מסחר יומי

אם גם אתם מתעניינים בהשקעות ומסחר בשוק ההון, יכול להיות שכבר יצא לכם לשמוע על המושג מסחר יומי. מייד נרחיב עליו, אבל נספר לכם כבר עכשיו כי מדובר באפיק השקעה המסקרן משקיעים רבים ברחבי העולם, וכי מי שיודע איך להשקיע השקעות בשיטה הזאת בהחלט יכול להרוויח לא מעט בטווח הרחוק.

אז מהו מסחר יומי, איך מתחילים לקבל את כל הידע הרלוונטי בעניין ומהם ההבדלים בין מסחר יומי בארץ למסחר יומי בחו״ל? בואו לגלות את כל הפרטים החשובים בנושא.

מהו מסחר יומי?

מסחר יומי הוא מסחר בשוק ההון שבו הסוחרים נוקטים פעולות בטווח הקצר לאורך יום המסחר בבורסה. הפעולות השונות כוללות בין היתר קנייה ומכירה של מוצרים פיננסיים שונים (מניות, מטבע חוץ, אגרות חוב וכדומה), והמטרה היא להפיק רווח קטן מכל עסקה המצטבר בסופו של דבר לרווח גדול יותר.

עד לפני כמה שנים המסחר היומי היה אפיק שבו עסקו בעיקר משקיעים מוסדיים, אך כיום מערכות המסחר המודרניות מאפשרות לכל אדם לעסוק במסחר יומי ולהשקיע בו.

המערכות הללו משלבות בתוכן כמה כלים המאפשרים לכל סוחר להפיק את המקסימום ממסחר יומי.

איך מתחילים להבין במסחר יומי?

לימודי מסחר יומי עשויים להיות עניין מורכב אך גם מתגמל. הינה כמה נקודות חשובות למי שרוצה לצלול אל התחום וללמוד אותו לעומק:

ללמוד את הבסיס

השלב הראשון מתחיל בהבנת מושגים בסיסיים כמו מניות, בורסות, פקודות מסחר ועוד. מומלץ לקרוא ספרים, להשתתף בקורסים מקוונים ולעקוב אחר אתרי חדשות פיננסיים

איך שוק ההון עובד?

מסחר יומי הוא חלק משוק ההון וחשוב להבין כיצד השוק עובד, מהם מדדי מניות, מיהם המשתתפים בשוק (ברוקרים, סוחרים, משקיעים) ומהן שעות המסחר

ניהול סיכונים

מסחר יומי הוא גם עניין שיש בו סיכונים. חשוב ליצור אסטרטגיית ניהול סיכונים הכוללת פקודות הפסקת הפסד כדי להגביל הפסדים פוטנציאליים

אסטרטגיות מסחר

מומלץ ללמוד אסטרטגיות מסחר שונות כמו מסחר יומי, אבל גם להכיר אסטרטגיות של השקעות לטווח ארוך 

ניתוח טכני

חשוב ללמוד לקרוא תרשימי מניות, לזהות מגמות ולהשתמש באינדיקטורים טכניים כדי להחליט החלטות מושכלות

ניתוח יסודי

כדאי גם ללמוד לעומק באשר על כל חברה בשוק ולהתעדכן בחדשות בתחום הכלכלה

תרגול

לפני שמתחילים לסחור הלכה למעשה, מומלץ בחום לתרגל את הפעולה עם סימולטורים מתקדמים

האם יש הבדלים בין סחר בישראל או סחר בחו"ל?

ידיים של גבר בחליפה מחזיקות דגל ישראל עם סימני איתותי מניות ובורסה

לצד דברים דומים בין המסחר היומי בישראל למסחר היומי בחו״ל, יש גם כמה הבדלים:

  • שעות מסחר – שוק ההון הישראלי פועל בימים ראשון עד חמישי, ולעומתו שווקים בין לאומיים רבים פועלים בעיקר בימים שני עד שישי.
  • מטבע – המטבע המקומי של ישראל הוא השקל ואיתו סוחרים בשוק ההון, אך בשווקים זרים סוחרים לרוב במטבעות הלאומיים שלהם.
  • תקנות – לישראל יש גוף רגולטורי משלה (הרשות לניירות ערך) עם כללים ותקנות ייחודיים משלו.
  • חברות מקומיות אל מול חברות ממדינות אחרות – בשווקים הישראליים נסחרים מוצרים של חברות מקומיות, ובשווקים הבין לאומיים נסחרים מוצרים של חברות ממדינות שונות.
  • גודל שוק – שוק ההון הישראלי קטן יותר בהשוואה למרכזים פיננסיים גלובליים כמו NYSE או NASDAQ, מה שמשפיע על הנזילות ועל נפח המסחר.

מי יכול להתחיל לסחור באופן יומי?

בעבר המסחר היומי היה נחלתם הבלעדית של בתי השקעות ומוסדות פיננסיים או של סוחרים מקצועיים וגדולים בלבד. כיום האפשרות הזאת פתוחה לציבור הרחב, וכל מי שמעוניין להפיק רווחים באופן הזה יכול לעשות זאת.

עם זאת, חשוב להזכיר כי מסחר בשוק ההון ובפרט מסחר יומי הם פעולות הכרוכות בלא מעט סיכון. מי שישקיע בחוסר אחריות ומבלי שירכוש את הכלים הנכונים לתחום, מעמיד את עצמו בסיכון רב להפסדים כבדים.

על כן, כל מי שמעוניין להתחיל מסחר יומי, ראוי בהחלט שילמד איך לעשות את זה באופן מקצועי. קורס שוק ההון הוא האפשרות הטובה ביותר. זהו בקורס מקיף שנותן למשתתפים בו את כל הכלים להתנהלות נכונה במסחר היומי ובאופן כללי למסחר אחראי ויעיל בשוק ההון. 

האם אפשר ללמוד מסחר יומי באופן עצמאי?

מורה מלמד סטודנטים על מסחר והשקעות בשוק ההון

אפשר ללמוד מסחר יומי באופן עצמאי ואפשר לעשות זאת דרך האינטרנט או בהזמנה של ספרי לימוד בנושא. עם זאת, יש לזכור שהתחום הוא די מורכב, ואם אתם לא אנשים של מספרים ולא מגדירים את עצמכם כאוטו דידקטיים באופן כללי, המציאות היא שיהיה לכם קשה מאוד ללמוד מסחר יומי בצורה מספקת שתאפשר לכם לסחור באופן בטוח.

חשוב גם לזכור שאם מתחילים ללמוד מסחר יומי באופן עצמאי, לא תוכלו לקבל פיצ׳רים מתקדמים המגיעים עם לימודי מסחר מקצועיים כמו שירות איתותים או המלצות מברוקרים מובילים.

כלומר, באופן עקרוני אפשר ללמוד מסחר יומי באופן מקצועי, אבל זה יעיל ומומלץ הרבה פחות, ואם רוצים לעסוק בזה בצורה מקצועית ומניבה כדאי לקבל את המידע והכלים דרך קורס מקצועי ומסודר.  

היתרונות של מסחר יומי

יד מחזיקה קובייה עם המילה כן באנגלית וליד קוביות עם המילים לא

אלו הם היתרונות של מסחר יומי:

פוטנציאל לרווח מהיר

ניצול של תנודות המחירים המהירות במסגרת הזמן היומית מאפשר באופן פוטנציאלי רווח מהיר

גמישות

מסחר יומי מאפשר גמישות בניהול לוח הזמנים ולכן הוא מתאים למי שיכול להקדיש זמן למסחר פעיל

סיכון מופחת משינויים ארוכי טווח

במסחר יומי סוגרים את כל הפוזיציות עד סוף היום, מה שמפחית את החשיפה לסיכונים והפתעות בטווח הארוך

נזילות

סוחרי יום מתמקדים לעתים קרובות בנכסים נזילים מאוד, מה שמאפשר לרוב גם פקודות מהירות יותר

פיתוח מיומנויות

מסחר יומי מאפשר למידה מתמשכת ופיתוח מיומנויות וכן שיפור ההבנה של השווקים הפיננסיים ואסטרטגיות מסחר

מהם הטיפים לסוחר המתחיל?

הינה כמה טיפים חשובים לסוחרים המתחילים שיש להם ידע מתאים אך עדיין לא צברו די ניסיון:

  • למידה – השקיעו זמן בלימוד יסודות המסחר, כולל מכניקת שוק ההון, אסטרטגיות וניהול סיכונים. מומלץ לקחת קורסים ולקרוא ספרים בנושא.
  • ניהול סיכונים – לעולם אל תסתכנו יותר ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד. השתמשו בפקודות סטופ-לוס כדי להגביל הפסדים פוטנציאליים וגוונו את תיק ההשקעות כדי לפזר סיכונים.
  • ממשיכים להתעדכן – הישארו מעודכנים בחדשות השוק, המשיכו לשכלל את האסטרטגיה שלכם ולמדו מהצלחות ומכישלונות כאחד. צריך לזכור שמסחר יומי ומסחר בשוק ההון באופן כללי הם תהליך למידה מתמשך שלא נגמר.

לסיכום

בחורה יושבת עם כוס קפה מול מסכי מחשב ומשקיעה בשוק  ההון

מסחר יומי הוא כלי מצוין למי שרוצה להפיק רווחים מהירים בשוק ההון וכיום זהו תחום שכל אחד יכול לעסוק בו ולא רק סוחרים ממולחים או בתי השקעות.

אם אתם מעוניינים להיכנס לשוק המסחר היומי, מומלץ בחום שלא לגשת למשימה בלי הידע המתאים וכדאי ללמוד את התחום בקורסים מסודרים ומקצועיים.

בשביל ללמוד איך לסחור בשוק ההון ולהתחיל מסחר יומי, ממש לא חייבים לצאת מהבית ולהגיע לקורסים פרונטליים בשעות קבועות.

בעידן שלנו תוכלו למצוא מגוון עצום של קורסים מקוונים לשוק ההון שיאפשרו לכם ללמוד מכל מקום ובכל זמן.

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן