ההשקעה במט"ח והקשר לשוק ההון

השקעה ומסחר במט"ח, או בשם השני "מסחר בפורקס", הם צורת השקעה פופולרית ורווחית אשר משלבת קנייה ומכירה של מטבעות זרים שונים ברחבי השוק הגלובלי.

באמצעות קדמת הטכנולוגיה והקלות שבה אפשר לגשת לשווקים כלכליים, תחום המסחר וההשקעות במטבעות חוץ צבר תאוצה בקרב משקיעים פרטיים וכמו כן בקרב תאגידים ועסקים שונים.

במאמר זה נתעמק בקונספט ההשקעה והמסחר במטבע חוץ, בהבדלים השונים בין אפיקי ההשקעה הנוספים הקיימים, לבין מסחר והשקעות במטבע חוץ.

כמו כן, נספק 10 טיפים למסחר ולהשקעה מוצלחים במט"ח, ונבחן את הקשר בין ביצוע שורטים לבין מסחר והשקעה במט"ח. 

מהי השקעה במט"ח?

סמלים של מטבעות חוץ שונים על רקע כחול עם חיצים הפונים למעלה

השקעה ומסחר במטבע חוץ משלבים ביצוע ספקולציות בנוגע לתנודות האפשריות בשערי חליפין שונים של מטבעות.

משקיעים וסוחרים אשר עוסקים בהשקעה ובמסחר במט"ח עושים זאת מתוך כוונה לייצר רווח מהשינויים התכופים בשערי המט"ח באמצעות קניית מטבעות כאשר ערכם צפוי לעלות ומכירתם כאשר הערך שלהם צפוי לרדת.

צורה זו של מסחר והשקעה במט"ח מציעה למשקיעים ולסוחרים כמה יתרונות אשר כוללים נזילות גבוהה, נגישות 24/7 לשוק ופוטנציאל החזרות משמעותי.

למרות זאת, מסחר במט"ח גם כולל סיכונים כגון תנודתיות שוק וסיבוכים טבעיים בשוק מטבע החוץ הגלובלי. 

מה ההבדלים בין השקעות השונות להשקעות במט"ח?

בחורה בגקט שחור חושבת ברקע לוח ושני סמלים של דולר ואירו

אחד ההבדלים המהותיים בין השקעה ומסחר במטבעות חוץ והשקעה ומסחר באמצעים כלכליים אחרים הוא אפשרויות המינוף הרבות הקיימות.

מסחר והשקעה במטבע חוץ מאפשר לסוחרים לנצל מינוף, משמעות דבר זה היא שהם יכולים לשלוט בנתח שוק גדול בכמות קטנה יחסית של הון.

מאפיין זה מגדיל את פוטנציאל הרווח שיש למשקיעים ולסוחרים במטבע חוץ, אך כמו כן גם מגדיל את הסיכונים שלהם לספיגת הפסדים משמעותיים.

בניגוד למסחר ולהשקעה במטבע חוץ, אופציות מסחר והשקעה אחרות כגון השקעה במניות, אופציות או חוזים עתידים, לרוב לא מציעים את אותה הרמה של מינוף שקיימת במסחר במטבע חוץ.

הבדל מהותי נוסף שקיים בין מסחר והשקעה במטבע חוץ לבין אופציות מסחר והשקעה אחרות הוא שעות וזמן המסחר.

שלא כמו הבורסה למניות ולניירות עררך, משקיעים וסוחרים במטבח חוץ יכולים לפעול ולעבוד במשך 24 שעות ביום, חמישה ימים בשבוע.

מאחר והאופציה לסחור ולהשקיע במטבע חוץ קיימת באופן תמידי, היא מספקת לסוחרים ולמשקיעים את האופציה לסחור ולבצע פעולות שונות כל הזמן, לא משנה היכן הם נמצאים גאוגרפית.

כמו כן, שוק ההשקעות והמסחר במטבע החוץ הוא השוק הפיננסי הגלובלי הגדול ביותר, בעל נפח מסחר המגיע לסכומים של טריליון דולר.

עובדה זו גורמת לכך שקיימת בשוק המסחר במטבע החוץ נזילות ענקית שמבטיחה כי סוחרים יכולים להיכנס ולצאת מפוזיציות שונות במהירות, ובכך להקטין את הפגיעה שעלולה להיווצר מעלויות של עסקאות שונות. 

10 טיפים למסחר במט"ח

קוביות המרכיבות את המילה טיפים מונחות על ערימות מטבעות רקע תכלת

כדי לעסוק במסחר במט"ח בצורה שתניב רווחים ותהיה מוצלחת, כדאי לעקוב אחרי כמה טיפים שינחו אתכם בעסקאות השונות שתבחרו לבצע בשוק מט"ח. אלו הם עשרה טיפים שיכולים לעזור לכל משקיע וסוחר מתחיל בשוק המט"ח העולמי: 

1.למדו את עצמכם

כדי לעסוק בהשקעות ובמסחר במטבע חוץ בצורה רווחיות ויעילה עליכם להכיר את השוק ואת הדרך שבה הוא פועל.

הדבר כולל הבנה של טכניקות מסחר בסיסיות וכמו כן ניתוחים טכניים של השוק שעליכם לדעת לקרוא ולהבין כדי להסיק מהן את מיטב המידע שתוכלו למנף לטובתכם.

תוכלו לצבור את הידע החיוני בלימודי קורס שוק ההון, שבו תקבלו מידע מורחב על אופציות ההשקעה הקיימות ועל הדרכים השונות שבהן השוק פועל.

2.תבחרו ברוקר שאתם סומכים עליו

אם אתם מתכננים לסחור ולהשקיע במטבעות חוץ באמצעות ברוקר, תבחרו באיש מקצוע אשר מכיר את השוק ומציע לכם פלטפורמת מסחר ידידותית למשתמש ובעלות עמלות נוחות.

3.התחילו לסחור באמצעות חשבון דמו

התאמנו על פרקטיקות המסחר שלכם באמצעות שימוש בחשבונות דמו, כך תוכלו ללמוד את שיטות המסחר הנוחות לכם, ולא תספגו הפסדים קשים לפני שלמדתם כיצד להתנהל במסחר במט"ח.

4.תפתחו אסטרטגיית מסחר אישית

תבססו מטרות ברורות שאליהן אתם מעוניינים להגיע במסגרת פעולות המסחר במט"ח. בצורה זו תוכלו לדעת מהם הסיכונים שאתם יכולים לעמוד בהם, ואילו פעולות תצטרכו לעשות כדי להימנע מהם. 

5.התחילו לסחור במטבע חוץ בסכומים קטנים בתור התחלה

כך תוכלו ללמוד את השוק שבו אתם פועלים, וכמו כן להגדיל את תיק ההשקעות שלכם באמצעות הרווחים שתצליחו לייצר אם תבצעו עסקאות נכונות ורווחיות.

6.הישארו קשובים ומודעים לשוק

כאשר אתם עוסקים במסחר ובהשקעות במטבע חוץ עליכם להיות עם יד על הדופק בנוגע לכל דבר שמתרחש בשוק הפיננסי העולמי. היות והשוק תנודתי ומושפע מאירועים גלובליים שונים, כדי ליצור לעצמכם מינוף ולהימנע מהפסדים עליכם להקשיב לחדשות השונות בעולם הכלכלה.

7.היו סבלניים וממושמעים

השתדלו להימנע מרדיפה אחר רווחים מהירים והיו סבלניים באשר לאפשרויות מסחר שונות שעלולות להיות לא נכונות לכם או לאופי תיק המסחר שלכם.

8.עסקאות חליפין

השתדלו לשמור על צמדים קבועים של מטבעות שבהם אתם מבצעים עסקאות חליפין והתמקדו בהם. בצורה זו תוכלו להתרכז במטבעות הספציפיים שבהם בחרתם לסחור ותכירו אותם ואת מאפייני השוק שלהם טוב יותר.

9.תנטרו את המסחר שאתם מבצעים

חשוב מאוד לדעת מה קורה בתיק המסחר שלכם ולשים לב תמיד לתנודות השוק, ולצורה שבה הן משפיעות על תיק ההשקעות שלכם במטבעות חוץ. בצורה זו תוכלו לדעת לזהות תבניות התנהגות שונות של המטבעות שבהם אתם סוחרים ותוכלו לנתב את אסטרטגיית המסחר שלכם בהתאם כדי ליצור רווחים.

10.אל תפלו למלכודות מחיר נמוך של מטבעות

קנייה של מטבעות במחיר נמוך היא לא הדרך היחידה להרוויח. חשוב מאוד למנף את המצב הנתון בכל רגע בשוק הפיננסי ולבצע עסקאות קנייה ומכירה גם כאשר המחיר של המטבע גבוה, וזמנים אלו נחשבים לזמני שיא שנתי או זמנים המוגדרים "שיא כל הזמנים", כאשר טרנדים אלו יכולים להימשך לאורך זמן.

מה הקשר בין שורט להשקעות במט"ח ?

בעולם המסחר וההשקעות במט"ח, שורטינג הוא מושג המתייחס להענקת ערך והזדמנות נוספת ליצירת הון.

שורטינג היא טקטיקת מסחר שלפיה סוחרים יכולים לייצר רווח ולהרחיב את אסטרטגיות המסחר שלהם באמצעות מכירת צמדי מטבעות בציפייה שערך השוק שלהם ירד.

פרקטיקה זו מאפשרת לסוחרים במטבע חוץ להרוויח מנפילת השווקים. לדוגמה, אם משקיע מסוים מאמין כי ערך היורו הולך לרדת בהשוואה לערך הדולר, הוא יכול למכור מטבעות יורו בתמורה למטבעות דולר.

אם ערך היורו באמת ירד כפי שהוא צפה שיקרה, המשקיע יכול לקנות בחזרה יורו במחירים נמוכים יותר ובכך ליצור רווח מהעסקה. 

השורה התחתונה

בחור בחליפת עסקים מחזיק חבילת שטרות מחייך ומעיף אותן באוויר

מסחר והשקעה במטבעות חוץ מציעים גם ליחידים וגם למוסדות את ההזמנות להרוויח ולייצר הון מתנודות פיננסיות בשוק המטבעות העולמי.

אפשרות מסחר זו שונה מהאופציות האחרות הקיימות בשוק להשקעה בכך שהיא מאפשרת מינוף, שעות מסחר בלתי מוגבלות וכמובן גם נזילות. אך כמו כל שיטת מסחר אחרת, כדאי ללמוד את השיטה לפני שמתחילים כדי להצליח. 

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן