אייפון 12: מתי יוצא אייפון 12 ומה אנחנו יודעים עליו?

מחפשים מידע על אייפון 12? בעמוד הזה נעדכן אתכם בכל העדכונים הכי חמים על המכשיר החדש של חברת אפל!

כנראה שגם אייפון 12 הולך להיות הצלחה מסחררת בדיוק כמו הדגם הקודם בסדרת הסמארטפונים של חברת אפל – האייפון 11, שהיה הצלחה אדירה למרות העיצוב היחסית פשוט שלו בהשוואה לדגמים הקודמים. אנחנו הולכים לספר לכם על כל השמועות, החדשות והעדכונים על האייפון 12 שהולך לצאת מתישהו בשנת 2020, ולעדכן את הכתבה הזאת על בסיס קבוע בכל פעם שיהיו עדכונים רשמיים או הדלפות על המוצר. וכמובן – ברגע שהוא יצא, נדאג גם לעשות עליו סקירה מקיפה.

כמה מכשירי אייפון 12 חדשים הולכים לצאת בשנת 2020?

דגמים שונים של אייפון 12

יש שמועות שחברת אפל משנה אסטרטגיה, והולכת להוציא 5 סמארטפונים חדשים בשנת 2020 – לפחות זה מה שאומרים חלק מהאנליסטים. נכון לרגע זה, הדעה הרווחת (שלא קיבלה אישור רשמי של חברת אפל), אומרת שהדגם iPhone SE 2 יושק באביב השנה, ובסתיו אפל תשיק עוד 4 דגמים חדשים:

 • אייפון 12 בגודל של 5.4 אינץ', מסך OLED ותמיכה ב-5G
 • אייפון 12 בגודל של 6.1 אינץ', מסך OLED ותמיכה ב-5G
 • אייפון 12 פרו בגודל של 5.4 אינץ', מסך OLED, תמיכה ב-5G ומצלמת תלת מימד
 • אייפון 12 פרו מקס בגודל של 6.7 אינץ', מסך OLED, תמיכה ב-5G ומצלמת תלת מימד

איך הולך להיקרא המכשיר החדש של אפל בשנת 2020?

אם אתם זוכרים, אחרי שיצא האייפון 5, אפל קראו למכשיר הבא בסדרה בשם: "iPhone 5s", ואותו הדבר בדיוק היה גם הסיפור עם אייפון 6 ו-6s. עם זאת, אחרי ההשקה של האייפון X, אפשר היה לשים לב שהמבנה של השמות השתנה קצת, עם תוספות כמו: "Pro Max". אני יודע שזה לא באמת משנה לאף אחד חוץ מהמעריצים השרופים של אפל, אבל חשבתי ששווה להזכיר את זה.

בכל אופן, זה לא נראה שמשהו הולך להשתנות מבחינת השם של המכשיר החדש. כמובן שאנחנו תמיד יכולים לנסות לנחש את השם שלו על סמך השמות הקודמים, אבל לדעתי זה סתם מיותר ולא באמת משנה – מה שחשוב הוא שהמכשיר יהיה מצוין, ולא מה יהיה השם שלו.

לפי השמועות, זה נראה שהמסך של הגרסה הכי זולה של האייפון 12 הולך להיות בגודל של 5.4 אינץ'. שימו לב שמדובר דווקא במסך קטן יותר ממה שחברת אפל השיקה בפעמים האחרונות (הדגם הקודם הגיע עם גודל מסך מינימלי של 5.8 אינץ'), ולרוב החברה תמיד מנסה להגדיל את הגודל של המסך. בנוסף, נראה שהגרסה הבסיסית של המכשיר החדש – לא הכי זולה אבל לא הכי יקרה, הולכת לצאת עם גודל מסך של 6.1 אינץ'.

מה שאומר, שאם נתבסס על הנתונים האלה ועל ההיסטוריה של מכשירי החברה, האייפון 12 פרו יגיע עם מסך בגודל של 5.4 אינץ', והגרסה הכי יקרה ומתקדמת של המכשיר, הפרו מקס, תגיע בגודל של 6.7 אינץ'.

אייפון 12: העיצוב

מדובר באחד ההיבטים הכי חשובים של מכשירי הדגל של חברת אפל (ואם אתם שואלים אותי אז כל מכשיר שלהם הוא מכשיר הדגל של החברה). כרגע כולם מאמינים שאפל הולכת לשפר משמעותית את העיצוב של סדרת המכשירים החדשה שלה, בעיקר בגלל שהיא לא שינתה את העיצוב ב-3 השנים האחרונות, וזה מתחיל לשעמם את הלקוחות שרואים באפל חברה חדשנית ופורצת דרך.

סביר להניח שחלק מהשינויים הכי גדולים הולכים להיות בצורה של המכשיר, ויכול להיות שהוא כבר לא יהיה מעוגל כמו מקודם, אלא בעל זוויות חדות יותר. יש שמועות שאומרות שמבחינת העיצוב, האייפון 12 הולך לקבל השראה מהסבא-רבא שלו – האייפון 4.

בנוסף, השמועה אומרת שהמכשיר הולך להיות בנוי מחומרים חדשים וקשיחים, ויכול להיות שסוף סוף נקבל אייפון שעשוי ממתכת ולא מזכוכית שהיא הרבה יותר שבירה. מצד שני, יכול להיות שגם הפעם לחברת אפל יש רעיונות אחרים בנוגע למבנה של ספינת הדגל החדשה שלה, ואני מאמין שיהיה מידע נוסף על המבנה של המכשיר בקרוב מאוד.

חשוב להוסיף, שאם זה אכן נכון ואפל הולכת לשנות את המבנה של המכשיר והחומרים שממנו הוא עשוי, זה מהלך שיכול לייקר את הייצור שלו וכתוצאה מכך גם את המחיר שלו בחנויות – לא שקודם היה מדובר בתענוג זול.

שמועה נוספת שרצה באינטרנט אומרת שאפל החליטה לוותר על האזור העליון במסך שעד היום היווה את המצלמה הקדמית, חיישן זיהוי הפנים והרמקול של השיחות. מדובר במהלך מאוד מעניין במידה והוא נכון, בגלל שהאזור הזה היה קבוע בדגמים הקודמים של השנים האחרונות ולא היה נראה שהוא הולך לשום מקום. מצד שני, לדעתי מדובר בחדשות מצוינות כי אנחנו הולכים לקבל יותר "שטח מסך" במכשירים החדשים שלנו.

חשוב לזכור שלא מדובר על מידע רשמי שהגיע מהחברה, אלא על הדלפות, שמועות וספקולציות. בכל אופן, אנחנו מאמינים ששינויים מהסוג הזה יתקבלו בברכה אצל המעריצים של אפל, כי נשמע שהם מבקשים אותם כבר לא מעט זמן.

המסך והתצוגה

המראה המשוער של המסך של האייפון 12

כל המכשירים של הדור החדש הולכים לקבל מסך OLED, מה שאומר שחברת אפל סוף סוף זנחה את מסכי ה-LCD שלה. הפעם מדובר בשמועה שקיבלה אישור ממספר ספקים פוטנציאליים של החברה – אפל הולכת לקבל את מסכי ה-OLED שלה מחברת LG וחברת BOE (השמועה אומרת ש-BOE הולכת לספק לאפל 45 מיליון מסכי OLED). בעבר, חברת סמסונג הייתה מספקת את מסכי החברה, אבל מסיבות כאלו ואחרות אפל החליטו לעבוד עם ספקים נוספים.

כמו שאמרנו מקודם, הדגמים החדשים הולכים להגיע בגדלים של 5.4 אינץ', 6.1 אינץ', ו-6.7 אינץ'. כרגע אנחנו עדיין לא יודעים כלום על המאפיינים של המסכים מבחינת הרזולוציה, צפיפות הפיקסלים והבהירות. עם זאת, אנחנו כן יודעים שבפעם הראשונה אפל הולכת להוציא ליין חדש של סמארטפונים עם מסך קטן יותר מהדגמים הקודמים – גודל חדש של 5.4 אינץ'. זה אומר שחברת אפל מקשיבה לפידבקים של הלקוחות שלה שבמשך שנים מבקשים ממנה להוציא גרסה קטנה יותר של האייפון, בזמן שבפועל הגודל של הדגמים החדשים רק הולך וגדל – שימו לב שגם הגודל החדש של 6.7 אינץ' הוא הכי גדול של אייפון עד כה.

אם להשוות את שני הגדלים האלה, אז ה-5.4 אינץ' בהחלט נראה פצפון ליד אחיו הגדול של ה-6.7 אינץ', וגם בלי להשוות ביניהם מדובר במכשיר קטן וקומפקטי. השמועות אומרות שהאייפון 12 בגודל של 5.4 אינץ' הולך להגיע במידות של 134 מ"מ על 66 מ"מ. אם ניקח בחשבון את הגודל של המסך עצמו ואת העובדה שיכול להיות שאפל הולכת לוותר על האזור העליון של המסך, מדובר כאן במכשיר שלמרות הגודל הקטן שלו, המסך שלו דווקא מגיע בגודל סביר פלוס.

השמועה אומרת שקצב ריענון התמונה של הדגמים החדשים הולך לעמוד על 120 Hz, ולאפשר למשתמשים לבחור את קצב ריענון התמונה בעצמם: משתמשים במכשיר לצרכים בסיסיים? תוכלו להגדיר את קצב הריענון על 60 Hz ולחסוך בסוללה, רוצים להוריד משחקים מחנות האפליקציות ולהנות מכמה שעות של כיף? תוכלו להגדיר את קצב הריענון ל-120 Hz ולקבל חווית צפייה מושלמת.

מעבד וזיכרון פנימי

לוח חשמלי של זיכרון עם אלמנטים שונים של חיבור

הגענו לחלק שיש לגביו הכי הרבה חילוקי דעות עוד מהיום הראשון שאפל השיקה את האייפון הראשון שלה. נראה שאפל הולכת להשיק את הדגם החדש של הסמארטפון שלה, עם המעבד החדש תחת השם: Apple A14. לצערי, עדיין אין מידע על המעבד הזה, אבל אנחנו נעדכן ברגע שיהיה. היינו יכולים לבסס את המאפיינים של המעבד החדש על סמך המעבדים הקודמים של המכשירים הניידים של החברה שיצאו בשנים האחרונות (כמו למשל A13X Bionic), אבל אנחנו חושבים שמדובר בספקולציה קיצונית מדי, ותכלס? זה סתם בזבוז של זמן.

סביר להניח שהאייפון 12 יקבל שדרוג של זיכרון ה-RAM. כל הדגמים שיצאו בשנת 2019 הגיעו עם זיכרון פנים של 4 RAM, שזה בדיוק אותה כמות RAM של הדגמים הישנים יותר (אייפון XS למשל). סביר להניח, ויותר נכון להגיד – אנחנו מקווים, שהדגמים החדשים של החברה הולכים לקבל 6 גיגה של RAM. מדובר בשדרוג מתבקש שהרבה מלקוחות החברה רוצים לראות.

בנוסף, יש סיכוי טוב שגם הזיכרון הפנימי של הדגמים החדשים יעבור שדרוג, ואולי הדגם הכי זול יגיע כבר עם 128 גיגה זיכרון, בזמן שהדגם הכי יקר כבר יעבור את מחסום הטרה-בייט הראשון (כמו שכבר אפשר לראות בטלפונים של חברות מתחרות). עם זאת זה מידע שלא מתבסס על שמועות או מידע פנימי, ומדובר פשוט בהשערות ותקוות.

המצלמה (או ליתר דיוק – המצלמות)

מבט מקרוב על המצלמה של אייפון 12

לפי איך שזה נראה כרגע, האייפון 12 פרו ופרו מקס, הולכים לקבל 4 מצלמות:

 • מצלמת 12 מגה-פיקסל סופר-רחבה
 • מצלמת טלפוטו 12 מגה-פיקסל
 • מצלמת תלת-מימד
 • מצלמת 12 מגה פיקסל רחבה

מתוך הרשימה הזאת, נראה שמצלמת התלת מימד היא הפיתוח הכי מעניין, ואולי אפילו תהיה החידוש הכי גדול בסדרת מכשירי האייפון 12. הייחודיות של המצלמה הזאת היא היכולה שלה לזהות מרחק של עצמים שונים באמצעות חיישנים מיוחדים וטכנולוגיה מתקדמת.

מצלמת תלת מימד תיפתח בפני אייפון 12 החדש אפשרויות רבות ומגוונות שלא היו קיימות קודם: זה הולך לשפר בצורה משמעותית את איכות התמונה, איכות האפקטים השונים שבהם אפשר להשתמש ועוד. ואם זה לא מספיק, אז זה יעניק למכשיר החדש המון אפשרויות שקשורות לטכנולוגיית מציאות רבודה: נוכל (כנראה) לסרוק חפצים, בעלי חיים, ותכלס – כל מה שיש לו צורה, ואז להזין את הצורה שלהם לתוך אפליקציות תואמות. השמועה אומרת שאפל רוצים לשלב את היכולות האלה יחד עם ההשקה של המשקפיים החכמות שלה, שאנחנו מקווים שגם יצאו השנה.

הסוללה

בחור צעיר בחליפה כחולה עם עניבה מטעין את הטלפון הסלולרי שלו

חברת אפל אף פעם לא חשפה את הקיבות של הסוללות במכשירים שלה, אלא רק את חיי הסוללה. ככה שאנחנו יכולים רק לנחש מה תהיה עוצמת הסוללה של האייפון 12. כמובן שכל המשתמשים רוצים מכשיר עם סוללה חזקה יותר שתחזיר ליותר זמן – כמו שראינו בדגמים הקודמים שבהם זמן הסוללה השתפר עד 5 שעות. עם זאת, קפיצה כל כך גדולה בזמן הסוללה היא לא משהו סביר שיקרה גם הפעם, בעיקר בהתחשב בעובדה שהדגמים החדשים הולכים להגיע עם תמיכה בטכנולוגיית 5G, מה שכנראה לא הולך להשפיע לטובה על זמן הסוללה בשום מכשיר.

קישורית

כבל רשת פשוט בצבע כחול על רקע אפור לבן

החדשות הטובות, או ליתר דיוק המצוינות הן שהאייפון 12 הולך להיות המכשיר הראשון של חברת אפל שיגיע עם תמיכה מלאה בטכנולוגיית 5G. חברת אפל נלחמה בבתי המשפט בחברת קוואלקום, שהיא החברה שמפתחת את טכנולוגיית ה-5G, במשך שנים. עם זאת, אפל החליטה להפסיק את הקרב המשפטי מול החברה כדי לקדם את האינטרסים העסקיים שלה עם טכנולוגיית 5G.

בנוסף, בשנה שעברה אפל קנו את מחלקת המודמים של חברת אינטל, מה שמרמז על כך שאפל לא רוצה להסתמך על ספקים מסין כדי לייצר את הטכנולוגיה הזאת.

למרות שמדובר בחדשות טובות ואומרים שה-5G הולך לשדרג את האינטרנט לרמה שעוד לא ראינו, אנחנו עדיין לא יודעים מתי הרשת תהיה זמינה בישראל ויכולים רק לקוות שזה יקרה בהקדם האפשרי.

חיישן זיהוי הפנים

פנים של גבר שעברו זיהוי פנים על רקע שחור

לפני בערך שנה היו שמועות שאפל רוצים להכניס חיישן לזיהוי טביעות אצבע מאחורי המסך של האייפון – לא במקום חיישן זיהוי הפנים אלא בנוסף. בכל אופן, בסופו של דבר זה לא יצא לפועל ולא ראינו את הטכנולוגיה הזאת בדגמים האחרונים. אנחנו משערים שיכול להיות שהפעם אנחנו כן נקבל חיישן לסריקת אצבע לפחות באחד מהדגמים של האייפון החדש. מה שמחזק אצלינו את התקווה הזאת, היא העובדה שכל המכשירים החדשים הולכים להגיע עם מסך OLED – שזה סוג מסך שתומך בטכנולוגיה הזאת.

לדעתי מדובר בתוספת מגניבה מאוד לאייפון 12 שתפתח בפני מפתחי האפליקציות והמשחקים למובייל אפשרויות חדשות שהם יוכלו להוסיף למוצרים שלהם.

אגב, בלי קשר, השמועה אומרת שנכון לרגע זה חברת אפל לא מתכוונת לוותר על חיבור הלייטנינג שלה לפחות עד שנת 2021, אז אין מה להתרגש כשגם השנה נקבל דגמים חדשים עם החיבור המוכר.

אוזניות איירפודס במתנה?

יש כמה פרסומים של מידע פנים מהחברה, הטוענים שאפל הולכת להוסיף את אוזניות האיירפודס האלחוטיות שלה כחלק מהאביזרים שמגיעים עם האייפון, במקום האוזניות החוטיות הישנות. אנחנו לא יודעים אם זה נכון או לא, אבל אם זה יקרה, מדובר במהלך שהולך לעצבן הרבה מאוד מתחרים של החברה, בעיקר לאור העובדה שמדובר באוזניות מאוד פופולריות ונחשקות.

המחיר של אייפון 12

המחיר של האייפון 12 מעניין את רובנו הרבה יותר מהטכנולוגיה החדשה שהוא מכיל – בעיקר בתור ישראלים. אני משער שאם לוקחים בחשבון את כל השדרוגים שהמכשיר החדש יכול להגיע איתם, אז יש סיכוי הגיוני שהוא יהיה קצת יקר יותר מהדגמים הקודמים בסדרה.

נכון לעכשיו לפי השמועות, משערים שהמחיר יהיה בין $749 ל-$1,099 בארה"ב, מה שאומר שבארץ זה יהיה אפילו יותר יקר

עדכון חדש! (05.05.2020)

יש שמועה שאומרת שאפל רוצים להפוך את הלוגו שלה בצד האחורי של האייפון 12, ללוגו זוהר שגם יכול להחליף צבעים. למעשה, לכאורה מדובר בפטנט רשום של החברה שהיא עדיין לא יישמה אותו במכשירים שלה. מסתבר שהרבה לקוחות ביקשו דרך לדעת מתי הפלאפון שלהם מצלצל בזמן שהוא במצב שקט, ולוגו אחורי זוהר או משנה צבעים יכול בהחלט לפתור את הבעיה הזאת. בנוסף, מדובר גם בשדרוג ויזואלי מגניב, ואני בטוח שמפתחי האפליקציות והמשחקים ימצאו הרבה דרכים יצירתיות להשתמש באפשרות הזאת. לדעתי האישית, תכלס? זה נשמע ממש מגניב! מעניין אם חברות מתחרות של אפל הולכות להוסיף פיצ'ר דומה במכשירים שלהם בעתיד.

אייפון 12: סיכום ושורה תחתונה

אישה מחזיקה טלפון נייד ומסתכלת על המסך שלו

כרגע רוב המידע שיש לנו על האייפון 12 מגיע בעיקר משמועות, הדלפות, וגם קצת ניחושים בהתבסס על שנים קודמות. נראה שגם השנה אפל הולכת להוציא סמארטפון חדש שיזעזע את העולם ויהיה מקור להערצה ובו זמנית גם להמון ביקורות. אז כמו שאמרתי בהתחלה: הכתבה הזאת הולכת להתעדכן על בסיס קבוע בכל פעם שיצא מידע או שמועה על סדרת הסמארטפונים החדשה של אפל לשנת 2020. אם יש לכם מידע כלשהו שלא מצאתם בכתבה, או שמצאתם משהו לא מדויק – שלחו לנו הודעה דרך עמוד הצור קשר או שפשוט תגיבו לנו מתחת לפוסט ואנחנו נדאג לבדוק את הנושא וכמובן לתקן\להוסיף בהתאם.

אייפון 12: מתי יוצא אייפון 12 ומה אנחנו יודעים עליו?
אייפון 12: מתי יוצא אייפון 12 ומה אנחנו יודעים עליו?

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

12 תגובות
הכל הכי עוזר הציון הכי גבוה הציון הכי נמוך הוספת סקירה
 1. לפי הדברים שראיתי ביוטיוב על אייפון זה יש כבר כאלה שקיבלו אותו לפני כולם והראו איך הוא נראה אתה יכול לחפש

 2. תגובה
  נתי מעבדה ניידת 9 באוגוסט 2020 ב04:49

  יש תאריך יציאה או השקה? או שהקורונה מעכבת תעניינים..?

  • היי נתי,
   הקורונה מעכבת את כל העולם לצערנו.
   אין תאריך מדויק כרגע, אבל השמועות אומרות שבספטמבר!

 3. היי יודע המחירים של האייפונים הקודמים יהיו אמורים לרדת כגון אייפון X ו-11 והאם יהיה כדאי לקנות אותם, אשמח אם תענה

  • היי רן,
   תלוי מה אתה מחפש.
   לפעמים עדיף להוסיף את המחיר ולקנות את הדגם הכי חדש, ולפעמים באמת אפשר להתפשר על הקודם במחיר זול יותר.

 4. מתי מגיע האיפון 12 pro max

 5. היי.. ספטמבר הגיע, ונראה שאין עוד תאריך.. האמנם? מה הצפי?

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן