דייסון V10: סקירה מקיפה על שואב אבק Dyson V10

סקירה מקיפה על הדייסון V10 - אחד משואבי האבק הכי טובים בעולם.
9.4/10 (ציון סופי)
מדורג במקום ה- #1 בקטגוריית סקירות

אם חשבתם לקנות שואב אבק בזמן האחרון, אז בטוח יצא לכם לשמוע על דייסון V10 – שנחשב לאחד משואבי האבק הכי טובים בעולם.

היום אנחנו הולכים להכיר מקרוב את שואב האבק המהפכני הזה ולראות מה יש לו להציע.

האם השואב המתקדם הזה של חברת Dyson יקבע רף חדש עבור כל תעשיית שואבי האבק האלחוטיים? תמשיכו לקרוא בשביל לגלות אם שואב האבק Dyson V10 Absolute הוא שואב האבק המושלם בשבילכם.

יתרונות:
 • מסוגל לפעול למשך זמן של עד 60 דקות בכל הפעלה.
 • בעל פעולת שאיבה מאוד חזקה שמתאימה לכל סוגי הרצפות.
חסרונות:
 • קצת לא נוח להחזיק אותו כשמנסים לנקות מקומות שנמצאים יותר גבוה מהרצפה.
 • המחיר של שלו קצת יקר.

העיצוב של הדייסון V10

הדגם הזה הוא שואב האבק עם העיצוב הכי מודרני שיצא לי לנסות אי פעם. למרות שה-V10 קצת דומה לדגמים היותר ישנים שכלולים בסדרת המוצרים V של חברת דייסון, הוא עדיין מגיע עם כמה שיפורים מאוד משמעותיים.

כדי להפעיל את שואב האבק הזה אנחנו צריכים ללחוץ על כפתור ההפעלה שנמצא על ידית האחיזה שלו כמו בדגמים האחרים של החברה, אבל החידוש האמיתי נמצא במנגנון שמרוקן את מיכל הפסולת. בניגוד לדגמים האחרים, ריקון מיכל הפסולת מתבצע בצורה של "לכוון ולירות", ככה שאנחנו יכולים לרוקן את כל הפסולת מתוך מיכל הפסולת של שואב האבק, מבלי שנצטרך לגעת בה בכלל.

עם זאת, התלונה העיקרית שלי לגבי העיצוב של ה-V10 היא שהידית שאחראית על ריקון מיכל הפסולת נמצאת קצת קרוב מדי לידית האחיזה של המכשיר, וזה הופך את פעולת ריקון הפסולת לקצת פחות נוחה ופשוטה. רק לשם ההשוואה, לפי דעתי יותר פשוט לרוקן את מיכל הפסולת בדגמים V6 ו-V8.

אחד המאפיינים הכי בולטים בדייסון וי 10 זאת העובדה שמיכל הפסולת שלו הוא יותר ארוך. בעיצוב החדש הזה, מיכל הפסולת מתפרש לאורך של כל שואב האבק ומגיע כמעט עד לידית האחיזה שלו. האלמנט העיצובי הזה בעצם מאפשר למכשיר לשאוב בצורה יותר ישירה, בגלל שכל אביזרי השאיבה מתחברים ישירות למיכל הפסולת.

מבחינה אסתטית, חברת Dyson משווקת את הדגם V10 בשני צבעים אפשריים, ובסקירה הזאת אני בדקתי את הדגם שמגיע בצבע  אדום. בנוסף לצבע הזה, שואב האבק מגיע גם עם גימור חלק ודגשים בצבעי ניקל וסגול, שעוזרים למכשיר להיראות מאוד יפה ומושך לעין.

איך ה-Dyson V10 מנקה?

באופן כללי, ה-Dyson V10 משתמש בשיטת ניקוי אחת, אבל מבצע אותה במספר דרכים שונות. בעצם, כשאנחנו משתמשים בשואב האבק הזה, אנחנו מקבלים כמה אפשרויות ניקוי שונות. צורת הניקוי העיקרית של הדגם הזה מתבססת על יכולת השאיבה החזקה שלו ועל מערכת הסינון הכפולה והמתקדמת שלו. חברת דייסון ידועה בזכות טכנולוגיית הסינון שלה שמתבססת על ציקלונים שמגיעים מובנים בתוך שואבי האבק שלה, וגם דגם V10 מספק לנו את הטכנולוגיה הזאת.

למרות ששלבי השאיבה או הסינון בתהליך הניקוי לא משתנים, האופן שבו אנחנו מגיעים אליהם יכול להשתנות על סמך כמה גורמים שונים:

ראשי הניקוי

הדגם V10 מגיע עם שני ראשי ניקוי עיקריים:

 1. מברשת רולר רכה מתגלגלת ("פלאפי") – מברשת הרולר הרכה היא בדרך כלל המברשת שהכי נוח להשתמש בה כשרוצים לנקות רצפות ביתיות קשיחות, או משטחים דומים, כמו אריחים, פרקט, וכו'. ראש הניקוי הזה מגיע עם גלגלת רכה שיכולה גם לתת לנו אפקט הברקה קל, בנוסף לשאיבה של לכלוך מסוגים שונים. כמו כן, השימוש בראש הניקוי הזה לא גורם לשריטות או לסימנים על הרצפה, בזכות העובדה שהוא רך.
 2. מברשת ראשית ממונעת – המברשת הזאת פועלת באופן ממנוע שאפשר לראות ברוב שואבי האבק שקיימים כיום בשוק. ראש הניקוי הזה למעשה מכיל זיפים שמסודרים בצורה מאורגנת לאורך המברשת, כדי לתפוס לכלוך מסוגים שונים ואז מאפשרים לשואב האבק לשאוב אותו פנימה. ראש הניקוי הזה מתאים עבור כל סוגי המשטחים הביתיים.

באופן כללי, לפני שמתחילים לנקות, אנחנו צריכים לחשוב איזה ראש ניקוי יענה הכי טוב על צרכי הניקיון שלנו ברגע זה, ולבחור את ראש הניקוי בהתאם.

בנוסף, המברשת הראשית הממונעת מאפשרת לנו להשתמש בעוצמות שאיבה שונות (מינימום, מדיום ומקסימום), שאפשר להחליף ביניהן באמצעות לחיצה פשוטה על הכפתור שנמצא על גבי ראש הניקוי עצמו.

נציין שוב, שבסופו של דבר מדובר באותו תהליך ניקוי, אבל אנחנו יכולים לבחור בין ראשי ניקוי שונים, ובסוגי שאיבה שונים, תלוי בראש הניקוי.

דבר אחרון שחשוב לציין בנושא הזה, הוא שה-Dyson V10 Absolute גם מגיע עם 3 מצבי כוח שונים. כל אחד מהמצבים האלה יכול להגביר או להקטין את עוצמת השאיבה שלו, אז לפני שאנחנו מתחילים לנקות אנחנו יכולים לקבוע מה תהיה עוצמת השאיבה שבה נשתמש.

הגודל והאביזרים הנלווים של דייסון V10

אביזרים נלווים של דייסון V10

הדייסון וי 10 הוא שואב אבק אלחוטי שנחשב ליחסית גדול כשהוא לגמרי מורכב, עם כל האביזרים הנלווים. המידות שלו הן: 125 ס"מ אורך, 25 ס"מ רוחב ו-25 ס"מ גובה. בנוסף, המכשיר שוקל 2.7 ק"ג, כשהוא מורכב לגמרי.

חשוב לזכור, שאפשר להשתמש בו גם בתור שואב אבק ידני, ומבלי שצריך להרכיב את כל החלקים שלו יחד, וכמובן שהמידות שלו רק בתור שואב אבק ידני הן הרבה יותר קטנות.

איזה אביזרים נלווים מגיעים כלולים יחד עם ה-Dyson V10?

הדגם הזה מגיע כלול עם החלקים והאביזרים הנלווים הבאים:

 • כבל הטענה
 • תחנת עגינה/הטענה שמתחברת לקיר
 • ראש ניקוי – מברשת רולר רכה "פלאפי"
 • ראש ניקוי – מברשת ראשית ממונעת
 • ראש ניקוי דו-מצבי לניקוי כללי
 • ראש ניקוי חריצי לניקוי פינות
 • מברשת רולר רכה קטנה לניקוי אבק
 • מברשת ממונעת קטנה

כל אחד מהחלקים והאביזרים האלה מגיע יחד עם כפתור שחרור מהיר, שמאפשר לנו להחליף בין האביזרים האלה ממש בקלות ובמהירות.

 • המוט – המוט הוא למעשה הצינור הארוך שמתחבר לגוף של שואב האבק מצד אחד ולראש הניקוי מהצד השני. הצבע של המוט יכול להשתנות בהתאם לדגם של חברת דייסון שנבחר לקנות (אנימל, אבסולוט, מוטורהד).
 • המטען – מדובר פה במטען סטנדרטי שמתחבר לשואב באמצעות כבל. המטען מטעין את הסוללה של השואב ולוקח לה בערך 3.5 שעות להיטען לגמרי. שקע ההטענה של המכשיר נמצא בחלק האחורי שלו.
 • תחנת העגינה – מדובר בתושבת מפלסטיק שמתחברת לקיר, ומאפשרת לנו לתלות את הדייסון V10 מעל הרצפה, בצורה יציבה ומאובטחת. אפשר לתלות את תחנת העגינה על קיר במטבח, בתוך ארון או בחדר הכביסה.
 • מברשת ראשית ממונעת – ראש הניקוי המתקדם הזה מגיע רק עם הדגמים Dyson V10 Absolute ו-Dyson Animal. למעשה, מדובר בראש הניקוי הכי מתקדם של חברת דייסון לניקוי רצפות. ראש הניקוי הזה כולל מברשת מתגלגלת שמגיעה עם זיפים, שמפוזרים לאורכה בצורה מסודרת. המברשת הזאת מנקה עד 25% יותר טוב, בהשוואה לראשי הניקוי של דגם דייסון V8, לפי נתוני החברה.
 • מברשת בהנעה ישירה – ראש הניקוי הזה בדרך כלל מגיע יחד עם הדגמים V6, V7 ו-V8 של חברת Dyson. במקום את המברשת הזאת, בדגם V10 אנחנו מקבלים את המברשת הראשית הממונעת. זאת מברשת יחסית בסיסית שעובדת מצוין עם רצפות מסוגים שונים ומגיעה עם מברשת מתגלגלת.
 • מברשת רולר רכה "פלאפי" – ראש הניקוי הזה עוצב במיוחד בשביל רצפות פרקט, ומשטחים קשיחים אחרים. הוא מעולה בשביל לנקות חלקיקי פסולת בגדלים שונים.
 • ראש ניקוי דו-מצבי – אנחנו יכולים להשתמש בראש הניקוי הזה גם בתור מברשת רכה לניקוי אבק, וגם בתור פייה קשיחה לניקוי של ריפודים. הכפתור האפור שנמצא על גבי ראש הניקוי הזה מאפשר לנו להחליק פנימה או החוצה את החלק הרך שמיועד לניקוי אבק, בהתאם לצורך ולרצון שלנו.
 • ראש ניקוי חריצי – מדובר בראש ניקוי חריצי רגיל שאנחנו יכולים למצוא בכל הגרסאות של ה-Dyson V10, אבל גם בהרבה שואבי אבק אחרים שזמינים כיום בשוק. ראש הניקוי הזה הוא באורך טוב, והוא עוזר לנו לנקות פינות וחריצים שקשה להגיע אליהם.
 • מברשת קטנה לניקוי אבק – המברשת הזאת לניקוי אבק היא יותר גדולה מראש הניקוי הדו-מצבי, והזיפים שלה הם גם יותר רכים. זאת מברשת מצוינת בשביל לנקות אבק מחפצים גדולים או מרחבי הבית.
 • מברשת ממונעת קטנה – המברשת הזאת היא מברשת מתגלגלת וממונעת. היא מעולה בשביל לנקות ריפודים, בדים מסוגים שונים, מיטות של בעלי חיים, ואזורים אחרים בבית שצריכים ניקוי יותר ממוקד ויסודי.

השוואה בין הדגמים אבסולוט, אנימל ומוטורהד

הדגמים השונים של Dyson V10

שואב האבק המשוכלל הזה מגיע ב-3 גרסאות שונות. באופן כללי, כל שלושת הגרסאות של ה-Dyson V10 הן די דומות אחת לשנייה: בכולן יש את אותו סוג מנוע, אותו סוג סוללה, ויש להן את אותה עוצמת שאיבה.

אז מה בעצם ההבדל ביניהן?

רוב ההבדלים המשמעותיים בין הגרסאות השונות נמצאים דווקא באביזרים הנלווים שמגיעים כלולים יחד עם כל גרסה, ובגודל של המיכל לאיסוף פסולת.

 • אבסולוט: מגיע עם הכי הרבה אביזרים נלווים ויש לו מיכל גדול לאיסוף פסולת.
 • אנימל: מגיע כמעט עם כל האביזרים הנלווים שגם מגיעים עם האבסולוט וגם מיכל איסוף הפסולת שלו הוא באותו הגודל כמו מיכל איסוף הפסולת של האבסולוט.
 • מוטורהד: מגיע רק עם אביזרים בסיסיים, ויש לו מיכל לאיסוף פסולת קצת יותר קטן, בהשוואה לשתי הגרסאות האחרות.

הנה טבלת השוואה שמראה לנו בצורה נוחה את כל ההבדלים שקיימים בין הדגמים השונים:

מאפייניםדייסון V10 אבסולוטדייסון V10 אנימלדייסון V10 מוטורהד
צג דיגיטליישישיש
זמן ההפעלה המקסימליעד 60 דקותעד 60 דקותעד 60 דקות
הגודל של מיכל איסוף הפסולת0.76 ליטר0.76 ליטר0.53 ליטר
משקל2.7 ק"ג2.7 ק"ג2.5 ק"ג
עוצמות שאיבה שונות333
מברשת ראשית ממונעתישישאין
מברשת בהנעה ישירהאיןאיןיש
מברשת רולר רכה "פלאפי"ישישיש
מערכת סינון מרכזיתישישיש
ראש ניקוי חריציישישיש
ראש ניקוי דו-מצביישישיש
תחנת עגינהישישיש
מברשת קטנה לניקוי אבקישישאין
מברשת ממונעת קטנהישישאין

מבחני ניקיון

רציתי לבדוק את הביצועים של ה-Dyson V10, אז ערכתי כמה מבחני ניקיון על משטחים מסוגים שונים ועם סוגים שונים של פסולת.

החלטתי לבדוק איך שואב האבק הזה מנקה 3 סוגי רצפה שונים: פרקט, שטיח עם סיבים קצרים ושטיח עם סיבים ארוכים.

ניקוי רצפת פרקט

במבחן רצפת הפרקט, הדייסון וי 10 הראה ביצועים לא פחות ממדהימים, והצליח לנקות 98% מסך כל גרגרי האורז שפיזרתי על הרצפה, ו-100% מסך כל דגני הבוקר, חול החתולים והמלח שהשתמשתי בהם.

עם זאת, למרות שהצלחתי לשאוב את כל 100% של דגני הבוקר שפיזרתי על הרצפה, עדיין היו קצת בעיות בניקיון שלהם: בכל פעם שניסיתי לשאוב כמות גדולה של דגני בוקר בבת אחת ומהר, אז שמתי לב שהשואב אבק קצת נסתם.

מצד שני, לא הצלחתי לשחזר את הסתימה הזאת בצורה מכוונת, אז אפשר להסיק מזה שכנראה מדובר בבעיה יחסית נדירה, שאולי ניתקל בה במקרים שאנחנו מנקים חתיכות פסולת יחסית גדולות באמצעות מברשת הרולר הרכה ובמהירות מאוד גבוהה.

ניקוי שטיח עם סיבים קצרים

במבחן השטיח עם הסיבים הקצרים ה-Dyson V10 סיפק ביצועים מנצחים בקלות: במבחן הזה כיוונתי את שואב האבק על עוצמת השאיבה הבינונית ועל מצב הכוח הרגיל, והוא הצליח לנקות את כל 4 סוגי הפסולת ברמה כמעט מושלמת עד שלא נשאר שום זכר ללכלוך.

ניקוי שטיח עם סיבים ארוכים

גם במבחן הזה, ה-V10 של חברת דייסון סיפק לנו תוצאות יוצאות דופן, והצליח לנקות את דגני הבוקר, חול החתולים והמלח ברמה של 100%, ואת האורז ברמה כמה מושלמת.

במבחן הניקוי הזה הייתי צריך לעשות כמה התאמות בשואב האבק כדי לוודא שהוא יעבוד בצורה טובה: החלפתי את ראש הניקוי, כדי להשתמש במברשת הממונעת, וכיוונתי את עוצמת השאיבה לעוצמה המקסימלית בכל סוגי הפסולת, חוץ מדגני הבוקר. כשניקיתי את דגני הבוקר דווקא העברתי את עוצמת השאיבה לעוצמה הכי נמוכה, בהתאם להוראות ההפעלה של חברת דייסון לניקוי של חלקי פסולת גדולים.

כמה זה קל להשתמש ב-Dyson V10?

זה ממש קל ונוח להשתמש בשואב הזה. עם זאת, לפני שאפשר להתחיל להשתמש בו אנחנו קודם צריכים לכוון אותו, אבל גם הפעולה הזאת לא הייתה משימה מאוד מורכבת.

אחרי שסיימתי להוציא את כל החלקים השונים מהאריזה שלהם, לקחתי את החלק שיש לו ידית אחיזה (שזה בעצם הגוף של שואב האבק שמכיל את המנוע ואת הסוללה) וחיברתי אותו למטען עד שהסוללה סיימה להיטען – מה שלוקח בין 3.5 ל-4 שעות. אחרי שמסיימים להטעין את הסוללה, אנחנו רק צריכים להחליט באיזה ראש ניקוי אנחנו רוצים להשתמש, לחבר אותו ולהתחיל לנקות.

אופן השימוש ב-Dyson V10 נמצא לגמרי בידיים של המשתמש: בזכות העובדה שמדובר בשואב אבק שיכול לשמש גם כשואב אבק ידני, אז אנחנו יכולים להחליט אם אנחנו מעוניינים לחבר למכשיר את המוט, ואז להשתמש בו כמו שואב אבק מוט-רצפתי, או פשוט לחבר את ראש הניקוי ישירות לגוף המכשיר ולהשתמש בו כמו שואב אבק ידני.

כל ראשי הניקוי של שואב האבק הזה יכולים להתחבר ישירות לגוף שלו אבל גם למוט, וזה בעצם מאפשר לנו להשתמש במוט גם כדי לנקות את הרצפה וגם כדי לנקות אזורים אחרים שנמצאים יותר גבוה.

למעשה כל שואבי האבק של חברת דייסון שכלולים בסדרת המוצרים V יכולים לשמש גם כשואב אבק מוט וגם כשואב אבק ידני, כולל הדגמים V6, V7, V8 וכמובן גם V10.

בנוסף, הדגם הזה מגיע עם 3 מצבי ניקוי שונים, וכל אחד ממצבי הניקוי האלה מספק לנו עוצמת שאיבה שונה, וגם משתמש בכמות אנרגיה שונה. על גבי שואב האבק יש תצוגה של 3 נקודות, שבעצם מראה לנו באיזה מצב ניקוי אנחנו משתמשים. אם הצג מראה לנו נקודה אחת אז שואב האבק נמצא על מצב הניקוי הראשון, שמשתמש בעוצמת השאיבה הכי נמוכה וגם מספק לנו את זמן ההפעלה הכי ארוך שאפשר לקבל.

תצוגה של 2 נקודות מסמנת לנו שהמכשיר מכוון למצב הניקוי השני – עוצמת השאיבה שלו היא קצת יותר חזקה וזמן ההפעלה שלו יהיה קצת יותר קצר, בהשוואה למצב הניקוי הראשון. מצב הניקוי השלישי הוא עם זמן ההפעלה הכי קצר מבין שלושת מצבי הניקוי, אבל הוא גם מספק לנו את עוצמת השאיבה הכי חזקה שאפשר לקבל עם המכשיר הזה.

יכולת התמרון

מאוד קל לזוז עם ה-דייסון  V10 ברחבי הבית. כשאנחנו משתמשים בו בתור שואב אבק מוט, אז ראשי הניקוי מסוגלים להסתובב עד לזווית של 90 מעלות. הוא מסוגל לתמרן מסביב לפינות של קירות, רהיטים מסוגים שונים ומכשולים אחרים, בלי שום מאמץ או בעיה. למרות שאין גלגלים באף אחד מראשי הניקוי, מברשות הרולר (הרכה והממונעת) עוזרות לנו להוביל את שואב האבק קדימה בצורה חלקה ונוחה, במיוחד בזכות העובדה שהוא כל כך קל משקל.

אנחנו יכולים להרים את המכשיר גם בזמן שהמוט מחובר אליו ולהשתמש בו כדי לנקות אזורים יותר גבוהים, כמו מדפים, את נקודות החיבור בין הקירות לתקרה, מסגרות של דלתות, וכו'. כל אחד מראשי הניקוי שמגיעים כלולים בערכה יכולים להתחבר גם לגוף של השואב וגם למוט, וככה מאפשרים לנו להחליט איזו צורת ניקוי תהיה יותר נוחה עבורנו ולצרכים שלנו. יכול להיות שבהתחלה לא יהיה לנו מאוד נוח להרים את שואב האבק יחד עם המוט כדי לנקות מקומות גבוהים, אבל נתרגל לזה מאוד מהר.

כשמשתמשים בדייסון  V10בתור שואב אבק ידני, אז יכולת התמרון שלו היא אפילו יותר גבוהה כי לא צריך יותר להתחשב במשקל ובגודל של המוט, ואז הרבה יותר קל לסחוב ולהזיז אותו ברחבי הבית. באופן השימוש הזה אנחנו יכולים להשתמש בשואב בצורה מאוד נוחה ומהירה גם בחללים קטנים, פינות, או חריצים צרים. נזכיר שוב שכל ראשי הניקוי יכולים להתחבר גם למוט וגם ישירות לגוף של השואב עצמו.

בסך הכל, מאוד קל ופשוט לתמרן את ה-Dyson V10 ברחבי הבית. אנחנו יכולים להשתמש בו גם בתור שואב אבק מוט וגם בתור ידני, וזה הופך אותו למכשיר מאוד רב-תכליתי שאפשר להשתמש בו במגוון מאוד רחב של דרכים וצורות.

איך מתחזקים ושומרים על ה-Dyson V10?

בחלק הזה אני אתייחס לתדירות שבה מומלץ להחליף את החלקים והאביזרים השונים של שואב האבק. חשוב לשים לב שמדובר בהמלצה בלבד ושהניסיון האישי שלנו הוא זה שיקבע, בסופו של דבר, מתי נבחר להחליף כל חלק או אביזר.

התחזוקה של הדייסון V10 היא מטלה מאוד חשובה, למרות שגם היא יכולה להיות יקרה, אבל מדובר פה בשואב אבק מאוד איכותי שאנחנו לא רוצים להזניח ולקלקל. אם נשים לב רק לכמה נקודות עיקריות, אז נוכל לשמור על המכשיר שלנו במצב טוב וזמין לשימוש על בסיסי יומיומי:

 • לשטוף את המסנן פעם בחודש – להשתמש במים קרים ולתת לו להתייבש לגמרי למשך 24 שעות.
 • להחליף את הסוללה לפי הצורך.
 • לרוקן את מיכל איסוף הפסולת כשהוא מתמלא.

באופן כללי, העלות השנתית שנשלם על חלקי החילוף של ה-Dyson V10 תהיה כמעט 0 ש"ח בשנה. איך זה כל כך זול? למען האמת, בשואב האבק הזה אין ממש מה להחליף, ואולי רק נצטרך להחליף את המסנן, אם נגרם לו נזק או שהוא הלך לאיבוד.

לגבי הסוללה, ג'יימס דייסון, המייסד של החברה, אמר בעצמו שהסוללה אמורה להחזיק מעמד למשך 15 שנים. זה אולי נשמע כמו אמירה מאוד מוגזמת, אבל גם אם הסוללה תעבוד רק למשך 5 שנים, זאת עדיין הסוללה הכי טובה שאפשר למצוא כיום בשוק של שואבי האבק האלחוטיים.

אין ספק שעלויות התחזוקה הנמוכות האלה בהחלט הופכות את המחיר הראשוני הגבוה של שואב האבק הזה להרבה יותר הגיוני וסביר. כמה עולה סוללה חלופית בשביל הדגם V10? אנחנו עדיין לא יודעים. חברת דייסון עדיין לא התחילה לשווק סוללות חלופיות בשביל הדגם הזה (לפחות לא לפי מה שראינו באתר האינטרנט שלה).

עם זאת, במידה והסוללה באמת מחזיקה מעמד לאורך 15 שנים, אז יש סיכוי גבוה שבשלב הזה כבר נרצה להשתדרג לדגם חדש יותר (כמו הדייסון V11 החדש למשל), ואז באופן מסוים, העלות של חלקי החילוף של ה-V10 היא פשוט לא חשובה.

כמה רעש הוא עושה?

כל שואבי האבק שאני בודק צריכים לעבור מבחן רעש קפדני. במהלך המבחן אני משתמש במד דציבלים שנמצא במרחק של מטר אחד מהמכשיר, ומודד את עוצמת הרעש שהוא עושה.

כשה-Dyson V10 פועל על מצב הכוח הכי נמוך שלו, אז הוא מייצר רעש בעוצמה של 70 דציבלים. כשהוא פועל על מצב הכוח הכי גבוה שלו, אז הוא מייצר רעש בעוצמה של 75 דציבלים.

האם ה-Dyson V10 נותן לנו תמורה טובה ביחס למחיר שלו?

בחורה בודקת שטרות של כסף תחת זכוכית מגדלת

בסך הכל, שואב האבק דייסון V10 אבסולוט הוא בחירה מצוינת. האם הוא נותן לנו את התמורה הכי טובה לכסף שלנו, ביחס לדגמים אחרים שקיימים כיום בשוק? לפי דעתי האישית – כן. שואב האבק הזה של חברת דייסון יכול לספק ביצועים יוצאי דופן מכל הבחינות, ולמרות שהוא קצת יקר, רמת השאיבה, נוחות השימוש, והגודל שלו לגמרי מצדיקים את המחיר.

מה שכן, אם המחיר שלו היה קצת יותר נמוך, אז היינו אומרים בלב שלם שמדובר באחד משואבי האבק הכי משתלמים שקיימים בתעשייה הזאת. עם זאת, חברת דייסון ידועה בזכות שואבי האבק האיכותיים שלה, וגם המחירים שלהם כבר קיבלו מוניטין משל עצמם. רוב הסיכויים שאם אנחנו בכלל מתלבטים אם לקנות שואב אבק של חברת Dyson או לא, אז כנראה כבר שמענו על המחירים של מוצרי החברה, ואנחנו יודעים למה אנחנו נכנסים.

חשוב לציין שהערך הכללי של שואב האבק הזה גם כולל אחריות לשנתיים, ותקופת ניסיון של 90 ימים (בחו"ל) ועד 14 ימים (בארץ), שבמהלכה אפשר להחזיר את המכשיר לחנות. מדובר בתנאים די סבירים ביחס לתעשייה הזאת, אבל עדיין טוב לדעת שחברת דייסון מוכנה לתת למוצרים היקרים שלה גיבוי שנמשך ליותר משנה אחת.

למי מומלץ לקנות את ה-Dyson V10?

שואב האבק Dyson V10 הוא בחירה מצוינת עבור הרבה מאוד סוגים שונים של משתמשים, אבל בהחלט אי אפשר להגיד שמדובר בעסקה זולה. למרות שזה מכשיר יחסית יקר, הוא מספק לנו ביצועים פשוט מדהימים שיכול מאוד להיות שהם שווים כל שקל שנשקיע, תלוי מה אנחנו רוצים לקבל משואב האבק שלנו ומה הם צרכי הניקיון שלנו. אני ממליץ לקנות את הדייסון V10 אם אתם רוצים ששואב האבק האלחוטי שלכם יכלול את המאפיינים הבאים:

 • חיי סוללה ארוכים – הוא מגיע עם סוללה שמסוגלת לעבוד עד 60 דקות בכל הפעלה. זה ללא ספק זמן הפעולה הכי ארוך שאפשר לקבל מבין כל שואבי האבק האלחוטיים שקיימים כיום בשוק. בנוסף, לוקח רק 3.5 שעות כדי להטעין לגמרי את הסוללה הזאת.
 • מגוון מאוד גדול של אביזרים נלווים – כשרוכשים את המכשיר הזה מקבלים איתו גם לא מעט ראשי ניקוי ואביזרים נלווים שכלולים בערכה. סדרת המוצרים V של חברת Dyson היא אחת מסדרות המוצרים שכוללת את הכי הרבה אביזרים נלווים שאי פעם ראיתי.
 • שני שואבי אבק במכשיר אחד – למרות שה-Dyson V10 תוכנן במקור בתור להיות שואב אבק מוט, אנחנו יכולים לפרק את המוט ולהשתמש בו בתור שואב אבק ידני. כל ראשי הניקוי עובדים מצוין גם כשמשתמשים בו בצורה ידנית וגם בצורת מוט.
 • אין לכם בעיה לשלם מחיר קצת יותר גבוה – חברת דייסון ידועה בתור חברה שמשווקת את המוצרים שלה במחיר יחסית גבוה, אבל המחיר הגבוה הזה בהחלט משקף את רמת הביצועים ואת איכות המוצר שאנחנו מקבלים. אם התקציב שלכם לא מגביל אתכם יותר מדי ואתם רוצים לקנות שואב אבק אלחוטי מהמדרגה הראשונה, אז הדייסון V10 הוא בהחלט בחירה מצוינת.

דייסון V10: סיכום ושורה תחתונה

גבר צעיר עם חולצה צהובה מחזיק מוט של שואב אבק ומחייך

ה-Dyson V10 הוא שואב אבק מאוד מצוין ומאוד איכותי שמספק לנו 2 מכשירים ב-1 אחד ומציע לנו מגוון של מצבי ניקוי, אביזרי ניקוי, וביצועים מדהימים באופן כללי. הוא מגיע עם סוללה עוצמתית שמספקת לנו את זמן ההפעלה הכי ארוך שאפשר למצוא היום בשוק, והופכת את שואב האבק האלחוטי הזה לאחד מהמוצרים הכי נחשקים ומהפכניים שקיימים כיום.

9.4 ציון סופי
ביצועים מדהימים, תמורה טובה למחיר

בשורה התחתונה, מדובר באחד משואבי האבק הכי טובים שיש בעולם. הוא מגיע מבית היוצר של חברה שידועה בתור יצרנית מכשירי חשמל משוכללים ואיכותיים במיוחד, ואין ספק שהוא מחולל מהפכה בתחום. אם התקציב שלכם לא מגביל אתכם - זה מכשיר ששווה כל שקל שתשקיעו בו.

ביצועים
9
עיצוב
10
איכות
9
נוחות שימוש
10
תמורה למחיר
9
יתרונות
 • מאוד עוצמתי
 • מיכל אשפה גדול
 • לא רועש
 • קל משקל
 • מאוד רב-תכליתי
חסרונות
 • יקר
הוספת סקירה  |  קרא סקירות ותגובות
דייסון V10: סקירה מקיפה על שואב אבק Dyson V10
דייסון V10: סקירה מקיפה על שואב אבק Dyson V10

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

הניקוד הסופי שלך

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן