בית השקעות: 10 בתי השקעות מומלצים לשנת 2024 [המדריך המלא]

כשחושבים על בנקים, בדרך כלל הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו זה פיקדונות, עו"ש, כרטיס אשראי, תכנית וחיסכון ועוד.. זה נכון, אבל יש סוג אחר של בנקים שמתמקדים במניות, אג"ח (אגרות חוב) ומוצרי השקעה.

החברות הפיננסיות האלה עשויות להיות חלק מחברות גדולות יותר שמציעות גם שירותי בנקאות מסחרית. לזה קוראים בעברית: בית השקעות, או ברבים, בתי השקעות. בתי השקעות לוקחים חלק חשוב במערכת הפיננסית שמשפיעה על כל המשק בעולם.

ממהרים? הנה 3 בתי ההשקעות המובילים בדירוג:

השורה התחתונה
בחירה מנצחת
The Goldman Sachs Group, Inc LOGO
גולדמן זקס
הכי ותיק
למידע נוסף
השורה התחתונה
גולדמן זקס, בית ההשקעות שנוסד לפני מעל 150 שנים, הוא בלי שום ספק אחד מבנקי ההשקעות היוקרתיים והגדולים ביותר בעולם. כאן הכסף שלכם יהיה בידיים בטוחות.
במקום השני
ג'יי.פי מורגן צ'ייס לוגו JPMorgan Chase
JPMorgan Chase
מגוון
למידע נוסף
השורה התחתונה
JPMorgan Chase מהווה, מבחינת שווי הנכסים שלו, אחד מהבנקים הכי גדולים בארצות הברית.
השקעה טובה
ברקליס לוגו Barclays
Barclays
מקצועי ומכובד
למידע נוסף
השורה התחתונה
הוא מחזיק במרכז פיתוח המעסיק מעל 200 עובדים בישראל, ואם עוד לא שמעתם על ברקליס, אז הגיע הזמן, זהו הבנק ה-3 בגודלו בעולם.

הנפקות ראשוניות (IPO) למשל, הן הזדמנות למשקיעים לעזור לחברות בשוק לגייס כסף ובמקביל בצורה הזאת, "לקנות" חלק מהחברה ולהרוויח חלק מהרווחים שלה. בתי השקעות בשירות מלא מציעים מגוון רחב של שירותים עסקיים והשקעות.

צריכים עצה בכל מה שקשור למציאת בית השקעות אמין ומקצועי?

כאן אנחנו נכנסים לתמונה. דירגנו עבורכם את 10 בתי ההשקעות המובילים בעולם והוספנו מדריך מלא שיעזור לכם לבחור איפה אתם הולכים להשקיע, או יותר נכון, על מי כדאי לסמוך ולמה.

מוכנים? בואו נצא לדרך!

קבלו את…

תוכן העניינים הצג תוכן עניינים

10 בתי ההשקעות הכי טובים לשנת 2024

1

גולדמן זקס / The Goldman Sachs Group, Inc

השקעה מנצחת
ותיקים בתחום
גולדמן זקס הוא ללא ספק אחד מבנקי ההשקעות היוקרתיים והגדולים ביותר בעולם.

זאת חברה ציבורית שנוסדה לפני יותר מ-150 שנה! היו להם נכסים של כמעט 2.5 טריליון דולר בפיקוח בסוף שנת 2021, והמנייה של החברה בנקודת הזמן הזאת הגיעה לשיא כל הזמנים עם שווי שוק של 135 מיליארד דולר.

פקידי ממשל בדרגים גבוהים משקיעים בבית ההשקעות גולדמן זקס. כולל מזכירי האוצר של ארה"ב, יועצי הבית הלבן ומנהיגים בבנקים מרכזיים ובממשלות ברחבי העולם. זה הופך אותו למרכז כוח מרכזי בוול-סטריט.

חלק מהשירותים והחטיבות העיקריות כוללות ייעוץ פיננסי וחיתום, תיקי השקעות והלוואות, שירותי משקיעים מוסדיים, ניהול השקעות והון פרטי.

חוץ מבית השקעות, חברת גולדמן זקס מפעילה את "Marcus" שהוא בנק השקעות דיגיטלי.

2

ג'יי.פי מורגן צ'ייס / JPMorgan Chase

משקיעים עם כיסים עמוקים
מגוון השקעות
JPMorgan Chase הוא אחד המוסדות הפיננסיים הגדולים בעולם. מבחינת שווי הנכסים שלהם, מדובר בבנק הכי גדול בארצות הברית.

החברה המאסיבית מורכבת בעיקרה מ-2 חטיבות. הצד של Chase בחברה הוא בנק עסקי ומסחרי. המותג JPMorgan מתמקד יותר בהשקעות, כולל בנקאות להשקעות. החברה דיווחה על סך נכסים של 3.7 טריליון דולר בסוף 2021.

JPMorgan שמים דגש גדול על מיזוגים ורכישות, שירותי בנקאות השקעות משתלמת, ייעוץ פיננסי, גיוס הון וניהול סיכונים.

כמו רוב הבנקים הגדולים, ג'יי.פי מורגן צ'ייס התאגדה מתוך סדרה של מיזוגים ורכישות של בנק הכימיקלים, האנובר יצרנים, First Chicago Bank, הבנק הלאומי של דטרויט, הבנק המסחרי של טקסס, Providian Financial ו-Great Western Bank.

3

ברקליס / Barclays

מרכז פיתוח בישראל
חטיבות עסקיות שונות
אם אתם לא מכירים את ברקליס עדיין, נעים מאוד, הבנק ה-3 בגודלו בעולם.

המטה הראשי שלהם יושב בלונדון, והם ומחזיקים בנכסים בשווי של 1.4 טריליון ליש"ט (בסביבות 1.9 טריליון דולר). הם מתמקדים ב-3 חטיבות עסקיות: ברקליס קפיטל (בנקאות ההשקעות), ברקליס חברות (בנקאות מסחרית) וברקליס הון (ניהול הון).

במרץ 2011 פתחה ברקליס קפיטל מרכז מחקר ופיתוח פיננסי בתל אביב, עם 200 ישראלים לצורך פיתוח תוכנות ואלגוריתמים פיננסיים.

ברקליס עשתה קפיצת מדרגה גדולה בתחום בבנקאות ההשקעות בארה"ב עם רכישת ליהמן ברדרס ב-2008. מדובר בבית השקעות גדול ומכובד שממלא תפקיד חשוב ומשמעותי כאחד מבנקי ההשקעות הגדולים בעולם.

4

מורגן סטנלי / Morgan Stanley

ניהול נכסים בהיקפים גבוהים
מיומנת ומקצעוית
בית ההשקעות מורגן סטנלי פועל ב-33 מדינות בעולם, עם 600 משרדים וכ-45,000 עובדים. הוא הוקם עוד בשנת 1935.

הם מפעילים 3 חטיבות עיקריות: ניירות ערך מוסדיים, ניהול הון וניהול השקעות. חטיבת ניהול ההון נותנת שירות למשקיעים בודדים. חלק גדול מהחלוקה הגיעה מהרכישה של "סמית' בארני" שרכשה בעבר את בנק ההשקעות המפורסם סלומון ברדרס.

בפיגועי 11 בספטמבר בארצות הברית, נהרסו משרדי הבנק ומרכז הנתונים של הבנק שהיו במרכז הסחר העולמי בניו יורק. הבנק חזר לפעילות די מהר, כי היה להם מרכז גיבוי במקום אחר בניו יורק עם מחשבים, שרתים ומאות עובדים.

במהלך הפיגוע הצליח קצין הביטחון של הבנק, ריק רסקורלה, האיש והאגדה, לפנות את כל עובדי הבנק לפני קריסת המגדלים.

לפי הדיווחים של החברה, היא מנהלת נכסים בהיקף של 779 מיליארד דולר.

5

בנק אוף אמריקה מריל לינץ' / Bank of America

מיזוג מושלם
שווי שוק גבוה
Bank of America פועל ברחבי העולם עם מרכזים בהונג קונג, לונדון וניו יורק.

תאגיד בנקאות ההשקעות של בנק אוף אמריקה נוצר באמצעות שרשרת ארוכה של מיזוגים, במהלך המשבר הפיננסי של 2008 רכשו בנק אוף אמריקה את בנק ההשקעות הגדול מריל לינץ' והצילו אותו רגעים לפני שהתפרק.

בנק אוף אמריקה הוא הבנק ה-2 הכי גדול מבחינת שווי שוק בארה"ב, עם נכסים בשווי של 3.1 טריליון דולר.

חטיבות ההשקעה של בנק אוף אמריקה מתמקדות במיזוגים ורכישות, הנפקות חוב והון, הלוואות, מסחר, ניהול סיכונים ועוד כמה שירותים אחרים.

חטיבת ייעוץ ההון הישנה של מריל לינץ' עדיין מתקיימת כמריל לינץ', היא אמנם בבעלות בנק אוף אמריקה, אבל הפעילות היא פעילות נפרדת.

כמו בתי השקעות אחרים, שירותי הייעוץ של בנק אוף אמריקה חשובים לחברות שמעוניינות לגייס כספים בשווקים ציבוריים.

כשמחליטים להנפיק, בנקאיי ההשקעות עוזרים לקבוע את מחיר המניה הראשוני תוך כדי איזון הנזילות והביקוש. בתי השקעות גם עוזרים לחברות למכור אג"ח כאחת הדרכים המרכזיות לגייס הון.

6

די.בי.אס / DBS

רווחית בהלוואות
מעל 150 סניפים
תאגיד בנקאות ושירותים פיננסיים בינלאומי שיושב במרכז הפיננסי של מרינה ביי בסינגפור.

הבנק היה ידוע בעבר בשם The Development Bank of Singapore Limited, שממנו נגזר השם "DBS", לפני שהשם המקוצר הנוכחי אומץ בשנת 2003 כדי לשקף את תפקידו כבנק גלובלי.

מדובר באחד מ-3 הבנקים הגדולים ביותר בסינגפור.

הבנק, שנסחר בבורסה של סינגפור, הוקם על ידי ממשלת סינגפור בשנת 1968 כדי להשתלט על פעילויות המימון התעשייתי מהמועצה לפיתוח כלכלי. כיום ניתן למצוא למעלה מ-150 סניפי DBS ברחבי סינגפור. 

DBS הוא הבנק הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה מבחינת שווי נכסים ובין הבנקים הגדולים באסיה, שווי הנכסים של בית ההשקעות מגיע להיקף כולל של כ-501 מיליארד דולר, נכון לדצמבר 2019.

ההתמקדות שלהם היא בניהול נכסים, תיווך בכל מה שקשור לניירות ערך, גיוסי מניות וגיוס חובות באזורים אחרים חוץ מסינגפור, כולל בסין, הונג קונג, טאיוואן, אינדונזיה ודרום קוריאה.

למרות עליית הריבית ברוב המדינות שבהם DBS עובדים, במהלך השנה בניגוד לכלכלות מפותחות אחרות בית ההשקעות הצליח לרשום עלייה של 9% ברווחיות ההלוואות, הרווח הגדול ביותר של החברה ב-10 שנים האחרונות.

7

בנק סטנדרט צ'רטרד / Standard Chartered Bank

מחויבות לסביבה
קהל משקיעים מגוון
עם טביעת הרגל הגיאוגרפית הרחבה והמבוססת שלה והמומחיות שלה במגוון תעשיות, Standard Chartered נחשב לבנק הטוב ביותר לשנת 2022 בקטגוריית Frontier Markets. 

הבנק נותן כבר במשך שנים רבות שירותים במקומות קטנים ולא מפותחים באסיה, במזרח התיכון ובאפריקה והעובדה הזאת משקפת את המחויבות והאג'נדה שעומדת בראש סדרה העדיפויות לפי אזורי הפעילות האלה לאורך השנים.

דוגמה אחת מתיק ההשקעות המכובד שלה באפריקה: בנק Standard Chartered היה שותף בהנפקת 4 מיליארד דולר של אג"ח אירו בניגריה בספטמבר 2021, עסקה מאוד משמעותית בשביל המדינה.

במזרח התיכון, הבנק ייעץ בכמה עסקאות חשובות בתחום האנרגיה. עסקה אחת בירדן התמקדה במקורות מתחדשים, עסקה אחרת, בעומאן, כללה את מגזר השירותים וחלוקת החשמל. 

בנוסף ללקוחות מוסדיים, הבנק מייעץ גם למשרדי האוצר במדינות גבול, עם מימון חוב ריבוני בהנפקות קונבנציונליות והלוואות סינדיקט.

8

הבנק האפריקאי לפיתוח / African Development Bank

השקעה סביבתית
השקעות בפרייקטים ירוקים
הבנק האפריקאי לפיתוח דואג לקידום ההתרחבות הכלכלית ברחבי היבשת באמצעות אסטרטגיה מקיפה, ביצוע יעיל של תוכניות ושיתוף פעולה עם מגוון רחב של שותפים.

הבנק ממשיך להפגין את היכולות שלו להפעיל תוכניות מרחיקות לכת באמצעות מענקים והלוואות ב-81 המדינות החברות בו. בפברואר 2022 הבנק הודיע כי יתחייב על השקעה של 164 מיליון דולר למימון 18 פרויקטים של אנרגיה מתחדשת ב-6 מדינות אפריקאיות, תאיץ את הגישה ל-6 מיליון אנשים ועסקים תוך כדי הפחתת פליטת גזי חממה.

הבנק שיתף פעולה עם סוכנויות פיתוח ושותפים גלובליים ליצירת ברית לתשתיות ירוקות באפריקה, שמטרתה לגייס 500 מיליון דולר ובסופו של דבר לייצר עד 10 מיליארד דולר בהשקעה בתשתית בת קיימא. 

כיום, בית ההשקעות מגדיר אסטרטגיה חדשה של 10 שנים לטיפוח התרחבות כלכלית בת קיימא ברחבי יבשת אפריקה.

9

Rand Merchant Bank (RMB)

שוק השקעות דיגיטלי
פלטפורמה חזקה
בית ההשקעות המתפתח RMB ממשיך לחדש במגזר הבנקאות להשקעות כדי לשפר את היצע השירותים.

חטיבת בנקאות ההשקעות של קבוצת הבנקאות הדרום אפריקאית FirstRand, השיקה את Intengo, שוק דיגיטלי להנפקה והשקעה של תעריפי השקעה רשומים ולא רשומים. 

מטרת הפלטפורמה היא לספק נזילות ושקיפות טובה יותר ללקוחות מוסדיים עם מגוון אמצעים, כולל הקלה בהנפקת חוב באמצעות הנפקות פרטיות ומכירות פומביות מקוונות, הצגה של נתוני השוק, מעקב בזמן אמת אחרי הקצאות ותוצאות המכרזים, תיאום הסדר עסקאות עם אפוטרופוסים ותיעוד ואחסון משופרים.

בזמן ההשקה בסוף שנת 2021, בראיון עם ראש חטיבת הבנקאות של RMB, הוא הסביר: "אינטנגו תגדיל גם את יכולות המקור וגם את הזדמנויות ההשקעה עבור המנפיקים והמשקיעים שלנו כלקוחות בשוק הראשוני והמשני".

באמצעות ייעול תהליך ידני ובלתי יעיל, RMB מספקת ללקוחות שלה פלטפורמה חזקה ויציבה שמשמשת כדי לזרז את קידום הצמיחה בשוק האג"ח הקונצרניות של דרום אפריקה.

בית ההשקעות הזה זוכה בתואר הבנק הטוב ביותר לטכנולוגיה מול לקוחות לשנת 2022.

10

סיטיגרופ בע"מ / Citigroup Inc

מוסד פיננסי ענק
יציבה
Citigroup Inc שיושבת בניו יורק, היא חברה אמריקאית לשירותים פיננסיים ובית השקעות.

מניית החברה היא אחד המרכיבים במדד דאו ג'ונס ולצד בנק אוף אמריקה, ולס פארגו ו-ג'יי פי מורגן צ'ייס היא אחת מקבוצות הבנקאות הגדולות ביותר בארה"ב. 

יש להם למעלה מ-200,000 עובדים, וזה נחשב לאחד מארבעת הבנקים הגדולים ביותר בארה"ב. סיטיגרופ הוא המוסד הפיננסי ה-3 בגודלו במדינה לפי שווי הנכסים.

החברה סגרה את שנת 2019 עם הכנסות כוללות של 74.3 מיליארד דולר, רווח נקי של 19.4 מיליארד דולר, פיקדונות של 1.1 טריליון דולר, הלוואות נטו של 687 מיליארד דולר והכנסות מבנקאות השקעות של 5.2 מיליארד דולר.

סיטיגרופ נבחר לזוכה בתואר בית ההשקעות הטוב ביותר בעולם על ידי "Euromoney" וגם לבנק הפרטי העולמי הנחשב ביותר על ידי " "The Banker".

המדריך המלא: איך לבחור בית השקעות מקצועי שימקסם את הכסף שלכם?

למרות שרוב האנשים לא צריכים שירותי בנקאות להשקעות, עסקים צומחים ואנשים בעלי הון גבוה, יכולים ליהנות מהיתרון של בית השקעות שיכול להציע מוצרים ושירותים פיננסיים ייחודיים כדי לענות על הצרכים שלהם.

סוגים שונים של בתי השקעות

אז בואו נעשה קצת סדר. קודם כל כדאי לדעת שיש לא מעט סוגים של בתי השקעות ובחירת סוג בית ההשקעות הוא אחד המהלכים החשובים שתעשו.

בתי השקעות Bulge Bracket (BBs)

מדובר בבנקים הגלובליים הגדולים ביותר שפועלים בכל העולם ומציעים את כל השירותים: מיזוגים ורכישות, הון ואגרות חוב ללקוחות. יש להם גם מכירות ומסחר, מחקר, ניהול הון וכל שאר השירותים הפיננסיים שרק תוכלו לדמיין.

ההתמקדות של בתי השקעות מהסוג הזה היא בעסקאות הגדולות ביותר, בדרך כלל בהיקף של למעלה ממיליארד דולר, אבל אם השוק דורש, הם מוכנים להתפשר גם על קצת פחות.

עם הזמן, התפתח פיצול בתוך הקבוצה הזאת של בתי ההשקעות, ה-"Top 3" (GS, MS ו-JPM) הציגו ביצועים טובים יותר מהשאר. הבנקים האירופאים התרחקו מבנקאות השקעות לכיוון של ניהול הון ועסקים אחרים, מה שפגע בסיכויים שלהם רק יותר.

יש כאלה שטוענים שחברות כמו UBS לא צריכות להיות חלק מהרשימה של בתי ההשקעות מקבוצת ה-Bulge Bracket, אבל זאת אולי הנחה קצת מוגזמת.

אנליסטים בבנקים הבולטים נכנסים לחברות הון פרטיות ולקרנות גידור בכל הגדלים, אבל בנינו? סביר להניח שהם יעשו את זה רק עם בצוותים שלא שייכים ל-ECM/DCM, כמו קבוצות תעשייה חזקות, מיזוגים ורכישות או גופים פיננסים ממונפים.

In-Between-a-Banks (IBABs)

בתי השקעות שמחזיקים בדרך כלל במוצר אחד ספציפי, כמו אג"ח. הם לא עושים כל כך הרבה עסקאות בתחומים אחרים. ברוב המקרים מדובר על עסקאות קטנות יותר מהקבוצה הקודמת אבל העסקאות האלה עדיין גדולות יותר לעומת בנקים של שוק הביניים והבוטיק.

רוב החברות האלה נוטות להיות חזקות באזור מסוים, כמו אירופה עבור הבנקים הצרפתיים או יפן עבור הבנקים היפניים, אבל הן לא מצליחות כל כך במקומות אחרים.

בתי השקעות Elite Boutique (Ebs)

רוב בתי ההשקעות מהקבוצה הזאת מתמקדים בייעוץ וארגון מחדש של מיזוגים ורכישות ולא באג"ח והון.

לעיתים קרובות הם עובדים על אותן עסקאות שעליהן מייעצים בתי ההשקעות מקבוצת ה- Bulge Bracketתוכלו למצוא לפחות בית השקעות בוטיק עילית אחד על כל עסקת מיזוגים ורכישות ענק בארה"ב או באירופה.

למרות זאת, החברות האלה עדיין נחשבות קטנות בהרבה מה- Bulge Bracket. בזמן שבתי השקעות מקבוצת BB שוכרים מאות אנליסטים חדשים מדי שנה, בתי השקעות מסוג EB מעסיקים רק כמה עשרות.

Up-and-Coming Elite Boutiques (UCEBs)

ההבדל העיקרי בין UCEBs ל-EBs הוא של-UCEBs יש הרבה פחות רקורד.

לעתים קרובות הם בתי השקעות מהסוג הזה עובדים לעתים קרובות עם הלקוחות הקודמים שלהם. הם אפילו קטנים יותר מבתי השקעות בוטיק עילית, יש להם פחות נוכחות גיאוגרפית, והם תלויים יותר באדם מפתח.

לפעמים החברות האלה מתפרקות, ולפעמים הם ממשיכות לצמוח ועד שהופכות לבתי השקעות בוטיק עילית מן המניין.

בתי השקעות בשוק הביניים (MMs)

כמו בתי ההשקעות מסוג Bulge Bracket, גם בנקים בשוק הביניים מציעים לא מעט שירותים והנוכחות הגיאוגרפית רחבה מאוד.

מה ששונה, זה שהם עובדים על עסקאות קטנות יותר. רוב העסקאות הן מתחת למיליארד דולר, למרות שזה יכול להשתנות לפי הבנק. חלק מבתי ההשקעות, כמו ה-Jefferies, נוטים לעבוד על עסקאות גדולות יותר מאשר הבנקים האחרים מקבוצת ה-MM.

בתי השקעות Industry-Specific Boutique (ISBs)

כמו שהשם מרמז, החברות האלה מתמקדות בתעשייה ספציפית אחת, כמו שירותי בריאות או FIG. לרוב בתי השקעות מהקבוצה הזאת יתמקדו בעסקאות ייעוץ למיזוגים ורכישות בתעשייה. לחברות האלה אין נוכחות גיאוגרפית גדולה, והן עובדות על עסקאות קטנות יותר מה-BBs, IBABs ו-EBs.

הסדר גודל של העסקאות של הקבוצה הזאת מזכיר בערך את אותו סדר גודל של עסקאות בקבוצת ה-MM, אבל זה משתנה מאוד בהתאם למוניטין של בית ההשקעות.

לדוגמא, SVB Leerink, בית השקעות בוטיק מוביל בתחום הבריאות, עובדים בעיקר על עסקאות הון ועל עסקאות מיזוגים ורכישות בפחות מ-500 מיליון דולר, עם כמה עסקאות מיזוגים ורכישות גדולות יותר. זה יותר כמו טריטוריה של "שוק בינוני-עליון". 

בתי השקעות בוטיק אזוריים (RBs)

חברות קטנות שבדרך כלל פועלות בעיר אחת בלבד, או במקרים מסוימים בכמה ערים מחוץ למרכזים פיננסיים גדולים.

בתי השקעות מהקבוצה הזאת לא בהכרח מתמקדים בענף אחד, אבל הם מתמקדים לרוב במערך קטן של תעשיות. בתי השקעות מהסוג הזה עובדים בעיקר על עסקאות מיזוגים ורכישות והנפקות פרטיות.

הגודל של העסקאות משתנה, אבל רוב החברות מהקבוצה הזאת הולכות על עסקאות בשווי של פחות מ-50 מיליון דולר, ולפעמים כאלה בשווי של פחות מ-20-30 מיליון דולר.

איזה שירותים נותן בית השקעות?

בחור בעניבה יושב במשרד ומדבר עם  אדם נוסף ליד שולחן עם מסמכים

שירותי חיתום

חיתום הוא תהליך של גיוס הון באמצעות מכירת מניות או אג"ח למשקיעים (למשל, הנפקה ראשונית לציבור) מטעם תאגידים או גופים אחרים.

במילים פשוטות: עסקים צריכים כסף כדי להפעיל ולהצמיח את העסקים שלהם, בתי ההשקעות עוזרים להם להשיג את הכסף הזה על ידי שיווק החברה למשקיעים.

בדרך כלל ישנם שלושה סוגים של חיתום:

  • החתם מסכים לקנות את כל ההנפקה ולקחת אחריות פיננסית מלאה על כל מניות שלא נמכרו.
  • החתם מתחייב למכור כמה שיותר במחיר ההנפקה המוסכם אבל יכול להחזיר למנפיק כל מניות שלא נמכרו ללא אחריות כספית.
  • אם לא ניתן למכור את כל ההנפקה במחיר ההנפקה, העסקה מבוטלת והחברה המנפיקה לא מקבלת כלום.

אחרי שהבנק התחיל לשווק את ההנפקה, בשביל להתחיל לבנות את הספרים, לתמחר ולהשלים את העסקה, הם צריכים להתחיל את התהליך הבא:

שירות ייעוץ בתהליכי מיזוגים ורכישות

ייעוץ מיזוגים ורכישות (M&A) הוא תהליך שעוזר לתאגידים ולמוסדות למצוא, להעריך ולהשלים רכישות של עסקים. הבנקים משתמשים ברשתות ובקשרים נרחבים כדי למצוא הזדמנויות לנהל משא ומתן בשם הלקוח שלהם.

בנקאים מייעצים לשני הצדדים בעסקאות מיזוגים ורכישות, הם מייצגים גם את "הצד הקונה" וגם את "הצד המוכר" של העסקה.

מכירות ומסחר 

התאמה בין קונים ומוכרים של ניירות ערך בשוק המשני. קבוצות מכירה ומסחר בבתי השקעות גם פועלות כגשר בשביל לקוחות וגם יכולות לסחור בהון העצמי של החברה.

מחקר מניות 

מחקר מניות, או "כיסוי" של ניירות ערך עוזר למשקיעים לקבל החלטות בנוגע לכל השקעה ותומך במסחר במניות. זאת הדרך שלהם להבין במה כדאי להשקיע ומתי.

ניהול נכסים

ניהול השקעות עבור מגוון רחב של משקיעים, כולל גם מוסדות וגם אנשים פרטיים, במגוון רחב של סגנונות השקעה.

לקוחות בנקאיים

בנקאי השקעות מייעצים למגוון רחב של לקוחות לגבי צרכי גיוס ההון ומיזוגים ורכישות. לקוחות אלה יכולים להיות ממוקמים ברחבי העולם.

לקוחות בנקי השקעות כוללים:

  • ממשלות: בתי השקעות עובדים עם ממשלות כדי לגייס כספים, לסחור בניירות ערך ולקנות או למכור תאגידים.
  • תאגידים: בנקאים עובדים עם חברות פרטיות וציבוריות כדי לעזור להם לצאת להנפקה (IPO), לגייס הון, להגדיל את העסק, לבצע רכישות, למכור נתחים מהעסקים ולספק מחקר וייעוץ כללי למימון תאגידי.
  • מוסדות: בתי השקעות עובדים עם משקיעים מוסדיים שמנהלים כסף של אנשים אחרים כדי לעזור להם לסחור בניירות ערך ולעזור במחקר.

שאלות ותשובות

בחורה בחולצה לבנה מחזיקה צנצנת כסף עם יד על הסנטר חושבת רקע לבן

מה ההבדל בין בנקים להשקעות לבנקים מסחריים?

בזמן שבתי השקעות מתמקדים בעיקר בפונקציות מימון גבוה כמו גיוס הון עצמי לעסק או ביטוח אג"ח, בנקים מסחריים מתמקדים יותר בבנקאות בסיסית.

בנקים מסחריים מכוונים בדרך כלל ללקוחות עסקיים ולא ללקוחות פרטיים שמשרתים בנקים קמעונאיים, אבל שניהם מציעים סוגים דומים של מוצרים ושירותים כמו הלוואות וחשבונות פיקדון.

איך בתי השקעות מרוויחים כסף?

בתי השקעות מרוויחים באמצעות העמלות שהם גובים עבור השירותים שהם נותנים. אם אתם רוצים להוציא את החברה שלכם לשוק עם הנפקת מניות, תצטרכו את העזרה של בית השקעות. בנק ההשקעות גובה עמלה בגלל שהוא עוזר להציג ולמכור את מניות החברה שלכם לשוק הרחב.

מה עושים בתי השקעות?

בתי השקעות בשירות מלא מציעים מגוון שירותים, כולל חיתום, מיזוגים ורכישות, מכירות ומסחר, מחקר מניות, ניהול נכסים, בנקאות מסחרית ובנקאות קמעונאית.

חטיבת הבנקאות להשקעות בבנק מספקת רק שירותי חיתום וייעוץ בתהליכים של מיזוגים ורכישות.

השורה התחתונה

איש מחייך מחזיק חבילת שטרות יושב ליד שולחן עם מחשב נייד במשרד

בתי ההשקעות המומלצים ביותר הם מוסדות פיננסיים גדולים שממלאים תפקיד חשוב בתהליך ההנעה של הכסף ברחבי 

המשק בארץ ובעולם.

בית השקעות הוא המקום שבו עוזרים ללקוחות לגייס כסף בשוקי ההון ולחברות במיזוגים ורכישות. מכירות ומסחר הם המקום שבו הבנק (מטעם הבנק והלקוחות שלו) קונה ומוכר מוצרים.

המוצרים שנסחרים כוללים כל דבר שאתם רק יכולים לדמיין, מסחורות ועד מוצרים מיוחדים. המחקר הוא המקום שבו הבנקים בודקים בנוגע לחברות וכותבים דוחות על הסיכויים שלהם לרווחים (או הפסדים) עתידיים.

עכשיו, כשאתם יודעים קצת יותר, אנחנו מקווים שהצלחנו לעשות לכם קצת סדר בבלגן בכל מה שקשור לבית השקעות.

בהצלחה!

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן