השקעות נדל"ן מומלצות: כל מה שצריך לדעת על השקעה בנדל"ן

מאז ומתמיד נחשב שוק הנדל"ן לשוק מבטיח ומומלץ, וזו הסיבה שכיום מדובר בהשקעה כזו שהבנקים מוכנים לקחת בה חלק ונותנים משכנתאות בתנאים נוחים למדי.

יחד עם זאת, כדי לעשות השקעות בנדל"ן שיניבו וישתלמו באמת, וכמובן כדי להימנע ממצב של הפסדים כספיים, חייבים להכיר את התחום לעומק ולהבין את המושגים הבסיסיים לפני שקופצים למים.

אז מה הן בעצם השקעות נדל"ן, אילו סוגים קיימים, למי זה מתאים ואיך אפשר להרוויח? הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא.

על השקעות נדל"ן

בניגוד למניות שעולות ויורדות באופן חד כתגובה למשתנים שונים, השקעות נדל"ן נחשבות לבטוחות למדי. אפשר לראות את המגמות הברורות בשוק, להבין איזה נכס צפוי לעלות ולהנות מתשואות קבועות לאורך שנים בצורה יציבה ביותר.

כמובן, זה לא אומר שכל השקעה היא השקעה טובה, ובהחלט לא אומר שאי אפשר גם להפסיד כסף בכל התהליך. כדי להצליח חשוב מאד להכיר את סוגי ההשקעות השונים. אגב, אפשר ללמוד את הנושא גם באמצעות קורס השקעות נדל"ן.

השקעות בסכומים קטנים – למי זה מתאים?

המחיר הממוצע של דירה בישראל עומד על 1.2 מיליון שקלים. אם אין ברשותנו את כל הסכום, יהיה עלינו להמציא הון עצמי של 300,000 שקלים פחות או יותר ולשלם משכנתא במשך עשרות שנים.

אז מה עושה מי שלא רוצה להתחייב למשכנתא ארוכה או לחלופין יש לו סכום כסף ראשוני קטן יותר? ובכן, כאן מגיעה האופציה הנוחה של השקעות נדל"ן בסכומים קטנים.

מדובר בנכסים זולים למגורים שזקוקים להשבחה, חנויות ושטחי מסחר, משרדים, אזורים תפעוליים ועוד. אנו מדברים על סכומים שבין 50,000 ל-300,000 שקלים וזה בהחלט מתאים למי שמחפש השקעה ומתחיל עם סכום כסף לא גדול יחסית.

מהי השקעה בסכום נמוך?

כאמור, מדובר על השקעה בסכום של עד 300,000 שקלים, אך על פי ההגדרה מדובר בהשקעות נדל"ן בסך של עד חצי מיליון שקלים.

בהחלט, אפשר למצוא גם השקעות נדל"ן במחירים נמוכים מ-100,000 שקלים, אך צריך לקחת בחשבון שככל שהתקציב שלנו יהיה נמוך יותר, כך יפחתו האפשרויות העומדות בפנינו.

השקעות נדל"ן בעולם

השקעות נדל"ן בעולם הן טרנד שהולך ונעשה פופולרי יותר ככל שעובר הזמן, בזכות פערי המחירים הגדולים בין נדל"ן בארץ ובחו"ל.

במדינות רבות באירופה וגם בארצות הברית ניתן לאתר נכסים מתאימים בקלות, והתשואה הממוצעת עומדת על 7 אחוזים, בניגוד ל-5 אחוזים כאן אצלנו בישראל.

במחיר של חצי מיליון שקלים ניתן למצוא נכסים מצוינים, כאשר נכסים דומים בארץ עשויים לעלות כפול מזה ויותר. יחד עם זאת זה מצריך הרבה ידע מקצועי, השקעה והיכרות עם הבירוקרטיה והתהליכים לרכישת נדל"ן במקומות שונים בעולם.

השקעות נדל"ן בישראל

אפשרות מצוינת, בעיקר כשמדובר בנכסים בפריפריה שהמחיר שלהם הוא נמוך יחסית והתשואה שלהם היא לרוב טובה הרבה יותר.

נכון המחירים גבוהים יותר מנכסים בחו"ל, אבל העובדה הפשוטה שמדובר בשוק המקומי שהרבה יותר קל ללמוד אותו הופכת את האפשרות הזו למשתלמת בהחלט.

כפי שנראה כעת, מחירי הדירות רק ממשיכים לעלות ועל כן השקעה בנדל"ן בישראל היא השקעה טובה שנחשבת בטוחה.

אילו רווחים עשויה להניב לכם השקעה בנדל"ן?

בית מודרני ערמת מטבעות זהב ליד וחץ עולה מעל רקע אפור

אז איך בעצם עושים את הרווח שלנו מהשקעה בנדל"ן? אלו הן האפשרויות העיקריות:

  • תשואה משכירות: אם מדובר בנכס למגורים או משרד שאנו משכירים לדיירים. עם הזמן השכירות מכסה את ההשקעה, ומתחילים להרוויח הכנסה חודשית קבועה ויציבה.
  • תשואה מעליית ערך הנכס: כפי שאמרנו, מחירי הדירות בישראל רק עולים עם השנים וזוהי דרך מצוינת להרוויח מעסקאות נדל"ן. המשוואה פשוטה למדי – רוכשים נכס, משפצים אותו במידת הצורך ומוכרים אותו בחלוף הזמן כאשר הערך שלו עולה והמחיר גבוה יותר.
  • אקזיט או פליפ: כאן מדובר ברווח שניתן לעשות מהשבחת נכסים. הרעיון הוא לרכוש נכס ישן במצב לא טוב או לאידיאלי, לשפץ אותו ולהפוך אותו לטוב ונחשק ולמכור אותו בתוך זמן קצר במחיר גבוה יותר. כאן יש פוטנציאל לרווח מהיר ויפה בזמן קצר יחסית, אבל חשוב לזכור שזה מצריך הרבה ידע מקצועי ומומחיות בתחום של השבחת נכסים.

המיסים בנדל"ן

כמובן שתמיד חשוב לזכור שיש הוצאות נוספות בעת רכישת נדל"ן כמו המיסים שיש לשלם, ואלו הם העיקריים שבהם:

  • מס רכישה: מס המשולם למדינה במהלך רכישת נכסים ובהתאם למדרגות מס הקבועות בחוק, כאשר המחיר עולה בהתאם למחירו של הנכס.
  • מס שבח: מס שבח מתייחס לרווח ההון המתקבל אחרי המכירה של נכס, ומחושב כבר במהלך מכירת הנכס. ניתן לשלם אותו עד כחודשיים מרגע חתימת החוזה. המס הזה למעשה מבטא את ההפרש שבין סכום המכירה של הנכס לבין הסכום שבו נרכש על ידי הבעלים הנוכחים שלו לאחר חישוב על ההוצאות הנלוות.
  • היטל השבחה: מס המוטל על בעלי קרקעות ונכסים שרוצים לשדרג את הנכס שלהם (הוספת מרפסת, קומת מגורים נוספת, בניית בריכה וכן הלאה).

השורה התחתונה

איש יושב במשרד ליד שולחן מחזיק עט ומחייך לפני חתימה

אנחנו מקווים שקיבלתם מושג ראשוני לגבי השקעות נדל"ן. אם אתם עדיין מעט מבולבלים, זכרו באופן כללי שהשקעות נדל"ן הן השקעות בטוחות וסולידיות לעשות כסף מהבית וקחו בחשבון שתמיד כדאי לעשות את הדברים לאט ובצורה מחושבת, כך שאין מה לדאוג.

בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים אפיק השקעה יציב, שווה בהחלט לשקול השקעות בנדל"ן, וכדאי להיעזר באנשי מקצוע בעת הצורך כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ולהוציא את העסקה אל הפועל. בהצלחה!

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן