתנה באופן מעריכי כדי לשים דגש על התנועות האחרונות בשוק. 

מתנד עצירה והיפוך פרבולי (SAR)

האינדיקטור הזה מאותת על נקודות היפוך צפויות ועוזר למשקיע להחליט מתי מגיע הרגע הנכון לצאת מהשקעה מסוימת ולממש רווחים לפני שמגמת העלייה היציבה בשווי שלה תתחלף. 

עקרונות מפתח :

 • האינדיקטור הזה הוא כלי ניתוח טכני נפוץ העוזר למשקיעים להחליט מתי מגיע הרגע הנכון להיכנס לשוק או לצאת ממנו.
 • מדובר במערכת של נקודות המשורטטות מעל גרף שער המניה.
 • המדד הזה מצביע על סבירות גבוהה להיפוך מגמה קרוב שהמשקיע צריך לתת עליו את הדעת ולהיערך אליו בהתאם.

מה צריך לחפש בשירות איתותים איכותי?

בחור אסיאתי עם חולצה מכופתרת כחולה מחזיק טאבלט ועט מבט חושב

עומד לרשותכם מגוון רחב של של שירותי איתותים שונים. חלק מהם מתופעלים על ידי בתי השקעות ידועים בעוד שאחרים מסופקים על ידי אנליסטים וברוקרים פרטיים.

קחו בחשבון שלא כל שירותי האיתותים נוצרו שווים וקיים פער משמעותי ברמת האיכות, האמינות והיעילות שלהם. הדבר האחרון שאתם רוצים זה ליפול על חובבן שיספר לכם מעשיות וימכור לכם חלומות.

בנוסף, חשוב לשים לב לתחומי ההתמחות ונקודות החוזק של ספק השירות, לדוגמה חלק גדול מהם מתמקדים בהשקעות ארוכות טווח במניות של חברות גדולות ומבוססות. 

אז איך לעשות בחירה נכונה שלא תתחרטו ותצטערו עליה בהמשך? כמובן שהקריטריון החשוב ביותר שצריך לעמוד בראש סדר העדיפויות שלכם זה ניסיון רב ורקורד מוכח בתחום.

יועץ ההשקעות המספק את שירות איתותי המניות צריך להיות בעל אחוזי הצלחה ודיוק מרשימים בתחזיות ובהמלצות שלו.

כמובן שלא מדובר בנביא שאף פעם לא טועה, אבל המומחה שהחלטתם לפנות אליו צריך להיות בעל מוניטין ללא רבב ולהיות מסוגל להוכיח שהוא פגע בול ברוב המלצות ההשקעה שלו ועזר לגרוף רווחים נאים. כמובן שאסור להתפשר על המקצועיות שלו.

שיקול מכריע נוסף שאסור לפספס בבחירת שירות איתותים הוא השקיפות והמיהמנות של החברה או המומחה שפניתם אליה.

לא מעט נוכלים יבטיחו לכם הרים וגבעות ויטענו שהם מחזיקים ברקורד מושלם של 100% הצלחה, כמובן שחיה כזאת לא קיימת במציאות. הם פשוט מנסים להפיל אתכם בפח ולחלוב מכם כמה שיותר כסף.

עדיף ללכת על בטוח ולבחור במומחה ידוע ומוערך שמכיר את התחום לעומק, מסוגל לעמוד מאחורי המלצות ההשקעה שלו ואפילו מציע תקופת ניסיון ללא התחייבות או החזר כספי במידה של חוויה לא מוצלחת.

מעבר לכל סיפורי ההצלחה האטרקטיביים "על הנייר", תוכלו להתרשם מהביצועים ואיכות השירות שלו בפועל ולוודא שהכסף שלכם מופקד בידיים טובות ובטוחות. 

לבסוף, חשוב שתבחרו שירות איתותים הקולע ליעדי ואסטרטגיית ההשקעה שלכם. תבררו מהי המתודולוגיה וטכניקת ניתוח הנתונים שבה משתמש יועץ ההשקעות שאתם שוקלים לפנות אליו, תבדקו על אילו מדדים וכלי ניתוח טכני הוא מסתמך ומהם תחומי ההתמחות שלו ותוודאו שהם תואמים לצרכים ולהעדפות שלכם.

חשוב לוודא מראש שאתם משדרים על אותו הגל ומתואמים מבחינת מטרות ודפוסי ההשקעה שלכם. זה יעזור לחסוך לעצמכם לא מעט מפח נפש, תסכול ואכזבות בעתיד.

שאלות ותשובות

קוביות עץ עם אותיות FAQS מונחות על רקע תכלת שאות ותשובות

האם שירותי איתותים הם אמינים ומדויקים?

נתחיל משאלת מיליון הדולר: האם ניתן לסמוך על שירות איתותים ולהתבסס עליהם בהחלטות המסחר שאנו מקבלים? כל עוד אתם יודעים כיצד לעבוד איתם ומשתמשים בהם בצורה זהירה ומושכלת, מדובר בכלי יעיל במיוחד לזיהוי אפשרויות השקעה אטרקטיביות.

אחד מהאינדיקטורים המדויקים והאמינים ביותר שיכול להתגאות בלא פחות מ-90% הצלחה בחיזוי מגמות עתידיות בשוק ההון הוא יחס עליה /ירידה המאפשר לקבוע את רמת היציבות והתנופה של השוק בפרק זמן מסוים. 

כיצד מזהים איתות לרכישת מניה?

באמצעות שקלול מדד הממוצע הנע (Moving Average) ל-50 ול-200 יום בגרף הניתוח הטכני שלם. איתות חיובי לרכישת המניה מתרחש כאשר נתוני העבר של 50 הימים האחרונים עולים מעל עקומת הביצועים שלה בתקופה של 200 יום.

לעומת זאת, איתות שלילי למכירת מניה מגיע כאשר עקומת המדד ל-50 יום צונחת אל מתחת לתנודות בשווי המניה תוך 200 ימים. כמובן שתוכלו להתאים את פרק הזמן שבו מחושב בממוצע בהתאם לצרכים וליעדי ההשקעה שלכם. 

האם יש איתות אמין לקניית מניות?

אחד מהמתנדים הפופולריים והמוערכים ביותר שהוכיח את עצמו במבחן הזמן הוא מדד עוצמה יחסית (RSI). סוחרים יומיים רבים המסתמכים על שיטת הניתוח הטכני רואים בו סוג של "אורים ותומים" המאותת על התזמון המושלם לרכישת מנייה מסוימת.

המטרה של המדד הזה היא לזהות מצב של מכירת או קניית יתר שניתן לנצל לטובתכם. כאשר המדד יורד אל מתחת לרף של 30, זה מצביע על מכירת יתר ושיש סיכוי לא מבוטל על היפוך מגמה ועלייה בשווי המניה. לעומת זאת, כאשר המתנד מזנק, ניתן להסיק שמדובר בקניית יתר ושזה עניין של זמן עד שהמנייה תתקרר ותצלול מטה. 

כמה אינדיקטורים קיימים במסחר בשוק ההון?

עומדים לרשותכם 7 מדדים (מתנדים) עיקריים המשקפים את רמת הכדאיות והרווחיות המוערכת של השקעה מסוימת. 

כיצד קוראים נכון אינדיקטורים למגמות בשווי מניות?

פשוט מאוד: תצטרכו להשתמש בכלי ניתוח טכניים שיאותתו לכם על התחזקות או דשדוש צפוי בשער המניה. מתנד ממוצעים נעים הוא אחד מהכלים האמינים והנפוצים ביותר לזיהוי אופטימלי של נקודות כניסה ויציאה (רכישה ומכירה) של מניה מסוימת.

אם עקומת הממוצע הנע לטווח קצר גבוהה יותר מהגרף שלו לטווח ארוך, אז ניתן להסיק שהמניה נמצאת במגמת צמיחה. לעומת זאת, אם מדד הממוצע הנע לטווח קצר נמוך יותר מהממוצע לטווח הארוך, המניה נמצאת במגמת ירידה והולכת להיחלש בקרוב. 

האם סוחרים מקצועיים משתמשים באיתותים או אינדיקטורים טכניים?

משקיעים מנוסים רבים מסתמכים על ניתוח טכני ומשתמשים בניתוח אנליטי של מגמות במחירי מניות או כל אפיק השקעה אחר כדי לקבל החלטות מסחר טובות, מושכלות ומחושבות יותר ללא "רעשי רקע" והטיות קוגניטיביות.

עם זאת לא כולם תומכים בטכניקה הזאת וחלק מהמשקיעים מעדיפים ניתוח פונדמנטלי המתמקד בהערכת הביצועים הפינננסיים של החברה במקום בניתוח טכני של התנודות במחירי המניה שלה. 

האם איתותים/אינדיקטורים לפעילות מניות באמת מספקים את הסחורה?

כל עוד תדעו איך לפענח אותם בצורה נכונה ולהפיק את המירב מהם, שירות איתותים יכול להיות כלי יעיל להפליא לזיהוי המגמות בשוק והכיוון שאליו הולך המחיר של מניה מסוימת.

איתותי מניות חוסכים לכם את כל הניחושים, התהיות והספקות ועוזרים לכם לעשות סדר בראש ולאתר את הזדמנויות ההשקעה האטרקטיביות והמשתלמות ביותר במינימום זמן ומאמץ. 

האם אינדיקטורים טכניים עוזרים להכות את השוק ולגרוף רווחים?

למעשה מדובר בגרפים הממחישים את הפעילות במניה מסוימת ומציגים את התנודות במומנטום, במחיר ובכיוון המסחר שלה בפרק זמן מסוים בצורה ברורה ופשוטה להבנה.

כל עוד לא תדעו כיצד "לקרוא" נכון את המדדים האלה ולהסיק מהם את המסקנות הנכונות, לא תוכלו לתרגם את האיתותים האלה לאסטרטגיית מסחר מנצחת שתעזור לכם למקסם רווחים ולהגן על עצמכם מסיכונים והפסדים כבדים. זה כל הסיפור. 

השורה התחתונה

קבוצת בחורים שמחים ומחייכים יושבים מול מחשבים עם גרף מניות

ניטור התנודות בשערי מניות בהתאם למדדים מסוימים שיעזרו לזהות את המגמות שלהן בעתיד הן עמוד התווך של ניתוח טכני.

הצגה גרפית של נתוני העבר האלה אינה משקפת את איכות המניה עצמה או הערך הפנימי הטמון בה, אלא מספקת שלל תובנות מועילות ורמזים עבים בנוגע לכיוון שהיא הולכת אליו בעתיד.

היכולת להבין את האיתותים ששולח השוק ולמצוא את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר בצורה שיטתית ועקבית היא המפתח להצלחה במסחר בשוק ההון.

שירות איתותים יכול להיות כרטיס כניסה נוח ומהיר לקריירה מזהירה ומצליחה בשוק ההון. איתותי מניות משרתים את המטרות הבאות:

להתריע על היפוך מגמה: אינדיקטורים טכניים יכולים להתריע על מצבי קיצון או דפוסים חריגים בפעילות מניה מסוימת שהמשקיע חייב לקחת לתשומת ליבו, כמו פריצת קווי התמיכה וההתנגדות בשער המניה. 

אימות וחיזוק הידע הקיים: איתותי מניות יכולים לאשש ולחזק את הנתונים שהצטברו בעזרת כלי ניתוח טכניים אחרים כמו גרף נרות יפניים. 

חיזוי מגמות עתידיות: אינדיקטורים ומדדים טכניים יכולים להצביע על תנודות עתידיות במחירי המניה ולעזור לכם לקחת החלטות מסחר חכמות יותר. 

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

יאיר ורדי
יאיר ורדי

יאיר הוא מומחה טכנולוגיה, שמתעסק בחומרה ותוכנה של מחשבים וגאדג'טים מכל הסוגים. בעל תואר שני במדעי המחשב מהטכניון (כרגע עובד על הדוקטורט), מתגורר בראשון לציון.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן