עדשות ניקון: 9 העדשות הכי טובות של Nikon + מדריך קנייה מקיף

מחפשים עדשות ניקון? הגעתם למקום הנכון: תעשיית הצילום הופכת בשנים האחרונות לאחת מהתעשיות הכי מתקדמות מבחינה טכנולוגית שקיימות כיום. הרבה חברות צילום מנסות להמציא עוד ועוד חידושים טכנולוגיים שונים, כדי לתת למוצרים שלהם יתרון על פני המוצרים של החברות המתחרות.

חברת Nikon היא אחת מחברות הצילום הכי מפורסמות בעולם. היא נמצאת בתעשיית הצילום כבר עשרות שנים ומייצרת מגוון מאוד רחב של מוצרי צילומים, כולל עדשות.

אבל איזה עדשות הן העדשות הכי טובות של החברה הזאת?

במדריך הזה נגלה איזה עדשות הן העדשות הכי טובות של חברת ניקון כיום, ונבין איזו עדשה למצלמה יכולה להיות הכי מתאימה בשביל כל צלם.

תוכן העניינים הצג תוכן עניינים

מה המשמעות של המספרים שכתובים על העדשה?

הרבה מספרים שונים בצבע לבן מסודרים בצורה אקראית על רקע כחול

רצף המספרים הראשון שכתוב על עדשה הוא בעצם הטווח של אורך המוקד של העדשה. אנחנו יכולים לקבוע באמצעות הטווח הזה, מה הן זוויות הצילום הכי טובות בשביל העדשה שבה אנחנו משתמשים. גובה הספרות או גודל הטווח יכולים להגיד לנו אם העדשה מצלמת בזווית רחבה או צרה. יחד עם זאת, רוחב זווית הצילום לא נקבע רק על סמך אורך המוקד של העדשה, אלא גם על ידי הגודל של חיישן התמונה של המצלמה. מהסיבה הזאת, חשוב לדעת מה הוא: "מקדם הקיטוע" של העדשה ושל המצלמה שלנו.

"מקדם הקיטוע" הוא בעצם הפער שיש לנו לפעמים בין הגודל של זווית הצילום של העדשה והגודל של זווית הצילום של חיישן התמונה של המצלמה. הפער הזה יכול להשפיע על זווית הצילום הכללית שנקבל, ואנחנו צריכים לדעת מה הוא מקדם הקיטוע שיש לנו, כשאנחנו משתמשים במצלמה עם חיישן תמונה שהוא לא חיישן Full Frame.

רצף המספרים השני שכתוב על העדשה אומר לנו מה היא המהירות של העדשה. לפעמים רצף המספרים הזה יגיע אחרי הסימנים: "f/". המספרים האלה בעצם אומרים לנו כמה אור העדשה קולטת בכל צילום. אם המספרים האלה נמוכים, אז זה אומר שיותר אור יכול להיכנס דרך העדשה וככה נצלם תמונות יותר עשירות ומלאות בפרטים. אם המספרים האלה גבוהים אז זה אומר שהעדשה קולטת פחות אור ושאולי נקבל תמונות שיש בהן פחות התמקדות בכל הפרטים הקטנים.

כמה גדולה העדשה צריכה להיות?

יד מחזיקה עדשה של מצלמה מבט מלמעלה בשחור לבן

אם אנחנו צלמים מקצועיים שחייבים לצלם תמונות סופר ברורות וחדות, וצריכים עדשה מתוחכמת שמגיעה עם מייצב תמונה, ועם כמה שפחות סטייה של הצבע או עיוותים אחרים, אז אנחנו צריכים לקנות עדשה עם אורך מוקד ומפתח צמצם מאוד גבוהים. בגלל שעדשות מקצועיות מצריכות טכנולוגיה יותר מתקדמת, אז הן גם בנויות מחומרים יותר איכותיים וכבדים, מאשר עדשות יותר סטנדרטיות. ככל שהעדשה תהיה יותר גדולה וכבדה, ככה המחיר שלה יהיה יותר גבוה.

לעומת זאת, אם אנחנו חדשים בתחום ורק מתחילים לגלות את עולם הצילום, אז יהיה לנו מאוד מבלבל ומורכב להשתמש בעדשות הענקיות האלה. עדיף לנו להתחיל מהעדשות היותר קטנות שכוללות פחות מאפיינים מתוחכמים, כדי שנוכל ללמוד את היסודות של התחום כמו שצריך.

איך אפשר לדעת שבחרנו בעדשה איכותית?

אנחנו יכולים באמת לדעת אם עדשה כלשהי היא עדשה טובה, רק אחרי שאנחנו משתמשים בה בתנאים ובגבולות השימוש שבהם היא מיועדת לעבוד, אבל בעיקר כשאנחנו משתמשים בה עם המצלמה הכי מושלמת בשבילה (כמובן שזה גם תלוי בטכניקת הצילום שלנו). לפני הכל, ברור שאם אנחנו רוצים לקבל איכות תמונה טובה אז אנחנו קודם כל צריכים עדשה טובה.

מאפיינים שאנחנו יכולים למצוא בעדשות ניקון איכותיות

עיוותים

כל העדשות יוצרות עיוותים מסוימים בתמונות שהן מצלמות, במידה כזאת או אחרת, אבל עדשות באמת טובות מצליחות למנוע את רוב העיוותים – ועדשות רחבות עושות עבודה טובה במיוחד מהבחינה הזאת. העדשות היותר יקרות ואיכותיות שחברת Nikon מייצרת, מסוגלות להפחית את העיוותים באופן משמעותי, בזכות העובדה שהן מכילות יותר אלמנטים, וככה הן מספקות לנו איכות תמונה יותר מעודנת ומרשימה. אלמנטים זה השם של הזכוכיות המלוטשות שנמצאות בתוך העדשה, ודרכן עובר האור לפני שהוא מגיע למצלמה.

מהירות

המשימה הבסיסית ביותר של עדשת מצלמה היא להכניס לתוכה אור מבחוץ, ולהעביר אותו הלאה לחיישן התמונה של המצלמה. כמו שאמרנו מקודם, עדשות באיכות גבוהה מגיעות עם מפתח צמצם יותר גבוה, שמאפשר להן להעביר לחיישן התמונה יותר אור בבת אחת, וככה הן יוצרות במהירות תמונות יותר חדות.

הפחתת רעידות

המאפיין הזה בעצם מייצב את התמונה, כדי להקטין את הסיכוי שהתמונה תצא מטושטשת. כשאנחנו קונים עדשת Nikon אנחנו צריכים לבדוק לפני הקנייה אם העדשה כוללת את המאפיין הזה, או לא.

9 עדשות ניקון הכי טובות לשנת 2021

קשה להבין איך בדיוק עדשות מצלמה עובדות ומה הופך אותן לטובות יותר או פחות, בעיקר בהתחשב בעובדה שצריך להכיר כל כך הרבה מונחים טכניים שונים כדי להצליח להבין הכל (צריך גם לדעת קצת פיסיקה).

עכשיו, אחרי שלמדנו מה הם הגורמים העיקריים שמשפיעים על איכות העבודה של העדשה ואיך אנחנו יכולים לבחור את עדשת ה-Nikon שתהיה הכי טובה בשבילנו, בואו נצלול לתוך הדירוג שלנו שמדרג את עדשות המצלמה הכי טובות של חברת Nikon לשנת 2021:

הכי טובה בכללי: עדשת ניקון Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm

עדשת ניקון Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm

יתרונות:
 • טווח אורך המיקוד הוא מרשים
 • מצלמת תמונות מאוד ברורות
 • קומפקטית וסופר קלת משקל – 2 דברים שביחד הופכים אותה לארגונומית
 • מנוע הפוקוס שלה מאוד שקט ומאפשר לנו לצלם תמונות בשקט
 • מצלמת תמונות כל כך חדות וצבעוניות שזה פשוט מדהים
חסרונות:
 • אין לה מייצב תמונה
 • זו עדשת פריים קבועה, זאת אומרת שיש לה אורך מוקד קבוע שאנחנו לא יכולים לשנות
 • לפעמים היא יוצרת עיוות "חבית"

מה הצלמים אומרים עליה?

העדשה הזאת עוזרת לצלמים מתחילים להבין את תחום הצילום יותר לעומק, ולשחק קצת עם הגבולות שלהם. צלמים שהשתמשו בעדשה הזאת אמרו שהיא מאוד שימושית ומגוונת, שהיא מגיעה עם המון מאפיינים מצוינים ושהיא מצלמת תמונות מאוד חדות. האובייקטים שהיא מצלמת נראים בתמונות ממש כמו שהם נראים במציאות, רק שהיא הופכת אותם ליותר יפים, והיא נותנת להם אפקט "בוקה" יפה. אפקט הבוקה הוא אפקט הטשטוש שאנחנו לפעמים מקבלים בחלקים בתמונה שלא נמצאים בפוקוס.

למה בחרנו בה?

כשמשתמשים בעדשה הזאת עם הטכניקה והמצלמה הנכונות, אז היא עושה עבודה פשוט מדהימה. היא מטשטשת את הרקע בצורה יפיפייה, מתמקדת לגמרי על האובייקט שאנחנו מצלמים, ויוצרת ניגוד מאוד טוב בין הצבעים כדי להפוך את התמונה ליותר יפה. בנוסף, היא מתפקדת מצוין בתנאים של אור חלש, ובנויה בצורה איכותית, מה שאומר שהיא יכולה לתפקד טוב גם במצבים מאתגרים.

למי העדשה הזאת מתאימה?

עדשת הפריים הזאת מצלמת תמונות באופן ייחודי ויותר טוב מעדשות מסוג זום. היא מאוד טובה באופן כללי, אבל היא מיועדת באופן ספציפי בשביל לצלם תמונות נוף וצילומים שקטים (כמו צילומי חיות בטבע). היא מגיעה עם מפתח צמצם של f/1.8 – פשוט מושלם בשביל תנאים של אור חלש, תמונות טבע, טיולים, וצילום באופן כללי. בסך הכל, זאת עדשה טובה שעובדת מאוד מהר וביעילות.

השורה התחתונה

אם אנחנו מחפשים את העדשה הכי טובה של חברת Nikon כיום, שיכולה לתת לנו את התמורה הכי טובה למחיר שלה, אז זו העדשה בשבילנו. היא מצלמת תמונות עשירות וחדות, עם איכות שאנחנו יכולים להשוות בקלות לאיכות שעדשות הרבה יותר מקצועיות ויקרות יכולות לספק. בסך הכל, זאת אחת העדשות הכי טובות שאנחנו יכולים לקנות מבין מבחר המוצרים של חברת Nikon כיום.

במקום השני: עדשת ניקון Nikon AF FX NIKKOR 50mm F/1.4D

יתרונות:
 • אלמנט העדשה הקדמי שלה הוא שקוע
 • יוצרת אפקט "בוקה" חלק ועדין
 • קלת משקל – אז נוח להשתמש בה
 • מצלמת תמונות מאוד ברורות וברזולוציה מאוד גבוהה
 • מערכת פוקוס אוטומטי מאוד מהירה, שמצלמת יותר תמונות ובפחות זמן
חסרונות:
 • לא מתאימה למצלמת Nikon D3400
 • לא מגיעה עם מאפיין זום
 • לא כוללת מאפיין שמפחית רעידות

מה הצלמים אומרים עליה?

העדשה הזאת היא פשוט חלום בשביל רוב הצלמים המתחילים, כי היא יכולה להתמקד על האובייקט ממש מהר. היא יכולה לגרום לתמונות רגילות להיראות ממש מקצועיות, בזכות העובדה שהיא הופכת את הרקע למאוד רך, ומעדנת קווים מאוד גסים. זאת עדשה מצוינת בשביל צילום באור טבעי, והיא מספקת לנו תמונות מאוד חדות, בכל פעם.

למה בחרנו בה?

זאת עדשה מאוד קלה אבל גם מאוד עמידה – מה שהופך אותה למאוד טובה בשביל נסיעות, בגלל שתנאי מזג האוויר במקומות שונים יכולים להיות מאוד לא צפויים, אבל לעדשה הזאת זה לא יפריע. העדשה מגיעה עם מפתח צמצם מאוד מהיר של f/1.8, שמאפשר לנו לצלם תמונות מאוד עשירות שמצד אחד מתמקדות על האובייקט ומספקות לנו צבעים מאוד חדים, ומצד שני יש להן רקע מאוד רך. היא גם עובדת מדהים בתנאים של אור חלש, ובזכות התכונה הזאת היא אחת מהעדשות הכי טובות שיש היום בשוק.

למי העדשה הזאת מתאימה?

העדשה הזאת עוצבה במיוחד בשביל נסיעות, אז תיירים יכולים להסתובב איתה (ועם מצלמה קלת משקל) כל היום ולצלם תמונות יפיפיות בלי שום בעיה. בנוסף, היא גם יכולה להיות השקעה מצוינת בשביל צלמים שמעוניינים לצלם צילומי דיוקן באורך מלא.

השורה התחתונה

זאת עדשה מעולה בשביל צלמים "חובבים פלוס" שמחפשים עדשת מצלמה קלת משקל שגם מספקת איכות תמונה מצוינת. זאת אחת מהעדשות הכי חדות שחברת Nikon אי פעם ייצרה, והיא מרשימה אותנו כל פעם מחדש עם כל תמונה שהיא מצלמת.

התמורה הכי למחיר: עדשת ניקון Sigma 85mm f/1.4 DG

עדשת ניקון זולה Sigma 85mm f1.4 DG

יתרונות:
 • עדשה מאוד בהירה עם מפתח צמצם של f/1.4
 • מונעת עיוותים – בונוס גדול
 • האיכות של התמונה מאוד חדה
 • מגיעה עם מנוע פוקוס אוטומטי חדש – אחד הטובים שקיימים כיום בשוק
חסרונות:
 • אין מייצב תמונה
 • לא חסינה לתנאי מזג אוויר, אז צריך להיות זהירים איתה
 • כבדה וקצת קשה להחזיק אותה לאורך זמן

מה הצלמים אומרים עליה?

העדשה הרחבה הזאת היא עדשה יוצאת דופן. היא נחשבת לעדשה יחסית זולה, בהשוואה לעדשות אחרות בשוק כיום, אבל היא מספקת לנו ביצועים מאוד מרשימים. יש לה מערכת פוקוס אוטומטי מאוד מהירה, והיא מצלמת תמונות מאוד חדות שמגיעות עם בוקה חלק ויפה. בסך הכל, זו אפשרות מצוינת שנותנת לנו תמורה מעולה לכסף שלנו.

למה בחרנו בה?

זו עדשה מעוצבת ויפה שנראית מאוד יוקרתית ומתקדמת, אבל העיצוב שלה הוא לא רק יפה, הוא גם יעיל ומאוד נוח לשימוש. בנוסף, היא מצלמת תמונות סופר חדות, בזכות הפוקוס האוטומטי המאוד מהיר שלה. באופן כללי, הביצועים שלה הם ברמה מאוד גבוהה וגורמים לכל תמונה להיראות מאוד מקצועית.

למי העדשה הזאת מתאימה?

זאת עדשה שמיועדת בעיקר לצלמים מקצועיים, ובמיוחד לכאלה שמצלמים דיוקנאות לעיתים קרובות – בגלל שזו הייתה הכוונה העיקרית של חברת Nikon כשהיא עיצבה אותה. העדשה מספקת תוצאות מדהימות כשמשתמשים בה בצילומי זוגות ובצילומי חתונה, בגלל שהיא מטשטשת את הרקע ומוסיפה בוקה עדין, אבל מאוד יפה. בנוסף, היא מצלמת תמונות שיוצאות מאוד מציאותיות, ושומרת במיוחד על גווני העור האמיתיים של המצולמים.

השורה התחתונה

זו עדשה ממש מדהימה, ובאופן כללי מוצר שקשה להתעלם ממנו, בעיקר במחיר הזה. היא מושלמת בשביל כל מי שמחפש עדשה יחסית זולה בהשוואה למוצרים אחרים בשוק, אבל עובדת מצוין ומספקת תוצאות יוצאות דופן.

עדשת המאקרו הכי טובה של ניקון: Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm

עדשת מאקרו של ניקון Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm

יתרונות:
 • פלאש Speedlight אלחוטי לצילומי קלוז-אפ
 • מאוד נוחה לשימוש
 • אלמנטים עם ציפוי של ננו-קריסטלים וזכוכית ED, שמשפר את איכות התמונה
 • טכנולוגיית מנוע מיקוד שקט (SWM), שמצלמת תמונות בשקט
 • טכנולוגיה שמפחיתה רעידות, בשביל צילומים עם מהירות תריס מאוד איטית
חסרונות:
 • אי אפשר לעשות זום
 • יותר יקרה מדגמים אחרים של חברת Nikon
 • לא עובדת הכי טוב בצילום ממרחקים קצרים

מה הצלמים אומרים עליה?

צלמים שהשתמשו בעדשה הזאת חשבו שזו עדשה מאוד שימושית, שיכולה להתאים גם לצילומי דיוקן וגם לצילום מאקרו. היא מספקת לנו בוקה עדין ורך, עם גימור חלק שנותן לתמונה מראה רך ומהמם. אין כמעט עיוותים בתמונה ומהירות התריס היא ממש מהירה. בסך הכל, יש לה ביצועים מדהימים.

למה בחרנו בה?

זאת עדשה מאוד עמידה ואמינה. היא מתפקדת מדהים בתנאים של אור חלש ויש לה מייצב תמונה שיוצר תמונות חדות ואיכותיות, מבלי שנצטרך להתאמץ. בנוסף, היא מצלמת במהירות ובשקט.

למי העדשה הזאת מתאימה?

העדשה הזאת מיועדת לצלמים יותר רציניים שמתעכבים על דברים כמו הטקסטורה והעומק של הפרטים הקטנים שיש בכל תמונה, ורוצים שהתמונות שלהם יהיו הכי מציאותיות שאפשר. היא אפשרות מאוד טובה בשביל צלמים שמצלמים הרבה צילומי קלוז-אפ, ומאוד מומלץ לשלב אותה עם המצלמה Nikon D750.

השורה התחתונה

זאת אחת מעדשות המאקרו הכי טובות שיש כיום בשוק. היא מצלמת תמונות מאוד מציאותיות ומטשטשת את הרקע, ככה שהאובייקט יוצא מאוד מפוקס, אבל מצד שני גם משתלב מאוד יפה עם הרקע – בזכות הבוקה היפה שלה. הציפוי שלה, שמורכב מננו-קריסטלים וזכוכית ED, מצליח להפחית עיוותים וסטיות כרומטיות באופן משמעותי, ומספק לנו תמונות מאוד חדות וברורות.

העדשה הרחבה הכי טובה של חברת Nikon כיום: Sigma 10-20mm f/3.5

עדשות ניקון רחבה Sigma 10-20mm f3.5

יתרונות:
 • שליטה אופטית מובנית
 • איכות אופטית מצוינת
 • מפתח צמצם קבוע של f/3.5
 • מאוד קלת משקל ונוחה לשימוש
 • נותנת לנו תמורה מצוינת להשקעה שלנו
חסרונות:
 • אין לה מייצב תמונה מובנה
 • מתאימה רק למצלמות DSLR חדשות
 • לא מגיעה עם איטום נגד תנאי מזג האוויר

מה הצלמים אומרים עליה?

זו אחת מהעדשות הרחבות הכי טובות שאנחנו יכולים למצוא בשוק היום, ובמחיר סביר. היא עובדת מעולה במהירויות תריס גבוהות, והיא מספקת תמונות ברורות ובאיכות יוצאת דופן. בנוסף, היא מצלמת בזווית רחבה תמונות שיוצאות חדות ומדויקות בכל פעם.

למה בחרנו בה?

זו עדשה מצוינת שמתפקדת מעולה בכל תנאי האור האפשריים, ומספקת לנו תמונות טבעיות ויפות. היא מגיעה עם ציפוי רב-שכבתי שמונע כל מיני עיוותים וסטיות, הצמצם שלה מאוד מהיר ומגיע עם מפתח קבוע. גם 4 העדשות הכדוריות שנמצאות בתוך גוף העדשה, עוזרות למנוע עיוותים שונים, והופכות את העדשה הזאת להשקעה מדהימה.

למי העדשה הזאת מתאימה?

העדשה הזאת תהיה השקעה מעולה בשביל צלמים שאוהבים לצלם תמונות של אדריכלות ונופים. יחד עם זאת, היא גם עושה עבודה מצוינת כשמשתמשים בה בחללים סגורים, או בתמונות קבוצתיות – כשרוצים להכניס את כולם לתוך הפריים בקלות. גם צלמי עיתונות יהיו מאוד מרוצים ממנה.

השורה התחתונה

באופן כללי, אם אנחנו מחפשים את העדשה המושלמת בשביל צילום בזווית רחבה, אז העדשה הזאת היא הבחירה הנכונה. אנחנו יכולים לצלם איתה תמונות באיכות מאוד גבוהה, ובתמורה למחיר מאוד סביר. העדשה הזאת של חברת Nikon תמיד מספקת לנו תמונות חדות ומדויקות בכל פעם.

עדשת ניקון 50 מ"מ הכי טובה: Nikon AF-S FX NIKKOR 50mm f/1.8G

עדשות ניקון 50 ממ Nikon AF-S FX NIKKOR 50mm f1.8G

יתרונות:
 • נותנת לנו תמורה מצוינת להשקעה שלנו
 • מערכת SWM שמספקת לנו פוקוס אוטומטי מאוד מהיר ושקט
 • עדשה כדורית שמונעת סטיות כרומטיות
 • טשטוש רקע טבעי שמתאים מאוד לצילומי דיוקן
 • ציפוי עדשה סופר משולב (SIC) שמחדד את הצבעים ומונע סטיות
חסרונות:
 • צדדי התמונות יוצאים קצת פחות בהירים ממרכז התמונה
 • יש קצת עיוות חבית
 • אין טכנולוגיה שמפחיתה רעידות על הטבעת של הצמצם

מה הצלמים אומרים עליה?

צלמים שקנו את העדשה הזאת אמרו שיש לה בוקה מאוד רך ועדין, שהיא מאפשרת לצלמים מתחילים לצלם תמונות מאוד יפות ועוזרת להם לפתח את טכניקת הצילום שלהם. היא מצלמת תמונות מאוד ברורות וחדות, עם ניגודיות מאוד טובה, והיא גם מתפקדת מצוין בתנאים של אור חלש. בנוסף, היא מאוד מהירה ואפשר לצלם איתה דיוקנאות עם צבעים מאוד חדים וברורים.

למה בחרנו בה?

יש צלמים שמתייחסים לעדשה הזאת בתור "החברה הכי טובה של מצלמת ה-DSLR". זו עדשה קטנה וקומפקטית אבל היא מספקת לנו ביצועים מצוינים. היא יכולה לצלם תמונות מעולות בכל תנאי האור האפשריים, והיא גם מצוידת בטכנולוגיה מתקדמת – ממש עדשה מיוחדת ויוצאת דופן.

למי העדשה הזאת מתאימה?

זו יכולה להיות עדשה מאוד טובה בשביל צלמים מתחילים וחובבים, בגלל שהיא יחסית זולה ועדיין מספקת לנו ביצועים מעולים. זו גם יכולה להיות מצלמה מאוד טובה בשביל צלמים מקצועיים, במיוחד לצילומי אירועים (כמו חתונות או ימי הולדת), בזכות העובדה שצילומי הדיוקן שלה הם ממש מצוינים, ובאירועים כאלה מצלמים הרבה צילומי דיוקן. זו פשוט עדשה מצוינת בשביל כל מי שמחפש עדשת 50 מ"מ, או עדשה שמיועדת במיוחד עבור צילום דיוקנאות.

השורה התחתונה

העיצוב והמאפיינים של העדשה הזאת הם פשוט יוצאי דופן, ובמיוחד כשמדברים על עדשה במחיר כזה טוב. היא יכולה להיות השקעה מצוינת בשביל צלמים צעירים או חובבי צילום. היא מאוד קלה, אז מאוד נוח לקחת אותה איתנו ממקום למקום. בנוסף, יש לה פוקוס אוטומטי שקט ומהיר, שמאפשר לה לצלם תמונות דיוקן מאוד חדות וברורות.

הכי טובה לצילום נופים: Nikon AF-S NIKKOR 14-24mm

עדשת Nikon הכי טובה לצילום נופים Nikon AF-S NIKKOR 14-24mm

יתרונות:
 • פוקוס אוטומטי פנימי (IF) שעושה פוקוס מהיר ושקט
 • כפתור שעובר בקלות בין התאמה ידנית או אוטומטית של הפוקוס האוטומטי
 • הציפוי של העדשה עשוי מננו-קריסטלים שמונעים עיוותים ומחדדים את התמונות
 • 2 אלמנטים מזכוכית ED ועדשת PGM שמספקים לנו ניגודיות גבוהה ותמונות ברורות
 • מבנה עמיד לתנאי מזג אוויר שונים שמגן על העדשה מאבק ונזקים אחרים
חסרונות:
 • כבדה
 • עיוות די ניכר של הזווית הרחבה
 • עיוות כרומטי קל

מה הצלמים אומרים עליה?

צלמים שהשתמשו בה חשבו שהיא מצלמת תמונות מאוד ברורות וחדות, ואמרו שהיא עדשה מצוינת בשביל צילום בזווית רחבה. איכות התמונה שלה מעולה, והיא נותנת לנו איזון טוב בין הצבעים והניגודיות של התמונות.

למה בחרנו בה?

העדשה הזאת קפצה לנו לעין בזכות העובדה שהיא מספקת תמונות מאוד חדות, במיוחד בפינות של הפריים – תוצאה שקשה לקבל עם רוב העדשות היום בשוק. היא לא יוצרת תמונות חדות ברמה מוגזמת או גסה, אלא נותנת לנו תמונות עם צבעים בעוצמה טובה שגורמים לתמונה להיראות מאוד חלקה ויפה.

למי העדשה הזאת מתאימה?

זאת עדשה מאוד מומלצת בשביל צלמי נופים שרוצים לצלם את השמיים בלילה, או רוצים לצלם טבע או אדריכלות. היא יכולה להיות מאוד טובה בשביל רגעים מיוחדים ונדירים, כמו למשל לצלם את הזוהר הצפוני. העדשה הזאת עובדת מצוין בתנאים של אור חלש, ובזכות היתרון הזה עדשה מעולה לצלם איתה בכל שעות היממה.

השורה התחתונה

צלמים מקצועיים או חובבים שרוצים לצלם את השמיים או את הכוכבים, לא יצליחו למצוא היום בשוק עדשה שתספק להם ביצועים יותר טובים מהביצועים של העדשה הזאת. היא קצת יקרה, אבל כל מי שיכול להרשות לעצמו לקנות אותה, לא צריך להסס אפילו לשנייה אחת, בגלל שהיא פשוט השקעה מעולה.

עדשת הזום הכי טובה: עדשת ניקון Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm

עדשת זום הכי טובה של חברת ניקון Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm

יתרונות:
 • טווח זום מאוד מגוון
 • מספקת תמונות חדות ובאיכות מדהימה
 • קלה אבל חזקה, אז אנחנו יכולים לצלם תמונות מבלי לעייף את הידיים
 • מאפיין להפחתת הרעידות, שמייצב את התמונה ומונע טשטושים
 • זום אופטי של 5x, שמאפשר לנו לצלם תמונות מעולות, הכי קרוב שאפשר
חסרונות:
 • יש עיוות ניכר
 • לא מתאימה למצלמות DSLR ישנות
 • פינות התמונה שלה קצת כהות כשמצלמים במפתח צמצם גבוה

מה הצלמים אומרים עליה?

העדשה הזאת מספקת ביצועים יוצאי דופן, איכות תמונה מאוד חדה והפחתת רעידות מאוד מרשימה. גם הניגודיות של הצבעים מעולה, ויש פוקוס מאוד ברור ויפה, שיוצר בוקה מאוד חלק שמשתלב נהדר עם הרקע. בסך הכל, לקוחות מאוד התרשמו לטובה מהעדשה הזאת.

למה בחרנו בה?

העדשה הזאת לא מספקת רק תמונות ברורות וחדות, אלא היא גם יכולה לצלם במהירות מאוד גבוהה, בזכות מנגנון הדיאפרגמה האלקטרומגנטית שלה. המנגנון הזה מגיע מובנה בעדשה ומאפשר לנו לצלם במהירות תמונות סופר מדויקות, ובו זמנית שומר על סנכרון עם מהירות התריס. העדשה גם מגיעה עם זכוכית מיוחדת שמתנקה בקלות, מבלי שנצטרך להפעיל עליה הרבה לחץ.

למי העדשה הזאת מתאימה?

זאת עדשה מאוד קלה, שמאוד קל להחזיק יחד עם המצלמה ולקחת איתנו לטיולים או לטבע. בנוסף, היא גם מספקת בוקה מאוד חלק וקרמי שיכול להיות מצוין בשביל צילומי דיוקן. היא מעולה בשביל שימוש יומיומי, כמו צילום בלוגים, והיא גם מצלמת וידאו באיכות HD בכל תנאי האור האפשריים.

השורה התחתונה

זאת עדשה מאוד מתקדמת. היא מגיעה מצוידת בטכנולוגיה ובמאפיינים הכי חדישים שיש, שמאפשרים לנו לצלם תמונות פשוט מושלמות. אם אנחנו מחפשים את עדשת הזום הכי טובה שחברת Nikon יכולה להציע כיום, אז זו העדשה לקנות, בזכות העובדה שהיא ממש טובה בשביל צילום בלוגים או צילום תמונות מחיי היום-יום.

עדשת טלפוטו הכי טובה: עדשה למצלמת ניקון Sigma 150-600mm

עדשת טלפוטו של ניקון Sigma 150-600mm

יתרונות:
 • מאוד קלה – די מפתיע בהתחשב בגודל שלה
 • איכות תמונה מצוינת וחדה
 • מגיעה עם קולר לחצובה ומגן שמש לעדשה
 • מייצב תמונה מאוד יעיל שמונע טשטושים
 • שכבת מגן שהופכת את העדשה לחסינה לאבק, מים ושמן
חסרונות:
 • יש עיוות ברמה בינונית
 • יש סטייה כרומטית ברמה ניכרת
 • יש לה מפתח צמצם יחסית צר, בהשוואה לדגמים אחרים של חברת Nikon

מה הצלמים אומרים עליה?

לקוחות שקנו את העדשה הזאת חשבו שמייצב התמונה האופטי שלה היה מאוד יעיל ומהיר. זאת עדשה מאוד אמינה וטובה בשביל לצלם אובייקטים מאוד רחוקים. איכות התמונה שלה מאוד טובה ואפשר להשוות אותה לאיכות התמונה של עדשות הרבה יותר יקרות ממנה. בנוסף, היא מאוד קלה, ויותר קומפקטית מעדשות טלפוטו זום אחרות שזמינות כיום בשוק.

למה בחרנו בה?

יש לעדשה הזאת מייצב תמונה מדהים שמאפשר לנו לצלם תמונות יציבות, גם אם הידיים שלנו רועדות – כמו שלפעמים קורה כשמחזיקים עדשה כזאת גדולה. זו עדשה יותר בהירה מהגרסאות הקודמות של הדגם הזה, אבל איכות התמונה שלה היא הרבה יותר טובה ועשירה, בהשוואה למה שרוב עדשות הטלפוטו שיש כיום בשוק יכולות לספק, והיא נותנת לנו תוצאות מדויקות וחדות.

למי העדשה הזאת מתאימה?

זאת עדשה מושלמת בשביל צלמים שאוהבים לצלם את הירח. היא גם מצוינת אם אנחנו רוצים לצלם אובייקטים שזזים, וזה מה שהופך אותה להשקעה מעולה בשביל אנשים שאוהבים לצלם חיות, טבע או ספורט מסוגים שונים – כולל ספורט מוטורי.

השורה התחתונה

אם אנחנו רוצים לקנות עדשה חדשה שמצלמת תמונות בקצב קבוע, אז כדאי לנו להסתכל טוב על עדשת הטלפוטו זום הזאת של חברת Nikon. זו עדשה מצוינת שתמיד מפתיעה לטובה, ומספקת לנו איכות תמונה ממש חדה שמלאה בפרטים קטנים, בכל תמונה שהיא מצלמת.

מה צריך לדעת לפני שקונים עדשות ניקון?

תצלום מאחורה של בחורה שכותבת נוסחאות מתמטיות על לוח מואר

יש כל כך הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון לפני שאנחנו הולכים לקנות עדשת Nikon חדשה בשביל המצלמה שלנו. קודם כל, אנחנו צריכים להבין באיזה סוג של צילום אנחנו רוצים להתמקצע, ואז נוכל לדעת בערך איזה תכונות נרצה שהעדשה תספק לנו.

הנה רשימה של כמה היבטים שונים שחשוב להכיר יותר לעומק לפני שננעלים על דגם מסוים:

יציבות התמונה

רוב מצלמות ה-Mirrorless מגיעות עם המאפיין הזה כשהוא כבר מובנה בהן. מצד שני, אנחנו תמיד צריכים להיות יוֳתר ערניים עם מצלמות DSLR, בגלל שיש כמה דגמים שלא מגיעים עם מייצב תמונה מובנה, וזה אומר שאנחנו צריכים לשקול אם לקנות עדשה שכן מספקת לנו את המאפיין הזה, או לא. אם אנחנו רק מתעסקים בצילום בסיסי אז זה לא מאפיין מאוד חיוני, אבל הוא מאוד חשוב בשביל צילום בתנאים של אור חלש ועם מהירות תריס נמוכה.

מפתח צמצם

מפתח הצמצם זה אחד מהדברים החשובים האלה שיכולים לקבוע את המחיר של העדשה. מפתח צמצם רחב יכול לעזור לעדשה להתמקד על אובייקט מסוים, ולשמור על הרקע מסביב יותר מטושטש. מצד שני, מפתח צמצם צר או איטי שומר גם על הרקע וגם על האובייקט המרכזי בתמונה מפוקסים בו זמנית. בעצם, סוג הצילום שאנחנו מתעניינים בו הוא מה שקובע איזה מפתח צמצם יהיה הכי מתאים בשבילנו.

אורך המוקד

המאפיין הזה קובע את זווית המבט של העדשה. אם אנחנו רוצים לקנות עדשה עם זווית רחבה שיכולה לצלם את כל הסצינה שמתרחשת מולנו, אז כדאי שנחפש עדשה עם אורך מוקד שנע בין 14-35 מ"מ. למרות זאת, אם אנחנו רוצים עדשת טלפוטו או סופר-טלפוטו זום, אז הטווח של אורך המוקד צריך להיות בין 100-400 מ"מ.

איך מנקים עדשות ניקון?

ניקוי של עדשת ניקון, או כל עדשת מצלמה לצורך העניין, יכול להיות עניין די מרתיע, אם אין לנו מושג באיזה חומרים אנחנו אמורים להשתמש, ומה הדרך הנכונה לנקות את העדשה ואת החיישן. אבל לא צריך להיבהל, בגלל שהחלק הזה של הסקירה שלנו נועד להדריך אותנו איך לנקות עדשת מצלמה בקלות ובלי בלאגן. רק צריך לעקוב אחרי הצעדים הבאים:

 1. לוקחים מפוח אוויר קטן לניקוי אבק (שיש בבית או שקונים אחד בחנויות צילום), כדי להעיף באמצעותו את כל האבק והלכלוך שיש על העדשה. חשוב לוודא שאנחנו לא נוגעים בעדשה עם האצבעות שלנו!
 2. אם המפוח לא עוזר אז אנחנו לוקחים מטלית קטנה שעשויה ממיקרופייבר. היא בטוח תוריד מהעדשה את כל הלכלוך והאבק.
 3. אנחנו קודם צריכים לשים על מטלית המיקרופייבר תמיסה מיוחדת לניקוי עדשות מצלמה, כדי להיות בטוחים שניפטר לגמרי מכל האבק ושלא נשאיר על העדשה כתמים מציקים.
 4. החלק האחורי של העדשה (זה שמתחבר למצלמה) חשוב באותה המידה כמו החלק הקדמי שלה. כדי לנקות אותו, צריך לעקוב אחרי כל הצעדים הקודמים שכתובים למעלה (צעדים 1-3).
 5. עכשיו הגיע הזמן לנקות את חיישן התמונה. קודם אנחנו צריכים לשים את המצלמה על מצב ניקוי ידני (Manual Cleaning Mode) – אנחנו יכולים למצוא את המצב הזה בהגדרות של המצלמה שלנו. ברגע שנשים את המצלמה במצב הזה, אז המראה של המצלמה תסתובב ותחשוף בשבילנו את חיישן התמונה. השלב הבא יהיה להשתמש במפוח האוויר הקטן, כדי להיפטר מכל האבק.

צריך לוודא שאנחנו לא משתמשים במברשת, עט לניקוי עדשות או במטלית מיקרופייבר על החיישן עצמו, כי זה יכול לפגוע בו! אם אנחנו רואים שעדיין נשאר אבק או לכלוך על החיישן, אז אנחנו צריכים לקחת את המצלמה לניקוי מקצועי אצל איש מקצוע, שינקה אותה כמו שצריך מבלי לפגוע בחיישן.

שאלות נפוצות על עדשות ניקון

בחור צעיר בסטודיו מקצועי עונה על השאלות של הצופים

המטרה שלנו בסקירה הזאת היא לספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת בשביל לבחור את העדשה הכי נכונה בשבילכם, ולהרגיע את כל הספקות שלכם. יחד עם זאת, אם עדיין יש לכם עוד כמה שאלות שלא הספקנו לענות עליהן, אז החלק הבא הוא בשבילכם.

הנה תשובות לכמה שאלות מאוד נפוצות על עדשות ניקון:

מה המשמעות של האותיות VR שכתובות על העדשות של Nikon?

המשמעות של האותיות VR היא Vibration Reduction – הפחתת רעידות. זו טכנולוגיה שהוכנסה לעדשות כדי למנוע תמונות מטושטשות שנוצרות בגלל שהידיים שלנו רועדות. המאפיין הזה ידוע גם בתור מייצב תמונה והוא נחשב למאפיין מאוד יעיל, בעיקר כשמצלמים בתנאים של אור חלש.

מה זו עדשת מאקרו של חברת Nikon?

עדשת מאקרו היא עדשה שמיועדת לצילום של אובייקטים קטנים במיוחד, כמו למשל חרקים. היא יכולה לצלם אובייקטים כאלה ממרחק מאוד קרוב. עדשה כזאת יכולה לספק לנו תמונות עם יותר פרטים קטנים וטקסטורה, מאשר עדשות סטנדרטיות, בגלל שהפוקוס שלה הוא הרבה יותר ברור וחד, בהשוואה לפוקוס של עדשות יותר בסיסיות.

מה זה עדשת Nikon G?

עדשות מסוג G הן עדשות שהומצאו על ידי חברת ניקון, והדבר שמיוחד בהן, הוא שהן לא מגיעות עם טבעת צמצם כלולה. הן יוצרו במיוחד בשביל להשתמש בהן עם מצלמות DSLR של Nikon. מפתח הצמצם של העדשה משתנה באמצעות הכפתור או החוגה הספציפיים שנמצאים על המצלמה עצמה.

מה זה עדשת פריים של Nikon?

עדשות פריים נחשבות לעדשות יותר טובות ביחס לעדשות אחרות בשוק כיום, בזכות העובדה שהן מאפשרות ליותר אור להגיע למצלמה. הן גם יותר קטנות והרבה יותר קלות, מאשר עדשות זום, בגלל שהן לא כוללות את המנגנון שעושה זום. בנוסף, יש לעדשות מהסוג הזה מפתח צמצם מקסימלי יותר גבוה – זו הסיבה שהן גם מצלמות יותר מהר מעדשות זום.

איך מבינים את המספרים שכתובים על העדשות של חברת Nikon?

אנחנו מודדים את מפתח הצמצם באמצעות מספרים. אנחנו יכולים לזהות את המספרים שאומרים לנו מה הוא מפתח הצמצם יחסית בקלות, כי הם בדרך כלל יגיעו עם הקידומת: f/. המדידה הזאת בעצם אומרת לנו כמה אור העדשה מכניסה לחיישן התמונה. ככל שהמספר יותר נמוך, אז בעצם יותר אור יכול להגיע לחיישן התמונה, ולהיפך. אורך המוקד של עדשת המצלמה שלנו נמדד במילימטרים. ככל שאורך המוקד יותר נמוך, אז העדשה יכולה לקלוט את האובייקט שאנחנו מצלמים בצורה יותר מעודנת וחלקה.

מה המשמעות של האותיות ED שכתובות על העדשות של Nikon?

המשמעות של האותיות ED שכתובות על העדשות של חברת Nikon היא Extra-low Dispersion – פיזור נמוך במיוחד. זה אומר שבעדשה יש זכוכית אופטית מיוחדת שנוצרה במטרה להפחית או למנוע סטיות כרומטיות בצילום. סטייה כרומטית זה דבר שנחשב לחיסרון בעדשות מצלמה, כי זה בעצם אומר שלעדשה יש איזשהו קושי להתמקד על הצבעים שנמצאים בנקודה מסוימת של התמונה.

מה המשמעות של האותיות A ו-M שכתובות על העדשות של Nikon?

המשמעות של האות A היא: Auto-Focus – פוקוס אוטומטי, וזה בעצם אומר שהעדשה שלנו תנסה להתמקד באופן אוטומטי על האובייקטים שהיא רואה.

המשמעות של האות M היא: Manual Focus – פוקוס ידני, וזה בעצם אומר שמי שמשתמש במצלמה צריך לשלוט על הפוקוס באופן ידני בעזרת החוגה המסתובבת שנמצאת על גוף העדשה. הכפתור שמחליף בין שני המצבים האלה מסומן בתור M/A או M. במצב M/A, העדשה מנסה להתמקד באופן אוטומטי על האובייקט שאנחנו רוצים לצלם, כל עוד המצלמה עצמה מכוונת על מצב פוקוס אוטומטי (במקום מצב פוקוס ידני).

עדשות ניקון: סיכום ושורה תחתונה

בחור אסייתי מחזיר מצלמה ומסתכל מהחלון

התייחסנו בסקירה הזאת לכמה עדשות טובות שחשבנו שכדאי שתכירו וששווה, לדעתנו, להשקיע בהן. אנחנו מקווים שעזרנו לכם לבחור את עדשת ה-Nikon הכי מושלמת בשבילכם ושתוכלו להגשים איתה את כל חלומות הצילום שלכם.

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

טומי הוא צלם עם למעלה מ-10 שנות ניסיון. ביום יום הוא מהנדס באלביט, ובזמנו הפנוי עוסק בצילום של צמחים, נופים, ערים, בעלי חיים, ועוד.

3 תגובות
הכל הכי עוזר הציון הכי גבוה הציון הכי נמוך הוספת סקירה
 1. תודה רבה על המידע היעיל

 2. כתבה מעניינת ומועילה ,

השארת תגובה

מייליסט
Logo