מקרר אינוורטר: מדריך מקיף על הטכנולוגיה המהפכנית

הגיע הזמן ללמוד קצת על מקרר אינוורטר. איך זה עובד? מה זה בעצם? זה נשמע טוב ומבטיח אבל האם זה באמת ככה?נראה שכן.

האם אי פעם תהיתם מדוע כולנו נהנים לשבת ליד המאוורר או מתחת למזגן כשאנחנו מזיעים בטירוף או למה כולנו רצים לעשות מקלחת קרה ביום חם ומחניק? התשובה הרטורית היא שאנו מרגישים הרבה יותר טוב ונעים.

אבל מה מסביר את תחושת ההקלה והרעננות שאנו חווים? הסוד הוא פשוט: תהליך האידוי שמקרר את הגוף. המים הקרים או הלחות על הגוף החמים שלנו מתאדים, סופחים את החום מהגוף ומספקים מפלט מושלם ביום קיץ לוהט.

זה בדיוק התפקיד שממלאת הזיעה בגוף שלנו היא "שואבת" חום מהסביבה כדי להתאדות ולהשאיר תחושה קרירה. מאוורר מאיץ את תהליך האידוי וגורם לכם "להרגיש" קרירים יותר. איך כל הסיפור הנחמד הזה מתקשר לנושא שלנו? מקרר שניצב בגאון במטבח שלנו עובד בצורה דומה ומנגנון הפעולה שלו מתבסס על תהליך האידוי.

אין ספק שטכנולוגיית האינוורטר הפכה לטרנד האופנתי, המדובר והמבוקש ביותר בעולם הקירור ומיזוג האוויר. הגיע הזמן לפזר את הערפל סביב הטכנולוגיה החדשנית והמהפכנית הזאת ולהבין פעם אחת ולתמיד איך עובד מאוורר עם מדחס אינוורטר ומהם היתרונות של מקרר אינוורטר על מקרר רגיל.

איך עובד מקרר?

בתוך המקרר נמצא גז קירור/קרר בשם HFC (פחמן הידרו-פלואורי). הגז מועבר בתוך מערכת הצינורות והסלילים שנמצאת בתוך המקרר. כשהגז נמצא במצב צבירה נוזלי, הוא "שואב" את החום מחלל המקרר ומתאדה בחזרה לגז.

בצורה הזאת המקרר מבצע את פעולת הקירור שלו ושומר על המזון שאתם מאחסנים בתוכו צונן וטרי. המדחס המותקן בתוך המקרר אחראי על דחיסת וחימום הגז שמשנה את מצב הצבירה שלו לנוזל ומבטיח שתהליך הקירור המחזורי יתנהל בצורה חלקה ונטולת תקלות.

מה היה קורה אם לא היה מדחס במקרר?

המדחס הוא הלב הפועם של המקרר. מדובר במרכיב הכרחי במערכת הקירור שבלעדיו המקרר פשוט לא יצליח לעשות את העבודה שלו ולקרר. בואו ננסה לחשוב מה היה קורה אם המקרר היה מגיע ללא מדחס:

 • מחזור הקירור לא היה מתנהל ופעולת הקירור לא הייתה מבצעת.
 • החום היה זורם בכיוון ההפוך.
 • גז הקירור (הקרר) לא היה הופך לנוזל.
 • הקרר לא היה משתחרר ומתפשט ברחבי המקרר.

המסקנה היא ברורה: המדחס הוא זה שמאפשר למקרר לעבוד מסביב לשעון ובלי הפסקה. הוא עוזר למקרר להאריך את תוחלת החיים של המזון שלכם ולשמור על הטריות, הרעננות והערך התזונתי שלו לאורך זמן.

לאחר שלמדתם איך המקרר מקרר והבנתם איזה תפקיד ממלא המדחס בכל הסיפור הזה, הגיע הזמן לצלול למים העמוקים ולהכיר את סוגי מדחסי המקררים השונים, כדי שתבינו למה הטכנולוגיה של מקרר אינוורטר כל כך מהפכנית.

איך עובד מדחס מקרר סטנדרטי?

מדחס רגיל של מקרר מסוגל לעבוד במהירות פעולה אחת בלבד: או שהוא "דלוק" או שהוא "כבוי". זה הכול, אין שום מצבי ביניים. במקרר נמצא מכשיר מיוחד בשם: "צמד תרמי". בקר הטמפרטורה הזה אחראי על ויסות תהליך הקירור ומבטיח שהוא יתנהל בצורה תקינה.

התרמוסטט הזה שומר על טמפרטורת הקירור שהגדרתם. הוא זה שמפעיל או מכבה את פעולת המדחס על פי הצורך. מדחסים מהסוג הזה פותחו כדי להתמודד בהצלחה עם עומס עבודה מקסימלי (בעונת הקיץ). הבעיה היא שהם ממשיכים לפעול בשיא התפוקה והעוצמה שלהם גם בעונת החורף הקרירה כשהמקרר לא צריך לעבוד קשה כל כך כדי לקרר את המזון שנמצא בתוכו.

בנוסף, בכל פעם אתם פותחים וסוגרים את דלת המקרר, חודר חום לתא הקירור והמדחס צריך להיכנס לפעולה כדי לסלק אותו ולשמור על טמפרטורה אופטימלית בתוך המקרר.

התוצאה היא צריכה מוגברת של חשמל שמתבזבז לחינם.

איך עובד מדחס אינוורטר?

מדחס בטכנולוגיית אינוורטר פועל בצורה דומה לדוושת הגז במכונית שלכם. אף אחד לא נוסע במהירות קבועה ואחידה כל הזמן. לפעמים צריך להאט ולשייט בצורה רגועה יותר. לדוגמה כשאתם זוחלים בפקק או מטפסים במעלה גבעה תלולה, אין כל צורך להעלות הילוך ולקרוע את הכביש במהירות גבוהה.

גם מדחס "אינוורטר" משנה את מהירות ועוצמת העבודה שלו בהתאם לעונות השנה ולדרישות הקירור. בימי הקיץ הלוהטים, המדחס עובד במלוא העוצמה וללא הפסקה כדי לשמור על טמפרטורה נמוכה בתוך המקרר.

לעומת זאת, בחורף הקריר, כשדרישות הקירור נמוכות יותר, המדחס מסוגל להוריד הילוך, לעבוד בחצי כוח ולהפחית את צריכת החשמל.

מדחס בטכנולוגיית "אינוורטר" עובד בצורה רציפה ולא נכבה גם כאשר הטמפרטורה בתוך המקרר מתייצבת ומגיעה לדרגה אופטימלית. בניגוד למדחס רגיל שנדלק ונכבה כל הזמן, מדחס "אינוורטר" הוא הרבה יותר יעיל וחסכוני בצריכת החשמל.

מהסיבה הזאת מקררים עם טכנולוגיית "אינוורטר" פורצת הדרך הפכו לבחירה המועדפת על אנשים רבים.

מקרר רגיל לעומת מקרר אינוורטר: קרב ראש בראש

 • מדחס סטנדרטי בעל שני מצבי הפעלה בלבד: "דלוק" או "כבוי". הוא נדלק, פועל במלוא העוצמה ומתכבה ברגע שהמקרר מגיע לטמפרטורת הקירור המבוקשת. בשעת הצורך, המדחס מופעל שוב וממשיך לעבוד במהירות שיא כדי להבטיח קירור תקין. ברגע שהמדחס מופעל ומתחיל לעבוד, הוא משמיע רעש חזק. ההפעלה החוזרת והנשנית של המדחס במלוא העוצמה שלו זוללת המון חשמל.
 • מדחס אינוורטר עובד בצורה שונה לגמרי. הוא עובד בצורה רציפה ומסוגל לווסת את מהירות ההפעלה שלו. הוא מגביר את העוצמה שלו כדי להגיע לטמפרטורת הקירור המבוקשת ומוריד אותה בחזרה לאחר שרמת הקירור הנדרשת הושגה. זה אומר שהוא עובד בצורה יעילה במיוחד וצורך פחות חשמל ממדחס רגיל. בנוסף, הוא פועל בצורה שקטה יותר.

איך המאפיינים הייחודיים של מקרר אינוורטר הופכים אותו לאפשרות עדיפה יותר?

 • ההפעלה ההדרגתית והיכולת לווסת את מהירות העבודה האופטימלית מאפשרת חיסכון מירבי בחשמל
 • בגלל שמדחס "אינוורטר" רק מאט את מהירות העבודה שלו ולא מפסיק לעבוד לגמרי, התנודות בטמפרטורה בתא הקירור קטנות יותר, מה שמבטיח קירור אחיד ויעיל יותר.
 • בערך 85% מהבלאי והשחיקה של המדחס מתרחשים בעת ההפעלה שלו. בניגוד למדחס רגיל שצריך להאיץ מאפס עד מאה, מדחס אינוורטר מווסת את עוצמת הפעולה שלו בצורה מתונה ומבוקרת יותר, מה שמאפשר לו לעבוד בצורה אמינה בלי לקרטע ולעשות בעיות.

היתרונות של השימוש במקרר אינוורטר

יש המון סיבות טובות לבחור במקרר בעל מדחס בטכנולוגיית אינוורטר:

 1. במקרר בעל מדחס רגיל שנדלק ונכבה כל הזמן, הטמפרטורה בתוך המקרר משתנה בצורה מהירה וחדה. לעומת זאת, מדחס אינוורטר שומר על טמפרטורה יציבה יותר ומספק קירור אופטימלי.
 2. מקררים בטכנולוגיית אינוורטר פחות רועשים בהשוואה למקררים רגילים
 3. הקלף המנצח של מדחס בטכנולוגיית אינוורטר זה חיסכון מקסימלי בחשמל ויעילות אנרגטית גבוהה
 4. למרות שתג המחיר של מקרר "אינוורטר" גבוה יותר, הוא יפחית את חשבון החשמל החודשי שלכם ויחסוך לכם המון כסף בטווח הרחוק.

מקרר אינוורטר: המנצח הגדול

בחורה צעירה עושה תנועה של ניצחון על רקע סגול בהיר

הגיע הזמן להכריז על המנצח הגדול בקרב מדחסי המקררים שלנו: אין ספק שמדחס אינוורטר עוקף בסיבוב את המדחס הסטנדרטי והמסורתי ונותן לו נוקאאוט מוחץ. מקרר בטכנולוגיית "אינוורטר" ישרת אתכם בנאמנות שנים ארוכות ומבטיח חיסכון משמעותי בצריכת החשמל שלכם.

אז אם אתם מחפשים מקרר אמין וחסכוני שלא יקפיץ את חשבון החשמל שלכם ויעשה לכם חור בכיס, מקרר אינוורטר יכול להיות ההימור הטוב והבטוח שלכם. לפני שאתם ממהרים לקנות מקרר אינוורטר חדש, לפניכם כמה דגשים חשובים שצריך לקחת בחשבון:

 • אם אף פעם לא השתמשתם לפני כן במקרר בטכנולוגיית אינוורטר, ייתכן שתהליך הקירור ההדרגתי והאיטי עלול להיראות לכם כמו חיסרון, אבל קחו בחשבון שמדחס מהסוג הזה מבטיח בזבוז חשמל מינימלי וקירור איכותי ויסודי יותר.
 • חלק מהמותגים מציידים את המקררים שלהם בגז קירור פריאון R600. הבעיה היא שגז הקירור הזה ידוע לשמצה בתרומה שלו להידלדלות שכבת האוזון, ככה שעדיף לבחור בדגם ידידותי יותר לסביבה. מקררים שמופעלים באמצעות גז בוטאן פחות בטיחותיים לשימוש. תלכו על מקרר שיהיה טוב לסביבה ולכיס שלכם ושתוכלו להשתמש בו בראש שקט וללא רגשות אשם.

השורה התחתונה

אבא ובת מסתכלים לתוך המקרר עם מבט מלא בסקרנות

בגלל המודעות ההולכת וגוברת ליעילות אנרגטית ושמירה על איכות הסביבה, מקרר אינוורטר הפך לפופולרי במיוחד בשנים האחרונות. הוא מספק שילוב מנצח של חסכוניות, עבודה שקטה ואמינות גבוהה.

הם יעזרו להפחית את חשבון החשמל שלכם ב- 20%-30% בהשוואה למקרר רגיל שזולל המון חשמל. החדשות הטובות הן שצריכת החשמל הנמוכה לא מגיעה על חשבון הביצועים ואיכות הקירור של מקרר האינוורטר שמספק תמורה מצוינת לכסף שלכם.

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן