עדשה למצלמה: 10 עדשות מומלצות לשנת 2021

מחפשים עדשות למצלמה שנחשבות להכי טובות שיש היום בשוק? אם כן, אז הגעתם למקום הנכון. למצוא עדשה שתתאים בצורה מושלמת למצלמה שלכם זה דבר מאוד חשוב. בנוסף, גם זה תמיד רעיון טוב למצוא עדשה טובה, שבנויה במיוחד כדי לצלם תמונות מסוג מסוים: דיוקנאות, נופים, מה שנמצא מסביבנו כרגע, או אפילו רגעים מיוחדים, שאנחנו פשוט רוצים לזכור הכי טוב שאפשר.

זה לא משנה מה בדיוק אנחנו רוצים לצלם, אבל בטוח יש עדשה שמתאימה בדיוק בשביל לצלם את זה. זאת הסיבה שאנחנו הרכבנו רשימה מפורטת של עדשות מצלמה הכי טובות שקיימות כיום בשוק. נתחיל מלעבור על הדירוג שלנו, ואחרי זה נלמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על עדשות למצלמה ועל איך לבחור את העדשה הכי מתאימה לצרכים שלכם.

תוכן העניינים הצג תוכן עניינים

10 עדשות מצלמה מומלצות לשנת 2021

אז הנה הרשימה שלנו של עדשות המצלמה הכי טובות שאפשר למצוא היום בשוק. בזמן שאנחנו עוברים עליה, אנחנו ממליצים לסמן את כל המאפיינים והתכונות שחשוב לנו לזכור, או לשים לב אליהם בהמשך. בדרך הזאת, אנחנו יכולים ללמוד מה הדברים שחשוב (ופחות חשוב) לנו שיהיו בעדשה שאנחנו רוצים לקנות. בואו נתחיל!

הכי טובה בכללי: עדשה למצלמה של חברת ניקון דגם AF-S FX NIKKOR 50mm

עדשה למצלמה של חברת Nikon דגם AF-S FX NIKKOR 50mm

יתרונות:
 • קלה מאוד לתפעול
 • יש לה איכות תמונה מדהימה
 • מצלמת תמונות מצוינות, גם בתוך מבנים וגם בחוץ
 • עובדת מעולה בתנאים של אור חלש
 • מתאימה גם בשביל צלמים מתחילים וגם בשביל צלמים מקצועיים
חסרונות:
 • אין לה זום
 • אין לה פוקוס אוטומטי
 • לפעמים היא עושה לתמונות פינות קצת כהות

מה הצלמים אומרים עליה?

הרבה צלמים שקנו את העדשה הזאת היו מאוד מרוצים ממנה. היא מתאימה לרוב מצלמות ה-DSLR שקיימות כיום בשוק, והיא גם מושלמת בשביל כל סוג צלם שיש: החל מצלמים מתחילים שאין להם שום ניסיון קודם בצילום, ועד הצלמים הכי מקצועיים ומנוסים. העדשה הזאת עלתה מעל ומעבר לכל הציפיות של רוב הצלמים שהשתמשו בה. זה לא משנה אם אנחנו משתמשים בה באור היום או בתנאים של אור חלש, היא תמיד נותנת לנו תוצאות מדהימות.

למה אנחנו בחרנו בה?

עדשת ניקון הזאת, היא אולי עדשת המצלמה הכי טובה שיש היום בשוק, שלא מתאימה רק עבור צלמים מקצועיים, אלא יכולה להיות מצוינת גם בשביל צלמים בלי שום ניסיון קודם. אז אם אתם חדשים בתחום הצילום ויכולים להרשות לעצמכם לקנות עדשה כזאת, אז זאת עדשה שממש שווה לבדוק. היא מספקת לנו איכות תמונה מדהימה, גם כשאנחנו מצלמים באור השמש, וגם כשאנחנו מצלמים בלילה, בתנאים של אור חלש. זה גם לא משנה אם אנחנו מצלמים בתוך איזשהו מבנה או בחוץ. בנוסף, אנחנו יכולים לצלם תמונות במהירות, ואנחנו מקבלים תוצאות מאוד חדות, בלי שום עיוותים או סטיות, גם כשהאובייקט שאנחנו רוצים לצלם לא מפסיק לזוז.

למי היא מתאימה?

העדשה הזאת מתאימה בשביל כל מי שרוצה לצלם תמונות באיכות מקצועית. אנחנו ממש מתרשמים מהאיכות הכללית שהיא מספקת לנו, גם בביצועים וגם בתפקוד שלה. בנוסף, היא יכולה להתחבר למגוון מאוד גדול של מצלמות DSLR שונות. אם אנחנו רוצים לצלם תמונות יוצאות דופן, ברמה מקצועית שלא חשבנו שאנחנו בכלל יכולים לקבל מהמצלמה שלנו, אז זאת העדשה שאנחנו צריכים.

השורה התחתונה

העדשה הזאת מוכיחה מעבר לכל ספק, שמגיע לה לקבל את המקום הראשון בדירוג שלנו, בתור הבחירה שלנו לעדשה הכי טובה באופן כללי. אי אפשר שלא להתאהב בה ישר על התמונה הראשונה: היא מספקת לנו איכות תמונה חדה וברורה, שפשוט מרשימה אותנו כל פעם מחדש. אפילו צלמים מתחילים ירגישו שהם הפכו למקצוענים תוך רגע.

במקום השני: קנון דגם EF 50mm

עדשות למצלמה של חברת Canon דגם EF 50mm

יתרונות:
 • יש לה פוקוס אוטומטי מצוין
 • היא בנויה באיכות מדהימה
 • מצלמת תמונות מצוינות, גם בתוך מבנים וגם בחוץ
 • מספקת לנו צבעים מאוד חדים ויפים
 • מאוד טובה בשביל צילום אקסטרים ולצילום בתנאים של אור חלש
חסרונות:
 • היא קצת רועשת כשמשתמשים בפוקוס
 • הפוקוס קצת איטי
 • יש אנשים שאמרו שהיה להם קשה לשלוט בזום שלה

מה הצלמים אומרים עליה?

חלק גדול מהצלמים שקנו את העדשה הזאת, חיפשו עדשה שתאפשר להם לצלם תמונות באיכות מקצועית, אבל מבלי שהם יהיו צריכים להיות צלמים מאוד מנוסים או מקצועיים. העדשה הזאת באמת סיפקה לרוב הצלמים שהשתמשו בה, את כל הסחורה שהיא הבטיחה לספק. רוב הצלמים השתמשו בה כדי לצלם תמונות בחוץ, ובערך רק שליש מסך כל הצלמים שלה משתמשים בה בשביל לצלם תמונות בתוך חללים סגורים. בכל מקרה, התוצאות היו זהות ומצוינות. בנוסף, צלמים מאוד התרשמו מהיכולת שלה לצלם אובייקטים בזמן שהם זזים, בלי שיהיו אף מריחות או טשטושים.

למה אנחנו בחרנו בה?

העדשה הזאת מגיע עם מהירות מרשימה של f/1.8, אז אנחנו מקבלים איתה כמות מאוד טובה של אור, במהירות מאוד גבוהה. זאת עדשה מאוד שימושית במהלך כל שעות היום, שמספקת לנו תוצאות מדהימות, בכל תנאי האור האפשריים. כשיש לנו עדשה שנותנת לנו את איכות התמונה הכי חדה שאנחנו יכולים לקבל מעדשה כיום, אז אין גבול למה שאנחנו יכולים לצלם, ואנחנו אפילו לא צריכים להתחשב בתנאי האור או מזג האוויר.

למי היא מתאימה?

זאת העדשה הכי טובה שאפשר למצוא, בשביל כל צרכי הצילום שלנו. זה אפילו לא משנה אם אנחנו משתמשים בה בחוץ או בתוך חלל סגור. אם אתם רוצים מוצר שבנוי בצורה מאוד איכותית, ועושה את העבודה שלו בצורה כל כך טובה, שתהפוך אתכם מצלמים מתחילים למקצוענים רק באמצעות לחיצת כפתור(לא באמת, אבל בהחלט תגרום לכם להרגיש ככה), אז העדשה הזאת היא בדיוק מה שאתם מחפשים.

השורה התחתונה

אם אתם רוצים עדשה שתהיה מושלמת בשביל כל מצב וכל סביבה, אז עדשת הקנון הזאת היא האפשרות הכי טובה, בשביל כל צלם חובב או מקצוען. זאת לא סתם עדשה רגילה שמצלמת כמות מוגבלת של תמונות ומגיעה עם זום סביר, אלא מוצר מדהים שממש שווה לקנות.

התמורה הכי טובה למחיר: עדשה זולה של קנון דגם EF-S 24mm

עדשה זולה של חברת Canon דגם EF-S 24mm

יתרונות:
 • מאוד קל לקחת אותה איתנו ממקום למקום
 • היא מושלמת בשביל לצלם איתה בחוץ
 • יש לה מחיר מאוד נוח
 • היא מתאימה למצלמות DSLR
 • עושה עבודה מצוינת כשמצלמים איתה דיוקנאות
חסרונות:
 • התוצאות שהיא מספקת הן לא הכי חדות שיש כיום בשוק
 • הפוקוס הידני שלה קצת רועש
 • היו אנשים שאמרו שלפעמים היא מספקת לנו צבעים לא מאוד מדויקים

מה הצלמים אומרים עליה?

רוב הצלמים שקנו אותה חיפשו עדשה למצלמה שתיתן להם את איכות התמונה הכי טובה שאפשר לקבל עם מצלמות DSLR, אבל במחיר נוח. למרבה ההפתעה, העדשה הזאת סיפקה להם בדיוק את מה שהיא הבטיחה לספק. הרבה צלמים אמרו שכבר אחרי הפעם הראשונה שהם השתמשו בה, הם יכלו לראות שיפור ממש משמעותי בחדות של התמונות שהם צילמו, וגם באיכות הצבע שלהן.

למה אנחנו בחרנו בה?

בתור עדשה למצלמה שנחשבת לעדשה זולה (עד כמה שאפשר להיות זול בעולם הצילום), יש לה מבנה מאוד קשיח ועמיד, והיא מסוגלת להתמודד עם כל תנאי מזג האוויר האפשריים. בסופו של דבר, אנחנו מדברים פה על עדשה שעוצבה במיוחד בשביל שישתמשו בה בטבע, וכדי שנוכל לצלם איתה כמה שיותר תמונות שאפשר, גם בחוץ וגם בתוך חללים סגורים. אם אנחנו הולכים לטייל ורוצים לצלם תמונות ברמה מקצועית של הסביבה שאנחנו נמצאים בה ושל מה שקורה לידנו, אז זאת בוודאות העדשה הכי טובה בשביל זה.

למי היא מתאימה?

זאת תהיה עדשה מושלמת עבור צלמים שאוהבים להיות בחוץ כמה שיותר. זה לא משנה אם אנחנו סתם הולכים להליכה קצרה בשכונה, או עושים טיול כדי לכבוש פסגות חדשות – אין כיום בשוק עדשה למצלמה שיותר תתאים לנו מהעדשה הזאת, ובמיוחד אם יש לנו מצלמת DSLR.

השורה התחתונה

אם אתם מחפשים עדשה למצלמה איכותית, שתהיה מצוינת בשביל צילום בחוץ ובטבע, אז יכול להיות שהעדשה הזאת היא בדיוק מה שאתם צריכים. היא תיראה מצוין על המצלמה שלכם, והיא מצלמת תמונות באיכות חדה, שתמיד יהיה כיף להשוויץ בהן. העדשה Canon EF-S, שווה כל שקל שתשקיעו בה – גם בזכות האיכות שלה וגם בזכות המחיר המאוד נוח שלה.

הכי טובה לצילומי דיוקן: עדשה של חברת סוני דגם E 50mm F1.8 OSS

עדשה למצלמה של Sony דגם E 50mm F1.8 OSS

יתרונות:
 • מאוד קל להרכיב אותה על מצלמה
 • מאוד קלה לניקוי
 • היא מתאימה לרוב סוגי המצלמות
 • מצוינת בשביל צילום תמונות דיוקן וקלוז-אפ
 • עושה עבודה מצוינת, כשמצלמים איתה בהמון זוויות שונות
 • מספקת תוצאות טובות, גם בתנאים של אור יום, וגם בתנאים של אור חלש
חסרונות:
 • הפוקוס שלה איטי
 • היא לא מתאימה בשביל איכות צילום הוידאו שיש כיום לרוב סוגי המצלמות
 • יש אנשים שאומרים שהאיכות שלה היא ממוצעת, ולא יותר לזה

מה הצלמים אומרים עליה?

רוב הצלמים אמרו שזו העדשה הכי טובה בשביל לצלם איתה תמונות גם בחוץ וגם בתוך חללים סגורים. הם אמרו שזה לא משנה אם אנחנו מצלמים תמונות קלוז-אפ ממרחק מאוד קרוב, או שאנחנו מצלמים תמונות "רגילות" ממרחק יותר גדול, העדשה הזאת מספקת לנו תמונות מצוינות באיכות מאוד חדה וגבוהה, ובלי שום טשטושים או בעיות של הפוקוס. צלם אחד, שהגדיר את עצמו כצלם חובב, אמר שזאת עדשה מצוינת בשביל צלמים שרק מתחילים להתעסק בצילום.

למה אנחנו בחרנו בה?

אם אנחנו יותר מתעניינים בלצלם דיוקנאות, אז זאת העדשה בשבילנו. בנוסף, אם אנחנו רוצים לצלם תמונות דיוקן ברמה מקצועית של עצמנו, אז יכול להיות שהעדשה הזאת תהיה בדיוק הפתרון המושלם שאנחנו מחפשים, והיא גם תחסוך לנו הרבה מאוד כסף על הדרך – כי אם נלך לצלם מקצועי כדי שהוא יצלם אותנו, אז יש סיכוי מאוד גבוה שבסוף נשלם לו הרבה יותר כסף, ממה שהעדשה עצמה עולה.

למי היא מתאימה?

זאת עדשה שאנחנו נרצה לקחת איתנו כדי לצלם אירועים משפחתיים מיוחדים, או אפילו צילומי דיוקן של כל המשפחה ביחד. זאת העדשה שאנחנו נרצה להשתמש בה בשביל ליצור סיפור שלם, מבלי להשתמש במילים. העדשה הזאת תעזור לנו לתעד רגעים יקרים ונדירים בחיים שלנו, אבל היא גם תוסיף להם איכות מדהימה של חדות וצבע, וזה רק קצה הקרחון של כל מה שהיא יכולה לתת לנו.

השורה התחתונה

זאת עדשת סוני מצוינת שתמיד תהיה העדשה שנרצה להשתמש בה כשאנחנו מצלמים דיוקנים. היא מספקת לנו איכות מדהימה, שעולה מעבר לכל הציפיות שלנו, אפילו אם אנחנו אף פעם לא צילמנו דיוקנים בעבר. למה לשלם למישהו אחר שיצלם את תמונות הדיוקן שלנו, כשאנחנו יכולים לעשות את זה בעצמנו? עם קצת אימון, גם אנחנו יכולים לצלם בעצמנו תמונות ברמה מקצועית, ובלי המון ניסיון קודם.

הכי טובה לצילום נופים: עדשה של חברת קנון דגם EF-S 10-18mm

יתרונות:
 • הזום שלה עובד בצורה מאוד חלקה
 • מספקת לנו איכות מאוד חדה, בכל תמונה
 • יש לה מבנה מאוד קשיח וקל משקל
 • מצלמת תמונות מצוינות, גם בתוך מבנים וגם בחוץ
 • היא בחירה מעולה בשביל מתווכי נדל"ן, שמצלמים את הנכסים שהם מציעים למכירה
חסרונות:
 • לפעמים היא מכהה קצת את הפינות של התמונות
 • התמונות שלה לפעמים יוצאות עם קצת עיוותים

מה הצלמים אומרים עליה?

הצלמים היו ממש מרוצים מהעדשה הזאת, ומהיכולת שלה לצלם תמונות נופים מאוד חדות ואיכותיות, גם בחוץ וגם מתוך מבנים. בנוסף, הם אמרו שהיא מספקת לנו תוצאות מצוינות בתנאים של אור טוב, אבל גם בתנאים של אור מאוד חלש. צלם אחד אמר שהוא בחר בעדשה הנכונה, כי יש לה ביצועים מדהימים, בכל תנאי הסביבה האפשריים, שרק אפשר לדמיין.

למה אנחנו בחרנו בה?

יש אנשים שרוצים לצלם דיוקנים, ויש אנשים שרוצים לצלם נופים. אם אנחנו יותר מתעניינים בצילום נופים, אז ברור שזאת העדשה בשבילנו. היא לא רק טובה בשביל צילום תמונות, אלא גם בשביל צילום וידאו, ורוב המצלמות הדיגיטליות כיום מסוגלות לצלם גם תמונות וגם וידאו. אנחנו רק צריכים לבחור מה אנחנו מעדיפים. העדשה הזאת מוכיחה לנו כמה היא שימושית ויעילה, בזכות העובדה שהיא מספקת לנו תוצאות באיכות מדהימה בכל התמונות, וקטעי הוידאו שאנחנו מצלמים איתה. האיכות שלה כל כך טובה, שקטעי הוידאו שלה נראים ממש כמו סרט באיכות HD.

למי היא מתאימה?

זאת עדשה מעולה בשביל כל מי שרוצה להשתמש במצלמה שלו או שלה, כדי לצלם תמונות או קטעי וידאו של הרגעים כי טובים בחיים שלנו, שאנחנו רוצים לזכור לתמיד, ומבלי לחשוב בכלל על תנאי הסביבה שאנחנו נמצאים בהם. אם אנחנו מחפשים עדשה שיכולה לעשות הכל, אז הגענו לעדשה הנכונה. היא מושלמת בשביל צלמים מתחילים או חובבי צילום יותר מנוסים, שרוצים מצלמה שתהיה מצוינת באופן כללי.

השורה התחתונה

העדשה הזאת היא הבחירה הכי טובה בשביל כל מי שרוצה לצלם את תמונות הנוף הכי טובות שאפשר לקבל כיום. אנחנו כל כך מתרשמים מהתוצאות המדהימות שהיא מספקת לנו, וגם מהמבנה האיכותי שלה, שעמיד לכל סוגי הסביבה האפשריים.

עדשת המאקרו הכי טובה שיש כיום: עדשה של חברת קנון דגם EF 100mm

עדשה למצלמה של חברת Canon דגם EF100mm

יתרונות:
 • יש לה איכות מצוינת באופן כללי
 • היא מתאימה לרוב סוגי המצלמות שיש כיום
 • מצלמת תמונות מצוינות, גם בתוך מבנים וגם בחוץ
 • עושה עבודה מאוד טובה, גם בצילום תמונות וגם בצילום קטעי וידאו
 • מספקת לנו איכות צבע ממש יוצאת דופן
חסרונות:
 • הפוקוס האוטומטי שלה יכול להיות יותר טוב
 • כשמשתמשים בפוקוס שלה, אז היא עושה קצת רעש
 • יש אנשים שאומרים שהעדשה הזאת היא לא הכי מתאימה בשביל צילום בתנאים של אור חלש

מה הצלמים אומרים עליה?

באופן מאוד צפוי, הרבה צלמים היו ממש מרוצים מהעדשה הזאת. כשהם חיברו אותה למצלמות שלהם, התמונות שלהם מיד השתפרו באופן משמעותי. האיכות של הצבע והחדות של התמונות הייתה הרבה יותר טובה מהאיכות שהצלמים האלה קיבלו, מכל העדשות שהגיעו כלולות יחד עם המצלמות שלהם. צלם אחד אפילו אמר שאחרי שהוא ניסה את העדשה הזאת יחד עם המצלמה המקצועית שלו, אז הוא התחיל להשתמש בעדשה שהגיעה כלולה עם המצלמה הזאת בתור מעצור לדלת של החדר שלו.

למה אנחנו בחרנו בה?

זאת עדשה שמגיעה עם פוקוס סופר מהיר, אז אנחנו יכולים להתמקד על כל אובייקט שתופס לנו את העין, ולצלם תמונה שלו בצורה מאוד מהירה ואיכותית. זה די מדהים לראות כמה מהר היא יכולה להתאים את הפוקוס שלה, בעיקר כשאנחנו משווים אותה לדגמים הרבה יותר יקרים שזמינים כיום בשוק. היא טובה גם בשביל לצלם איתה בחוץ וגם תוך חללים סגורים, אבל זה לא משנה איפה אנחנו נמצאים, וכמה תמונות אנחנו מצלמים, כי העדשה הזאת תמיד מצלמת תמונות שמרשימות אותנו.

למי היא מתאימה?

אם אנחנו מחפשים עדשה למצלמה שמתאימה את עצמה מאוד מהר לרקע שנמצא מסביב לאובייקט שאנחנו מצלמים, ככה שנוכל לצלם בדיוק את הרגעים הנכונים, תוך רגע, אז זאת העדשה בשבילנו. למה אנחנו צריכים לפספס את התמונות הכי טובות שאנחנו יכולים לצלם, רק בגלל שקשה לנו למקד את העדשה שלנו כמו שצריך? למה אנחנו צריכים לבזבז זמן, ולהתפשר יותר מדי, רק כדי למצוא עדשה שתהיה כמעט מושלמת? העדשה הזאת היא בחירה מצוינת בשביל כל מי שרוצה להשקיע כמה שיותר זמן בצילום תמונות, וכמה שפחות זמן בשינוי ההגדרות של העדשה.

השורה התחתונה

העדשה הזאת היא עדשת המאקרו הכי טובה שאפשר למצוא היום, בשביל כל המצלמות שהיא מסוגלת להתחבר אליהן. אנחנו ממש יכולים ליהנות ולצלם איתה תמונות יפיפיות שיספרו בשבילנו סיפורים שלמים, בלי אף מילה. בנוסף, היא מספקת לנו תמונות חדות עם איכות מאוד טובה וברורה, שקשה להתחרות בה, והיא חוסכת לנו הרבה עצבים ותסכול, כי אנחנו לא צריכים לשבור את הראש כדי לנסות להבין איך מגדירים את הפוקוס שלה כמו שצריך.

הרחבה הכי טובה: עדשה רחבה למצלמה של חברת קנון דגם EF 17-40mm

יתרונות:
 • יש לה מבנה מאוד קשיח ואיכותי
 • הפוקוס שלה עובד במהירות טובה
 • היא מגיעה כלולה עם תיק עדשה ומגן שמש
 • מספקת לנו תמונות חדות ובלי עיוותים, בכל פעם
 • נותנת לנו ביצועים מצוינים, גם באור יום וגם בתנאים של אור חלש
חסרונות:
 • הפוקוס שלה יכול להיות קצת רועש לפעמים
 • עם הזמן הזום שלה נעשה קצת יותר קשה לתפעול
 • לפעמים היא לא עובדת הכי טוב, כשמצלמים איתה בחוץ בימים מאוד מעוננים

מה הצלמים אומרים עליה?

העדשה הזאת קיבלה ביקורות מאוד חיוביות מכל הצלמים שקנו אותה, כדי לצלם תמונות בזוויות צילום רחבות שונות. עד עכשיו, לצלמים היו רק דברים טובים להגיד על איכות התמונה שלה. בערך חצי מהם אמרו שהביצועים שלה היו קצת יותר טובים כשהם השתמשו בה בחוץ, ובעיקר בימים עם הרבה אור שמש. אחד הצלמים אמר שהזום והפוקוס שלה עבדו מאוד חלק, ואפשרו לעדשה להתמקד בקלות על האובייקטים שהוא רצה לצלם.

למה אנחנו בחרנו בה?

אם אנחנו מחפשים עדשה טובה כדי לצלם איתה בחוץ, אז העדשה הזאת יכולה להיות מה שאנחנו צריכים, בעיקר אם אנחנו רוצים עדשה שתהיה עמידה במיוחד לתנאי מזג האוויר השונים – ונכון, היא גם עמידה לאבק וללכלוכים שונים שאנחנו יכולים להיתקל בהם במהלך הטיולים שלנו בחוץ, אז אנחנו לא צריכים לדאוג שהיא תיהרס בגלל כל מיני גורמים סביבתיים שונים. בנוסף, אנחנו גם יכולים לנקות אותה ממש בקלות, ולחזור ולהשתמש בה ממש מהר ובלי בעיות. זה לא משנה אם יצאנו לטייל בשמש, אם נתקענו בגשם, או אפילו בשלג, העדשה הזאת תספק לנו את תמונות וקטעי וידאו באיכות הכי גבוהה, שאנחנו יכולים לבקש מהמצלמה הדיגיטלית שלנו.

למי היא מתאימה?

זאת עדשה שאנחנו יכולים לקחת איתנו לפעילויות מיוחדות מחוץ לבית, או שהיא תהיה מצוינת גם אם אנחנו פשוט נמצאים הרבה מחוץ לבית באופן שגרתי. זה לא משנה אם יצאנו לעשות קמפינג, אם אנחנו עושים טיול רגלי יחד עם מצלמת הטיולים שלנו, או סתם נהנים מהליכה ארוכה, אנחנו יכולים לצלם עם העדשה הזאת הרבה תמונות ממש יפות של כל הצמחים או בעלי חיים שנמצאים מסביבנו. אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מה פתאום יתחשק לנו לצלם כשאנחנו יוצאים לסיבוב עם המצלמה שלנו.

השורה התחתונה

העדשה הזאת היא בהחלט עדשה מצוינת בשביל צילום מחוץ לבית, שיכולה לצלם תמונות מדהימות, לא משנה איפה אנחנו נמצאים, או מה אנחנו עושים. אנחנו יכולים לצלם תמונות של הופעה שנערכת מתחת לכיפת השמיים, או לצלם את כל הטבע שמקיף אותנו. אנחנו יכולים לצלם איתה כמה תמונות שרק נרצה, ואז אחר כך נסתכל על כל התמונות האלה וניזכר בכל מראה, צליל או ריח שחיווינו בזמן שצילמנו אותן, ואת כל זה אנחנו מקבלים באיכות ממש מצוינת.

הכי טובה לצילום כוכבים: עדשה של חברת רוקינון דגם FE14M-C 14mm

עדשת מצלמה של חברת Rokinon דגם FE14M-C 14mm

יתרונות:
 • טבעת הצמצם מאוד חלקה
 • מצלמת תמונות מצוינות גם בתוך חללים סגורים
 • מספקת לנו חדות מדהימה בכל שטח התמונה
 • נותנת לנו תוצאות מצוינות, כשמצלמים איתה בחוץ בלילה
חסרונות:
 • יש אנשים שלא היו כל כך מרוצים מהפוקוס הידני שלה
 • לפעמים היא עושה קצת עיוותים בקצוות של התמונה

מה הצלמים אומרים עליה?

זאת עדשה למצלמה שלדעתנו היא מצוינת ורב-תכליתית, עבור כל מי שאוהב לצלם תמונות גם בתוך חללים סגורים וגם בחוץ. בערך חצי מהצלמים שכתבו עליה חוות דעת, אמרו שהם השתמשו בה בשביל לצלם כוכבים בלילה, והם קיבלו מהעדשה הזאת הרבה יותר ממה שהם ציפו לקבל, בהשוואה לעדשות שהם בדרך כלל משתמשים בהם. צלם אחד אמר שבלילה יחסית מואר, היא יכולה לצלם תמונות ממש טובות של השמיים, וגם של הסביבה הקרובה.

למה אנחנו בחרנו בה?

אם אנחנו מחפשים עדשה למצלמה שמתאימה במיוחד בשביל לצלם תמונות בחוץ, ובמיוחד בשעות הלילה, אז זאת העדשה שכדאי לנו לקנות. העדשה הזאת היא הרבה יותר שימושית וטובה בתנאי האור שיש לנו בשעות הלילה, מאשר כל עדשה אחרת שקיימת כיום בשוק. לסיכום, אם אנחנו רוצים לצלם תמונות של השמיים בלילה, עם כל הכוכבים והעננים, אז העדשה הזאת תהיה שווה כל שקל שנשקיע בה.

למי היא מתאימה?

אם אנחנו מתעניינים בצילום כוכבים ורוצים עדשה מעוצבת, שתהיה מושלמת בשביל צילום תמונות בלילה, אז העדשה הזאת היא העדשה בשבילנו. אין לנו שום ספק שאנחנו יכולים לצלם איתה תמונות מצוינות של העולם שנמצא מסביבנו, ובמיוחד כשאנחנו מצלמים איתה בשעות הלילה. התמונות שהיא מצלמת יוצאות פשוט מושלמות, ואנחנו יכולים לראות בהן כל כוכב קטן שנמצא בשמיים – אפילו אם לא יכולנו לראות אותו בעצמנו במציאות. זה פשוט מדהים מה שאפשר לצלם כשמסתכלים על הכוכבים. לפעמים אנחנו בכלל לא צריכים טלסקופ, אלא פשוט עדשה טובה.

השורה התחתונה

העדשה הזאת היא כנראה העדשה היחידה כיום בשוק שאנחנו יכולים לסמוך עליה, אם אנחנו רוצים לצלם תמונות של השמיים בלילה ולקבל תוצאות באיכות שתעלה מעל ומעבר לכל הציפיות שלנו. אנחנו באמת חושבים שאין היום בשוק עדשות אחרות שיכולות אפילו להתקרב ליכולות של העדשה הזאת, אם אנחנו מדברים על צילום תמונות מאוד איכותיות וחדות, בתנאי האור שיש בלילה. כל מה שאנחנו צריכים לעשות, זה לחבר את העדשה הזאת למצלמה שלנו, ואנחנו מוכנים לצלם תמונות באיכות מצוינת לאורך כל שעות היממה.

הכי טובה לצילום חתונות: עדשה של חברת קנון דגם EF 70-200mm

עדשה למצלמה של חברת Conon דגם EF 70-200mm

יתרונות:
 • מאוד קל לחבר אותה למצלמה
 • היא מושלמת בשביל כל מיני סוגי צילום שונים
 • מספקת לנו תוצאות חדות וברורות בצורה יוצאת דופן
 • היא מצוינת בשביל צילום אירועים בחלל פתוח, כמו חתונות
 • מאוד שימושית בשביל צלמים חובבים וצלמים שמנסים להפוך למקצוענים
חסרונות:
 • אין לה חסרונות שאנחנו יכולים לשים עליהם את האצבע – אם אתם מכירים כאלה, נשמח שתספרו לנו בתגובות!

מה הצלמים אומרים עליה?

חלק מהצלמים שקנו אותה לאחרונה אמרו שהם רצו לקנות עדשה למצלמה שתהיה כמה שיותר קרובה לעדשה ברמה מקצועית. הם אמרו שהעדשה הזאת הייתה מושלמת בשביל צילום חתונות, ובשביל צילום אירועים באופן כללי.

למה אנחנו בחרנו בה?

אם יש אירוע אחד שאנחנו יכולים לצלם בו תמונות שמספרות סיפור שתמיד ירגש אותנו, זה חתונות. כמובן, העדשה הזאת לא תהיה טובה רק בשביל הרגע המיוחד הזה, אלא היא תהיה עדשה מצוינת שאנחנו יכולים להשתמש בה בשביל כל האירועים שקשורים לחיים שלנו, או של מישהו אחר. העדשה הזאת יכולה להתחבר למצלמה שאנחנו הכי אוהבים להשתמש בה, והיא תהיה מאוד שימושית בכל האירועים האלה, שדורשים מאיתנו כישורי צילום מאוד מדויקים.

למי היא מתאימה?

זה לא משנה אם אנחנו צלמים מקצועיים או חובבים, העדשה הזאת יכולה להיות הבחירה המושלמת בשבילנו. אפילו אם אנחנו לא מתעסקים בצילום חתונות, היא עדיין תהיה עדשה מושלמת בשביל אירועים מיוחדים, כמו מפגשים משפחתיים, מסיבות, או כל אירוע אחר שאנשים מתאספים בו כדי להיפגש עם החברים או המשפחה. זאת העדשה שנוצרה במיוחד בשביל לצלם רגעים יפים בחיים שלנו, ולכתוב איתם סיפור שיישאר איתנו עוד הרבה שנים קדימה.

השורה התחתונה

העדשה הזאת תצלם את הרגעים המשפחתיים היפים שלנו, באיכות מאוד גבוהה ומרשימה, והיא תעשה לנו חיים יותר קלים אם אנחנו רוצים עדשה למצלמה שיש לה פוקוס אוטומטי מצוין, שעובד אפילו יותר טוב מהפוקוס הידני שלה. אין כיום בשוק עדשה למצלמה שמתעדת יותר טוב ממנה את הרגעים הכי חשובים בחיים שלנו מהעדשה הזאת.

הכי טובה לסמארטפון: עדשה למצלמה של חברת AOMAIS

עדשה למצלמת סמארטפון של חברת AOMAIS

יתרונות:
 • מאוד קל לקחת אותה איתנו ממקום למקום
 • אנחנו יכולים לחבר אותה לסמארטפון שלנו בקלות
 • היא מצלמת תמונות מצוינות, גם בתוך מבנים וגם בחוץ
 • מספקת לנו איכות מצוינת, גם בצילום תמונות וגם בצילום וידאו
 • מצלמת תמונות באיכות הרבה יותר טובה מהאיכות של העדשה שמובנית בסמארטפון
חסרונות:
 • היא יכולה להחליק לנו מהיד לפעמים
 • היו אנשים שהתלוננו שהיא מצלמת תמונות עם פינות כהות
 • לא יכולה לספק איכות תמונה של מצלמת DSLR, כמו שאנשים מסוימים מצפים ממנה

מה הצלמים אומרים עליה?

צלמים שקנו אותה אמרו שהם הצליחו לחבר אותה לסמארטפון שלהם תוך כמה שניות בודדות. היא איפשרה להם לצלם תמונות באיכות מאוד גבוהה בלחיצת כפתור קטנה. באופן די צפוי, רוב הצלמים היו מאוד מרוצים מהתוצאות שהם הצליחו להשיג מהעדשה הזאת, בניגוד לתוצאות שהם קיבלו מהעדשה המקורית של הסמארטפון שלהם. אחד מהם אמר שהוא לוקח את העדשה איתו בתוך תיק קטן, רק למקרה שהוא ירצה להשתמש בה בשביל לצלם משהו שהוא ראה בסביבה הקרובה שלו. בזכות העדשה הזאת, הוא תמיד מוכן כדי לצלם תמונות באיכות מאוד גבוהה, ומבלי שהוא היה צריך לקנות ציוד צילום מאוד יקר.

למה אנחנו בחרנו בה?

מה שהופך את העדשה הזאת לכל כך מעניינת לדעתנו, זה שאנחנו יכולים פשוט להרכיב אותה על המצלמה של הסמארטפון שלנו, והיא כבר משנה בעצמה את ההגדרות של המצלמה שלנו בצורה מאוד מהירה, כדי לאפשר לנו לצלם את התמונות הכי איכותיות שיש, ועוד עם מצלמה של סמארטפון. העדשה הזאת תהיה מצוינת בשביל הדגם הכי חדש של מכשירי הסמארטפון, ככה שאנחנו יכולים לנצל את האיכות שאנחנו כבר מקבלים מהמצלמה שמגיעה מובנית במכשיר עצמו – אבל העדשה רק משפרת את האיכות הזאת אפילו יותר.

למי היא מתאימה?

אם אנחנו מחפשים עדשה למצלמה שפשוט תעבוד טוב עם המצלמה של הסמארטפון שלנו, אז זאת העדשה לבחור בה. מאוד קל לקחת אותה איתנו ממקום למקום, והיא תתחבר בקלות ובמהירות למכשיר שלנו. בנוסף, אנחנו אפילו לא חייבים לקנות מצלמה או ציוד צילום מאוד יקרים כדי לצלם תמונות באיכות גבוהה, בכל מקום שאנחנו נמצאים בו. לפעמים לסחוב ציוד צילום זה יכול להיות עניין ממש מבולגן ומעצבן, וגם כבד מדי. אנחנו לא חייבים להתעסק עם זה: אנחנו רק צריכים לקנות עדשה כזאת והסמארטפון שלנו יהיה מסוגל לספק לנו תמונות ברמה מקצועית.

השורה התחתונה

עדשה לסמארטפון של חברת AOMAIS  תיתן לתמונות שאנחנו מצלמים עם הסמארטפון שלנו את "הדחיפה" הקטנה שאנחנו רוצים לתת להן, בזכות העובדה שהיא מספקת לנו איכות תמונה שאי אפשר אפילו להשוות לדגמים אחרים מהסוג הזה, שקיימים כיום בשוק. אם יש לנו סמארטפון, ואנחנו לא יכולים להפסיק לצלם איתו תמונות, אז שווה לנו להשתדרג קצת, ולהשיג את העדשה הזאת, שתתחבר בקלות למכשיר שלנו, ותספק לנו תוך רגע איכות תמונה משופרת, והרבה יותר ברורה וחדה, באופן כללי.

מדריך קנייה: איך לבחור עדשות למצלמה?

צמצם שחור וסגור עם השתקפות של אור בצד שמאל

עדשות למצלמה הן רכיב אופטי שעוזר למצלמה לצלם תמונות, ואפילו לאחסן אותן (תלוי בסוג המצלמה). אנחנו יכולים להשתמש בעדשה כדי לעשות זום או כדי להתמקד על האובייקט שאנחנו רוצים לצלם ממרחק מסוים. יש מצלמות שיכולות לעשות זום מאוד ברור וחד על אובייקט מסוים, ממרחק גדול ויש כאלה שלא. בעצם איכות התמונה, הזום והפוקוס שאנחנו מקבלים, תלויה בסוג המצלמות ובסוג העדשות שאנחנו משתמשים בהן.

איך בוחרים עדשה למצלמה?

לבחור עדשת מצלמה, זה דבר שיכול להיות קצת מסובך, אבל אם אנחנו מבינים איך עדשות עובדות, ויודעים עם איזה מאפיינים הן יכולות להגיע, אז תהליך קבלת ההחלטות שלנו יהיה יותר קל.

הנה כמה דברים שצריך לדעת:

המחיר

המחיר של העדשה הוא דבר שאנחנו חייבים לקחת בחשבון, בעיקר אם יש לנו תקציב מוגבל. יחד עם זאת, חשוב שנמצא עדשה שיש לה מבנה איכותי וקשיח, וגם מסוגלת לספק לנו תמונות באיכות גבוהה, בכל פעם מחדש. אנחנו בהחלט יכולים למצוא עדשה כזאת, גם אם יש לנו תקציב מוגבל. אנחנו פשוט צריכים להיות סבלניים עד שנמצא עדשה שמספקת לנו את האיכות ואת הביצועים הכי טובים שאפשר למצוא, בתוך מסגרת התקציב שלנו. ככה, אנחנו לא צריכים לוותר על האיכות הזאת, רק בתמורה לתג מחיר זול.

אורך המוקד

אורך המוקד זה דבר שאנחנו חייבים לשים אליו לב, במיוחד אם אנחנו רוצים לצלם תמונות של אובייקטים שנמצאים קרוב אלינו, אבל גם של אובייקטים שרחוקים מאיתנו. חשוב לזכור, ככל שמספר המ"מ הוא יותר גבוה, ככה אנחנו יכולים לצלם באיכות טובה, אובייקטים שנמצאים יותר רחוק מאיתנו.

מהירות העדשה

כמו שכבר אמרנו, מהירות העדשה היא גם דבר חשוב. אנחנו רוצים שהעדשה תהיה מסוגלת לתת לנו מספיק אור, כדי לצלם את התמונות הכי איכותיות שאנחנו יכולים לצלם. חשוב לזכור – ככל שהמספר שמודד את מהירות העדשה הוא יותר נמוך, אז זה יותר טוב בשבילנו. המהירות של העדשה זה דבר חשוב, גם אם אנחנו רוצים לצלם רק תמונה אחת, וגם אם אנחנו רוצים לצלם כמה תמונות ברצף.

איך עדשות מצלמה בכלל עובדות?

עדשת המצלמה הומצאה כדי לאסוף אור מהסביבה שלה, ולשלוח אותו לתוך המצלמה, כדי שנוכל לצלם תמונות. העדשה מעוצבת בצורה של קונוס, שהחלק הרחב שלו פונה כלפי חוץ, כדי שהיא תוכל לשבור את כיוון האור שנמצא בסביבה שלה, ואז לשלוח אותו ישירות אל חיישן התמונה של המצלמה. גם אורך המוקד של העדשה משפיע על האופן שבו היא פועלת: אם לעדשה שלנו יש אורך מוקד קצר, אז אנחנו נהיה מסוגלים לצלם שדה ראייה יחסית רחב. לעומת זאת, אם יש לנו עדשה עם אורך מוקד ארוך, אז שדה הראייה שהעדשה תצלם יהיה פחות רחב.

סוגים שונים של עדשות למצלמה

יש הרבה סוגים שונים של עדשות מצלמה, כי כל אחד מהסוגים אלה נועד לצלם תמונות עם אופי מסוים ומיוחד. הנה כמה סוגים שונים של עדשות, שכדאי לנו להכיר, אם אנחנו רוצים לצלם תמונות ברמה מקצועית:

עדשות למצלמה עם זווית צילום רחבה

עדשה עם זווית צילום רחבה מסוגלת לגרום לאובייקט שאנחנו רוצים לצלם, להיראות כאילו הוא נמצא יותר קרוב אלינו ממה שהוא באמת. לפעמים, האובייקט יכול לצאת קצת מעוות. באופן כללי, מצלמות כאלה הן יותר מומלצות בשביל צילום של טבע וחיות בר.

עדשות רגילות

אם אנחנו רוצים לצלם תמונות שנראות כמה שיותר קרוב למציאות, אז זאת העדשה שאנחנו צריכים להשתמש בה. יש לה שדה ראייה הרבה יותר צר, בהשוואה לעדשות עם זווית צילום רחבה. בנוסף, היא לא מעוותת בכלל את האובייקטים עצמם, וגם לא את המרחק שבין האובייקט לבין הצלם. עדשות כאלה עובדות מצוין, גם בחללים סגורים וגם בחוץ.

עדשות למצלמה עם פוקוס ארוך

זאת עדשה מושלמת בשביל אנשים שרוצים לצלם אובייקטים שנמצאים מאוד רחוק מהם. יש להן את זווית הצילום הכי צרה, מכל העדשות האחרות שקיימות כיום בשוק. בדרך כלל משתמשים בעדשה הזאת בחוץ, כי ככה יש לנו יותר אפשרויות לצלם דברים שנמצאים מאוד רחוק מאיתנו.

איך מנקים עדשה למצלמה?

עדשת מצלמה הוא משהו שאנחנו צריכים לנקות לפעמים, אבל חשוב לעשות את זה בצורה הנכונה, כדי לא לגרום נזק לעדשה שאחר כך יעלה לנו הרבה כסף לתקן.

הנה מדריך קצר שמסביר לנו את הדרך הנכונה לנקות עדשות מצלמה:

 1. קודם כל, אנחנו נצטרך את האביזרים הבאים: מפוח אוויר קטן או מזרק פלסטיק בלי מחט, מברשת מיוחדת לניקוי עדשות, מטלית לניקוי עדשות, וחומר לניקוי עדשות.
 2. אנחנו לוקחים את מפוח האוויר, או את המזרק, ונושפים באמצעותו אוויר על העדשה, כדי להעיף ממנה את כל האבק שיש עליה.
 3. עכשיו, אנחנו צריכים להבריש אותה בעדינות עם המברשת המיוחדת לניקוי עדשות.
 4. בשלב הזה, אנחנו שוב פעם נושפים אוויר על העדשה עם המפוח או המזרק, ואז מנגבים אותה עם המטלית לניקוי עדשות. אם על העדשה יש לכלוך או כתמים קצת יותר "עקשנים", אז כדאי לשים על המטלית קצת חומר לניקוי עדשות.
 5. אנחנו צריכים לנקות את החלק הקדמי והאחורי של העדשה, אבל גם את הפילטרים שלה, ואת המכסים שלה, כדי לוודא שהם לא יעבירו אבק אל העדשה, וילכלכו אותה מחדש. אסור לנקות את העדשה עם אלכוהול מחטא, וגם אסור לנגב אותה עם מטליות שנועדו לניקוי משקפיים.
 6. מומלץ לא לנקות את העדשה לעיתים קרובות מדי, כדי להימנע משריטות שיכולות להיווצר עליה, בגלל יותר מדי שפשופים של בדים, מברשות, וכו'.

עדשות למצלמה: שאלות נפוצות

2 חברות מדברות על הצילומים שיצאו להן ועונות על שאלות

הנה כמה שאלות שאנשים שואלים לעיתים קרובות, ואולי יעזרו לנו להבין עדשות מצלמה קצת יותר טוב:

איך מודדים את הגודל של העדשה?

הגודל של העדשה נמדד במילימטרים. אנחנו בעצם מודדים את הקוטר של העדשה, ועושים את זה ביחידות של מילימטרים. אנחנו לוקחים את החלק הכי רחב של העדשה ומודדים מנקודה שנמצאת במקום כלשהו לאורך החלק הפנימי של הטבעת, ועד לנקודה שנמצאת ממש בקו ישיר מהמקום שבו התחלנו למדוד, אבל בצד השני של הטבעת. המרחק שמדדנו במילימטרים, הוא הגודל של העדשה.

מה המשמעות של המונח IS0 3200?

האותיות ISO מתייחסות למידת הרגישות של העדשה, והמספר 3200 הוא אחד הערכים שמייצגים רמה מאוד גבוהה של רגישות לאור. בעצם, המונח הזה אומר שכשאנחנו מצלמים עם עדשה שיש לה ערך ISO כזה, אז אנחנו לא צריכים לצלם בתנאים של אור חזק או מאוד בהיר, כדי לקבל תמונות באיכות טובה.

מה זה עדשה אספרית?

עדשות אספריות הן עדשות שמורכבות מחלקים מיוחדים, שנועדו להקטין את רמת הליקויים או העיוותים האופטיים שלפעמים אנחנו מקבלים בתמונות.

איך אנחנו מכיילים עדשת מצלמה?

כדי לכייל את הפוקוס של המצלמה, ובעצם לוודא שהוא מכוון כמו שצריך, אנחנו קודם כל צריכים פירמידת פוקוס – אביזר שעוזר לנו לראות בדיוק איך העדשה מתמקדת. אנחנו צריכים להעמיד את המצלמה שלנו על חצובה ולכוון אותה ככה, שהיא תקלוט את פירמידת הפוקוס בתוך שדה הראייה שלה, ואז אנחנו צריכים לעשות את השינויים הנחוצים בפוקוס, עד שנראה את הקווים שמצוירים על הפירמידה בצורה הכי ברורה שאפשר. יחד עם זאת, אנחנו גם יכולים פשוט לקחת את המצלמה והעדשה לאיש מקצוע שיעשה את זה בשבילנו, אבל זה גם יעלה לנו יותר כסף.

איך אנחנו יכולים לנקות אדים שהצטברו על העדשה?

הדרך הכי טובה לנקות את האדים שהצטברו על העדשה, זה פשוט להעביר אותה למקום יותר חם. האוויר החם ינקה את האדים האלה ממש מהר. ככל שהסביבה תהיה יותר חמה, אז האדים ייעלמו יותר מהר.

מה המשמעות של האותיות MM שכתובות על העדשה?

המשמעות של האותיות MM היא בעצם מילימטר, או מילימטרים, והן מתייחסות לאורך המוקד של העדשה. אורך המוקד הוא המרחק שקיים בין שתי נקודות מסוימות: מחיישן התמונה של המצלמה ועד הקצה של טווח הראייה שהעדשה מסוגלת לקלוט. אם יש לנו עדשה עם אורך מוקד של 18-55 מילימטר, אז אנחנו נוכל לצלם תמונות בזווית צילום רחבה, וגם נוכל לצלם צילומי קלוז-אפ קרובים, עד מרחק של 55 מילימטר מהאובייקט שאנחנו רוצים לצלם.

מה המשמעות של המספרים שכתובים על העדשה?

יש שני סוגים של מספרים שכתובים על העדשה, שאנחנו צריכים להכיר. כמו שכבר אמרנו, המספרים שמגיעים אחרי האותיות MM מתייחסים לאורך המוקד של העדשה. בנוסף אליהם, יש גם עוד סוג של מספרים, והם מתייחסים למהירות של העדשה. המספרים האלה בדרך כלל מגיעים אחרי הקידומת: /f. בעצם, המספרים האלה אומרים לנו כמה אור יכול לעבור מהעדשה אל המצלמה, לפני שנספיק לצלם תמונה. ככל שהמספר הזה הוא יותר קטן, זה אומר שהעדשה שלנו עובדת יותר מהר.

עדשות למצלמה: סיכום ושורה תחתונה

בחורה עם כובע עושה פוקוס על המסך ומצלמת

למצוא את העדשה שהכי מתאימה לנו, זה תהליך קצת מורכב שמחייב אותנו לעשות קצת עבודת מחקר, וגם לגייס לא מעט סבלנות, אבל בסופו של דבר, אנחנו נמצא את העדשה האחת שתאפשר לנו לצלם תמונות באיכות מדהימה, רק בלחיצת כפתור. עדשות כאלה הן גם השקעה מצוינת, כי הן מחזיקות לאורך שנים, ואף פעם לא מאבדות את היכולת שלהן לצלם תמונות חדות ומרשימות, שאנחנו תמיד נהנה להסתכל עליהן.

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

טומי הוא צלם עם למעלה מ-10 שנות ניסיון. ביום יום הוא מהנדס באלביט, ובזמנו הפנוי עוסק בצילום של צמחים, נופים, ערים, בעלי חיים, ועוד.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo