ליגת החלומות: 3 ליגות חלומות מומלצות בישראל [מדריך מקיף]

ברוכים הבאים לשעשועון הספורט הגדול והמתקדם ביותר בעולם ליגת החלומות של עולם הכדורגל, משחק בו תוכלו להקים קבוצה, לקנות שחקנים, לאמן, לזכות בפרסים שווי ערך ולהיות הבעלים של קבוצת הכדורגל שתמיד חלמתם להקים!

תארו לכם עולם דמיוני בו אתם מנהלים ומאמנים קבוצת כדורגל, משחקים עם הקבוצה שלכם בליגת האלופות ואפילו זוכים בפרסים והכל תוך כדי ישיבה על הספה שבסלון ביתכם על פופ –קורן ובירה. קבלו את ליגת החלומות, משחק הרכבת קבוצת כדורגל דמיוני בו תוכלו להרכיב קבוצה מכל שחקני ליגת העל, להשתתף במשחקים אמיתיים ולהגשים את החלום שלכם לשחק כדורגל במגרש של הגדולים. כנסו לליגות המובילות, בחרו שחקנים ותתחילו "לבשל", להבקיע ולשחק.

מי מכם לא מכיר את התחושה הקשה הזו כשאתם צופים במשחק כדורגל על מסך הטלוויזיה, שומעים את קולו של השדרן ומתאפקים לא להתפרץ לדבריו ואתם רק חולמים לנהל את המשחק כי הרי אתם יודעים הכי טוב מה צריך לקרות בשלב הבא, אתם רוצים לקבוע מי ישחק, מי ישב על הספסל ומי כבר מזמן צריך לעזוב את הקבוצה.

אוהדי כדורגל מושבעים הרי חולמים על ההזדמנות הזו של לאמן קבוצה, לבחור שחקנים ולבנות אסטרטגיה מנצחת של משחק שתביס את הקבוצה האחרת בדרך לתואר האליפות הנכסף. עכשיו, בזכות ליגת החלומות, כל אחד יכול לעשות את זה, להקים קבוצה משלו, לבחור שחקנים המשחקים בליגת העל ולהתחיל לשחק וכמובן גם לנצח ולצבור נקודות.

אז בואו ליצור את "שער הזהב" שלכם בעולם הכדורגל, הצטרפו לאחת הקבוצות של ליגת החלומות המובילה, ONE או ספורט 5 ובואו לשחק את המשחק שתמיד חלמתם לשחק. רק שהפעם, אתם בעלי הקבוצה וגם המאמנים.

ליגות החלומות הכי טובות בישראל לשנת 2024

רגע לפני שאתם פוצחים במשחק כדאי שתכירו את הליגות המובילות בארץ ותחליטו מי מהן הכי מתאימה לכם והיכן מתחשק לכם לפתוח את הקבוצה שלכם ולשחק.

ליגות החלומות המובילות והבולטות בארץ הן ליגת החלומות של אלטשולר שחם בשיתוף ערוץ הספורט, וליגת החלומות הרישמית של ישראל בשיתוף ONE כשלצידן פועלות ליגות נוספות וקטנות יותר.

לכל ליגה יתרונות משלה וחוקים משלה וכדאי לכם להחליט ולבחור מי מהן הכי מתאימה לכם, איפה תרצו לשחק ולהשקיע זמן וכסף ומי תגרום לכם להרוויח כסף רב יותר, לקבל בונוסים ופרסים שווים יותר ותביא אתכם לגול הניצחון, ל-BOOM של המשחק.

לכל ליגה יש תקנון, חוקים והטבות משלה וההרשמה לליגות מתבצעת בקלות דרך דף הפייסבוק, חשבון גוגל או באמצעות פתיחת חשבון אישי, לאחר ההרשמה אתם קובעים את שם הקבוצה, מדים, צבע, מי יהיה עוזר המאמן שלכם והשחקנים והכל בהתאם לתקציב שלכם.

ליגת ONE והבורסה לניירות ערך (Real Manager)

ליגת הבורסה לניירות ערך ואתר ONE מביאים לאוהדי הכדורגל בישראל את Real Manager – ליגת החלומות הרשמית של ישראל, משחק הפנטזי החדשני והמתקדם ביותר בעולם, שיעסיק אתכם 24/7 במשך כל השבוע.

בדומה לחוקי היסוד של ליגת החלומות, כל מאמן, שזה אתם, מקבל תקציב העברות וירטואלי של 120 מיליון ש״ח להרכבת נבחרת החלומות שלו. לאחר בחירת צוות אימון ושחקנים מליגת העל במציאות, כל שנותר לכם זה להמתין לתוצאות המשחקים ולקבל נקודות בהתאם לביצועי השחקנים במציאות.

לליגת החלומות של ONE יש מספר יתרונות בולטים:

 • שחקני ספסל – בנוסף לבחירת 11 שחקני ההרכב הפותח כמאמנים עליכם לבחור 3-5 שחקני ספסל. בליגה זו שחקני הספסל מביאים 50% מהנקודות אז כדאי לכם "ליצור" ספסל חזק ביותר.
 • אין הגבלת חילופים – בשונה ממשחקים אחרים בהם המעורבות שלכם במשחק מסתכמת במספר חילופים פעם בשבוע, בפנטזי הרשמי של ליגת הבורסה לניירות ערך אין הגבלה למספר החילופים שתוכלו לבצע בכל שבוע. אתם יכולים להחליף את כל הסגל שלכם, בכל שבוע, עד שלושה שחקנים מכל קבוצה.
 • חילוף בלייב בזמן מחזור – יש אפשרות לבצע חילוף שחקן בשחקן אחר בזמן אמת גם לאחר שחלון השינויים נסגר.
 • מגוון פרמטרים של ניקוד – במשחק רגיל השחקנים מקבלים ניקוד על כיבוש/בישול שער, ליגת החלומות הרשמית מביאה לכן מגוון של ניקוד על איומים לשער, הצלות, תיקולים, דריבלים, מסירות מפתח ועוד.
 • הליגות והתחרויות במשחק – בניגוד למשחקים אחרים, בליגת החלומות של ONE כל מחזור קובע. לכל ליגה ותחרות שהצטרפו במהלך העונה יהיה דירוג שבועי המייצג כל מחזור בנפרד. האתר ירשום אתכם אוטומטית לליגות הגלובליות ולליגה של אוהדי הקבוצה שלכם ובנוסף, במהלך העונה יפתחו תחרויות מיוחדות.
 • מחלקת האימונים – ככל שתאמנו את השחקן שלכם יותר כך הניקוד שהוא יקבל עבור פעולה מוצלחת במציאות יהיה גדול יותר. נניח למשל שאימנתם את אחד השחקנים על בישולים והוא סיים את המשחק עם בישול, כשכולם יקבלו 40 נקודות, אתם תקבלו 41 נקודות ובשלב הבא 43 נקודות וכך הלאה.

ליגת החלומות של בית ההשקעות אלטשולר שחם, בשיתוף ערוץ 5

ערוץ הספורט (ערוץ 5) מזמין את הגולשים שלו להקים את ליגת החלומות שלהם ולשחק משחק כדורגל וירטואלי המאפשר לכם, הגולשים, להרכיב, לנהל ולאמן קבוצת כדורגל מתך מאגרי שחקני כל הקבוצות המשתתפות בליגת העל בכדורגל.

בליגה הזאת, כל משתתף מקבל תקציב דמיוני של 100 מיליון ש"ח בעזרתו עליו להרכיב נבחרת של 11 שחקנים הצוברים נקודות בהתאם לביצועים שלהם על המגרש. למשתתף בליגה זו יש מספר יתרונות בולטים המשפרים את חווית המשחק שכדאי להכיר:

 • ליגות – כל משתתף משובץ אוטומטית בשתי ליגות, ליגת ערוץ הספורט שהיא הליגה הגדולה של כלל המשתתפים. והליגה של הקבוצה האהודה אותה הוא בחר.
 • ליגה אישית – כל משתתף רשאי לפתוח ליגה או ליגות ולהזמין את חבריו להצטרף אליו. במקביל, כל משתתף יכול להצטרף לליגה או ליגות אליהן הוזמן ע״י הזנת הקוד של אותה ליגה.
 • כפתורי בונוס – במשחק בליגת ״ספורט 5״ יש שני כפתורי בונוס העומדים לרשותכם בהם תוכלו להשתמש רק פעם אחת במהלך העונה כולה:
 • טריפל קפטן – השחקן שנבחר להיות קפטן קבוצתכם באותו מחזור, יצבור פי 3 ניקוד (במקום פי 2 בתור קפטן רגיל). לאחר בחירה באפשרות ולחיצה על "אישור הרכב" לא ניתן יהיה לשנות את הבחירה.
 • חילופים – אפשרות לבצע 11 חילופים (במקום 3) במחזור אחד לבחירתכם.

ליגת החלומות של Ynet

בדומה למשחקים של ליגות החלומות, בליגת החלומות של Ynet כל משתתף מקבל תקציב דמיוני של 120 מיליון ש"ח ומרכיב לעצמו נבחרת של שחקנים משחקני ליגת העל הצוברים נקודות לפי הביצועים שלהם כמו למשל שערים, בישולים, הצלות שוער וגם מרחק הריצה שעברו – במשחקי הליגה האמיתיים.

כל נבחרת החלומות של Ynet מתמודדת אוטומטית במשחק הגדול בו אפשר לזכות בפרסים שונים, וכן יש אפשרות לשחק בליגות פרטיות מול החברים. הפרס הראשון, שיוענק למאמן שנבחרתו תצבור את מספר הנקודות הגבוה ביותר לאורך העונה כולה הוא מכונית מדגם סיטרואן C1, במקביל יחולקו פרסים שונים בכל אחד מ-36 מחזורי הליגה.

עוד ליגה מפנקת היא "ליגת הפנטזי של הפרמייר ליג" המבוססת על אותו רעיון של ליגת החלומות רק הפעם היא קשורה ישירות לליגה האנגלית והשחקנים שלה – בכל שבוע אתם בוחרים שחקנים ומקבלים ניקוד בהתאם לביצועים של השחקנים במשחקי הכדורגל המגרש.

יש ליגות רבות וטובות, כל שעליכם לעשות זה לצלול פנימה לעולם הפנטזי של ליגת החלומות ולשחק בליגות המתאימות לכם.

ליגת החלומות: מדריך מקיף

ליגת חלומות הוא משחק הרכבת קבוצת כדורגל דמיונית שהומצא כבר בשנות ה-60 על ידי וילפירד ויקנבאך הבעלים של קבוצת הפוטבול: "אוקלנד ריידרס" כסוג של שעשועון ספורט אקטיבי לאוהדי פוטבול אמריקאי, בין היתר.

כל טורניר ליגת החלומות מתנהל בצמוד לליגה מקצועית כלשהי, לרוב הליגה הבכירה במדינה מסוימת כמו למשל ליגת העל בכדורגל. במסגרת הטורניר האוהד מקבל "תקציב" התחלתי של סכום כסף הנע בין 100-120 מיליון שקלים, מתקציב זה עליו להרכיב קבוצה של בין 14-16 שחקנים, 11 שחקני הרכב פותח ולפחות שלושה שחקני ספסל על ידי "רכישת" שחקנים המשחקים בליגת העל, כאשר השחקנים הטובים ביותר עולים הכי הרבה כסף ושחקנים לא מוכרים עולים פחות.

בכל שבוע, כאשר מתקיימים משחקים אמיתיים בליגה, כל שחקן מקבל ניקוד בהתאם לביצועיו בשטח בזמן המשחק עצמו כשבסיום המחזור מסכמים את הניקוד של כל השחקנים בקבוצה ומעניקים לקבוצה של את הניקוד השבועי שלה. הקבוצה הזוכה היא זו שקיבלה את מספר הנקודות הרב ביותר והמנג'ר שהקים אותה, אחד מכם, יזכה בפרס הגדול.

הקונספט שעומד מאחורי הקמת ליגת החלומות שלכם הוא שאתם, האוהדים, הם אלו שמרכיבים קבוצת כדורגל דמיונית ממיטב השחקנים המשחקים בליגת העל, כשהקבוצה מניבה ניקוד על בסיס ביצועי השחקנים האמיתיים בליגה.

עם קבוצת החלומות שהקמתם תוכלו להתחרות בקבוצה אחרת על פי סט חוקים ומגבלות שנקבעו מראש, בהתאם לסטטיסטיקה האישית של כל ספורטאי. המקור של משחקים אלו מגיע מעולם הפנטזיה מאחר ובאמצעות הקמת קבוצה משלכם אתם מגשימים את הפנטזיה האישית שלכם להקים את הקבוצה שתמיד חלמתם לראות על המסך שמולכם, ואתם אחראים על הכל, החל מבחירת השחקנים ועד לאופן המשחק שתמיד רציתם לראות.

איך כל זה עובד?

ליגת החלומות, מופעלת לרוב על ידי גוף תקשורת או ערוץ ספורט המסקר אותה, היא משחק כדורגל וירטואלי המאפשר לכם להרכיב, לנהל ולאמן קבוצת כדורגל מתוך מאגר שחקני כל הקבוצות המשתתפות בליגת העל בכדורגל. היא מאפשרת לכם לתפוס את מקומו של המאמן הישראלי, לקבל תקציב התחלתי וירטואלי, להרכיב את נבחרת החלומות שלכם כשמטרת המשחק שלכם בליגה היא לצבור את מקסימום הנקודות ולהתחרות מול משתתפים וקבוצות גולשים אחרות, כשהאתגר האמיתי במשחק טמון באסטרטגיה שלכם, בניהול התקציב ההתחלתי שקיבלתם ובחירת השחקנים.

לנבחרת שלכם תוכלו לבחור בין 14-16 שחקנים,11 שחקני הרכב פותח ולפחות שלושה שחקני ספסל מקבוצות הכדורגל הנבחרות בארץ, כשיש שני חוקים מרכזיים: סה"כ עלות השחקנים לא תעבור את התקציב שלכם ולא תוכלו לבחור למעלה משלושה שחקנים מכל קבוצה בליגת החלומות שלכם. כדי ליצור קבוצה חזקה ומנצחת כדאי שתבנו אותה מרכישת השחקנים הכי "נחשבים" בקבוצה ל"תגליות חדשות וכמובן, כמו בכל תחום בעולם ככל שהשחקן שבחרתם טוב ופופלארי יותר ככה תשלמו עליו כסף רב.

וכמו בכל תחרות, גם התחרויות של ליגת החלומות נושאות פרסים שווים, משוברים של 200-300 ש"ח, אייפד, חופשה זוגית בארץ, חופשה בחו"ל ועד לפרס הראשון בתחרות העונתית – רכב שווה ביותר, כשלאורך העונה כולה יש כ-60 פרסים, כשהזוכים בתחרות הם מקימי הקבוצות שקיבלו את מספר הנקודות הגבוה ביותר.

אז, רוצים להרכיב את ליגת החלומות שלכם ולהיות חלק ממשחקי הליגה?

בחרו את השחקנים שתמיד חלמתם לראות ולאמן והקימו את ליגת החלומות שלכם או שתחברו ל"ליגת חלומות" שכבר קיימת, שחקו ותזכו בפרסים מגניבים ובהזדמנות הזו של להיות מאמן ומייסד של הקבוצה האולטימטיבית.

נשמע מסובך?

אז זהו, שלא! אם תקראו את מדריך הליגה שלנו ותלכו איתנו צעד אחרי צעד תוכלו להקדים ולשחק כבר במשחק הקרוב.

סוגי התחרויות: עונתית, שבועית וסיבובים

3 אנשים עומדים על פסגה של הר ואחד מחזיק גביע

ליגת החלומות כוללת שלוש תחרויות: תחרות עונתית, תחרות סיבובים ותחרות שבועית ותוכלו לבחור האם להקים קבוצה משלכם או לחבור לקבוצה קיימת וכיאה לליגה מקצועית, הטורנירים של ליגת החלומות שלכם מתקיימים בצמוד למשחקים של ליגת העל בכדורגל.

כל משתמש רשום יכול להרכיב רק קבוצה אחת אבל מותר להירשם מספר פעמים פשוט עם מייל אחר.

 • תחרות שבועית – בליגת העל יש 14 קבוצות ולכן בכל מחזור 7 משחקים שמתחילים בדרך כלל בשבת ונגמרים בשני בערב. התחרות השבועית מתייחסת למחזור ספציפי, כאשר יש 26 מחזורים בעונה. בתחרות השבועית תוכלו לקבל פרס בודד בכל שבוע לקבוצה עם הניקוד הגבוה ביותר. בתחרות השבועית אין משמעות לעבר של הקבוצות הבדיוניות והתחרות מתחשבת רק בביצועי הקבוצות השבוע.
 • תחרות עונתית – התחרות העונתית מתייחסת לסך הניקוד של הקבוצות מכל 26 המחזורים. קבוצה משתלבת אוטומטית בכל התחרויות וניתן לפתוח קבוצה בכל נקודת זמן במהלך העונה ולהיות חלק מכל התחרויות, בתחרות זו מקבלות פרסים 34 הקבוצות עם הניקוד הגבוה ביותר.
 • תחרות הסיבובים – תחרות הסיבובים מתקיימת בסוף עונה ומתייחסת לסיום 13 מחזורים, לאחר שכל הקבוצות שיחקו אחת נגד השנייה פעם אחת. תחרות הסיבובים מחלקת פרס אחד לקבוצה בעלת הניקוד הגבוה ביותר בסוף כל סיבוב, 2 פרסים בעונה.

חוקי המשחק

רשימת חוקים של ליגת החלומות

חוקי משחק הפנטזי של ליגת החלומות הם פשוטים ורק דורשים הפנמה ותרגול, כשיש שלושה צעדים עיקריים. ככל שתשחקו יותר ותתנסו יותר ככה תפתחו שיטות משחק וטקטיקות משלכם ותנהלו את הקבוצה באופן הטוב ביותר. לאחר שבחרתם את הליגה שלכם, אתם מבצעים הרשמה לאתר ותדרשו לעשות 3 פעולות עיקריות:

 1. בחירת שחקנים: הקמת קבוצה המורכבת מ-14-16שחקנים – 11 שחקני הרכב פותח ולפחות 3 שחקני ספסל.
 2. הקמת קבוצה: יצירת ליגת החלומות שלכם או הצטרפו לליגה קיימת כאשר תדרשו להעניק לקבוצה שם בדוי, מדים, צבע וכו'.
 3. התחלת משחק: תתחילו לשחק ולצבור נקודות ופרסים כשיש עשרות פרסים והגדול שבהם הוא רכב שישדרג לכם את החיים.

אז אחרי שיצרתם קבוצה והפכתם למאמנים שלה, תקבלו תקציב דמיוני התחלתי של 100-120 מיליון ש”ח להרכבת נבחרת החלומות שלכם הבנויה משחקנים המשחקים בליגת העל במציאות.

שחקנים אלו צוברים נקודות לפי הביצועים שלהם במשחקי הליגה האמיתיים, למשל: שערים, בישולים, הצלות שוער, מרחק הריצה שעברו וכל מה שנשאר לכם לעשות כעת זה להמתין לתוצאות המשחקים בפועל ולצבור נקודות בהתאם לביצועי השחקנים במציאות.

ניקוד השחקנים מושפע כמובן מרמת ואיכות הביצועים שלהם במשחק עצמו, כשמטרת המשחק היא לצבור את מקסימום הנקודות ולהתחרות מול קבוצות ומשתתפים אחרים ברשת כשהאתגר הגדול של המשחק טמון בבחירת השחקנים, התמחור שלהם וחלוקת הניקוד.

חשוב לציין כי כל נבחרת מתמודדת במשחק הגדול בו ניתן לזכות בפרסים שונים כשבמקביל ניתן גם לשחק מול ליגות פרטיות אחרות שהקימו אוהדים כמוך.

כסף המשחק: מאיפה הוא מגיע ואיך משתמשים בו?

בחור צעיר מחזיק שטרות של כסף ביד על רקע כחול

אחד הדברים המרכזיים במשחק ליגת החלומות הוא תקציב או במילים אחרות הכסף שלכם ולכן, רגע לפני שאתם שולפים ארנק, כדאי שתבינו איך זה בכלל עובד.

במשחק הזה ישנם 3 סוגי מטבעות דמיוניים, וירטואליים (אז לא באמת צריך לשלוף ארנקים):

 • תקציב העברות – מטבע המשמש אך ורק להחתמת שחקנים לנבחרת, עם סיום בניית הנבחרת שלכם תקבלו תקציב של 120 מיליון להחתמות שחקנים.
 • תקציב האימונים – מטבע המשמש לביצוע פעולות פנימיות כמו תשלום עבור אימונים ורכישת מאמנים. לאורך העונה המערכת תחלק לכלל המשתמשים תקציב אימונים דרך הפרס היומי ותיבות הפרס במשחק, בנוסף, ניתן להמיר טוקנים לתקציב אימונים בעמוד החנות במשחק.
 • טוקנים – מטבע המשמש לביצוע פעולות מיוחדות כמו סיום אימונים, החתמה של שחקנים משודרגים, שליחת טופס ניחושים והשגת תקציב אימונים. לאורך העונה המערכת תחלק לכלל המשתמשים טוקנים דרך הפרס היומי ותיבות הפרס במשחק.

הרכב הקבוצה

2 שחקני כדורגל עומדים על מגרש שאין בו אוהדים

ברגע שיש לכם את התקציב הראשוני, כל קבוצה יש תקציב התחלתי של 100-120 מיליון ש"ח (תלוי היכן משחקים), הצעד הבא שלכם הוא הרכב השחקנים בליגת החלומות שלכם הכולל: 14-16 שחקנים – 11 שחקני הרכב פותח ולפחות 3 שחקני ספסל, כשהקבוצה יכולה להכיל בין 2-3 שחקנים מכל קבוצה בליגה, מספר השחקנים שניתן לבחור מכל קבוצה בפלייאוף הוא 3.

העלות המינימלית של שחקן היא 3,000,000 ש"ח והמקסימלית היא 15,000,000 ₪ כשניקוד השחקן מושפע מהתפקוד שלו על המגרש בזמן אמת, כלומר בזמן המשחק האמיתי. חשוב לציין כי תמחור השחקנים נקבע לשם המשחק וההומור ואינו מהווה קביעה על איכותם ונועדה נטו לצרכי משחקי ליגת החלומות.

איך מתקיימת תחרות ליגת החלומות ואיזו תחרות הכי מתאימה לך? שבועית או עונתית

תחרות ליגת החלומות מתקיימת בין כל הקבוצות הבדיוניות הרשומות בקבוצת ליגת החלומות כשכל משתמש רשום יכול להרכיב קבוצה אחת בלבד, אבל רשאי להירשם מספר פעמים עם מיילים שונים.

אבל רגע לפני שאתם מתחילים לשחק ולהרכיב את קבוצת החלומות שלכם כדאי שתגדירו לעצמכם איזה תחרות הכי מתאימה לכם כדי שתוכלו "לקלוע בול" ולדייק את בחירת השחקנים שלכם.

מי מכם השואפים להתחרות בתחרויות ארוכות חייבים להיות פעילים ומעודכנים במהלך כל העונה ועד סופה ובתחילת כל סיבוב ועד שהוא מסתיים, עליכם לחשוב לטווח הארוך ולבחור שחקנים המתאימים לכך בהתאם ליכולות וביצועי העבר שלהם, "שחקנים למרחקים ארוכים". בתחרות השבועית יש דגש על ביצוע הקבוצה בשבוע שחלף ואין כל משמעות לביצועיה בעבר, אבל אם המטרה שלכם היא לנצח בתחרויות השבועיות, אז רצוי שתרכיבו את הקבוצה שלכם בהתאם למשחקים הצפויים באותו מחזור.

בתחרות השבועית אין מגבלות חילופים ואין צורך לעקוב אחרי הקבוצה והמשחקים לאורך סיבוב או עונה שלמה, היא הופכת את תהליך הרכבת הקבוצה לפשוט יותר מעצם הידיעה של מי צפוי לשחק נגד מי. התחרויות הארוכות (הסיבוביות והעונתיות) דורשות מעקב קבוע אחרי ליגת העל באינטרנט, עיתון, טלוויזיה, השקעת זמן ואסטרטגיה ואינן מתאימות לכל אחד.

ניקוד ותמחור השחקנים

כלל השחקנים בקבוצה מקבלים ניקוד בהתאם לביצועיו של השחקן האמיתי במגרש בעת המשחק הספציפי, כשהמטרה שלכם היא כמובן להשיג ולצבור כמה שיותר נקודות במשחק. הנקודות במשחק מתעדכנות בזמן אמת כשהעדכון הסופי יהיה עד לשעה 16:00 ביום שלמחרת סיום כל משחקי המחזור.

לנוחיותכם מצורפת טבלת ניקוד מפורטת:

מה?כמה?
שחקן ששיחק במשחק פחות מ-60 דקות1 נקודה
שחקן ששיחק לפחות 60 דקות2 נקודות
שחקן שגרם לפנדל (כולל נגיעת יד)4 נקודות
שחקן שסחט פנדל2 נקודות
שחקן שהחטיא פנדל4 נקודות
שחקן שהכניס שער עצמי5 נקודות
שער שנכבש על ידי שוער7 נקודות
שער שנכבש על ידי מגן6 נקודות
שער שנכבש על ידי קשר5 נקודות
שער שנכבש על ידי חלוץ4 נקודות
בונוס על כיבוש צמד שערים1 נקודה
בונוס של שלושער2 נקודות
בונוס על כיבוש 4 שערים3 נקודות
בישול3 נקודות
שוער שלא ספג4 נקודות
שוער שעצר והדף פנדל4 נקודות
מגן שלא ספג4 נקודות
כרטיס צהוב1 נקודה
כרטיס אדום3 נקודות
2 כרטיסים צהובים המובילים להרחקה3 נקודות
כרטיס צהוב+כרטיס אדום ישיר4 נקודות

ניהול התקציב

ממש כמו מנג'ר אמיתי, אחד האתגרים שיעמדו בפניכם במשחק הוא להתמודד עם התקציב ההתחלתי העומד לרשותכם ולנהל אותו. כאמור, בתחילה כל מנג'ר מקבל 100 – 120 מיליון כשעליכם לנהל את התקציב בחכמה: ניתן להיכנס למינוס בתקציב במהלך השבוע, אך הגעה לרגע פתיחת המחזור עם מינוס בתקציב תמנע מכם צבירת נקודות לאורך המחזור כולו.

עם פתיחת המשחק הראשון במחזור, תוכלו לבצע שינויים במערך ובהרכב שלכם לקראת המחזור הבא, להמשיך לבצע פעולות בשוק ההעברות, למכור ולקנות שחקנים, ואפילו להיכנס (זמנית) למינוס בתקציב, כאשר כל השינויים הללו יהיו רלוונטיים למחזור המשחקים הבא.

"שוק ההעברות" הוא אזור במשחק בו תוכלו לרכוש שחקנים חופשיים, למכור שחקנים שאינכם מעוניינים בהם יותר או לקנות שחקנים מהיריבים שלכם. רכישה של שחקנים חופשיים מתבצעת בצורה של מכירה פומבית, כאשר בתום הזמן המנג'ר שהציע את הסכום הגבוה ביותר עבור שחקן – זוכה בו.

כדאי שתעקבו מקרוב אחרי שוק השחקנים, כי בכל 12 שעות מתחדשת רשימת השחקנים המוצעים למכירה על ידי הליגה ונפתחות אפשרויות חיזוק חדשות.

מספר החילופים במשחק

מחזור משחקים כולל שבוע של משחקים וניתן לקיים בו עד שלושה חילופים, ניתן לעשותם עד לחצי שעה לפני המשחק הפותח של אותו המחזור, כל סיום סיבוב, 13 מחזורים, ניתן לעשות כמה חילופים שרק רוצים כשלא ניתן לצבור חילופים למשחקים הבאים.

החשיבות של ביצוע חילופים היא למתחרים בתחרות הסיבובית והעונתית כיוון שבתחרות השבועית אין התחשבות בנקודות העבר, אז במידה ואתם לא מרוצים מהקבוצה הקיימת אתם פשוט בוחרים שחקנים מחדש.

לגבי הקפטן של המשחק, כל משתתף בליגת החלומות בוחר את הקפטן שלו כשבכל מחזור ניתן להחליף את הקפטן. במידה והקפטן מקבל נקודות שליליות, כמו למשל כרטיס אדום, מספר הנקודות השליליות שלו יוכפל.

ביטולים ושינויים במשחק

במקרים בהם המשחק נדחה מסיבה כזו ואחרת ההרכב במשחק האמור יתעדכן באופן רטרואקטיבי כשיתקיים המשחק הבא. בנוסף, במידה והמשחק מופסק מסיבה כלשהי, או שיפסק ניצחון טכני לאחת הקבוצות, לא יוענק ניקוד לאף שחקן מבין שתי הקבוצות. אם המשחק הגיע לסיומו והתוצאה שלו משתנה לאחר מכן, שיקול הדעת בקביעת הניקוד תהיה בידי מערכת ליגת החלומות.

טיפים למשחקים בליגת החלומות

יד עושה ליריב שח מט על לוח של שחמט

כל מאמן מפתח את צורת המשחק והטקטיקה שלו בהתאם לניסיון שצבר במשחקי הפנטזי ולביצועי השחקנים שלו. אבל, יש כמה עקרונות וטיפים שנאספו לאורך הדרך על ידי שחקני פנטזי מקצועיים ומנוסים, שכדאי שתקפידו עליהם כדי לקבל את מספר הנקודות הגבוה ביותר. למאמנים המתחילים שבינכם טיפים אלו עשויים להיות ה"אורים ותומים" של משחק מוצלח ורווחי במונחי הפנטזי.

 • מחיר השחקנים – מחיר השחקנים במשחק משתנה הרי בהתאם לביצועים שלהם, תמצאו את השחקנים הזולים יותר שלדעתכם יתנו ביצועים טובים ותרוויחו תקציב נוסף להחתמת שחקנים בעת המכירה שלהם.
 • הרכב שחקנים – כדאי לבחור שחקני מפתח, כוכבי כדורגל ביחד עם שחקנים חדשים ושאפתנים שאף יעלו פחות. וחשוב מאוד לבחור שחקנים יציבים וטובים לפי הביצועים שלהם במשחקי השנה האחרונה.
 • שינויי המחירים – בליגת החלומות מחירי השחקנים יכולים לעלות ולרדת, כשהדבר תלוי בביצועי השחקנים במגרש, לכן, כמאמנים כדאי שתזהו מיהו "שחקן מצליח" שחקן בעל כישרון מתפרץ כחשיבה לתווך הרחוק מאחר וזה ישפיע על הניקוד שלכם במשחק. ברגע שבחרת שחקן מצליח, המחיר שלו עולה וככה גם תקציב הנבחרת שלך גבוה יותר.
 • פציעות של שחקנים – כמאמנים, אתם חייבים לעקוב אחר מצב השחקנים ולדעת מי פצוע ומי מושעה, אתם הרי לא רוצים להשקיע בבניית נבחרת ואז לגלות שחוסר תשומת לב שלכם גרמה לכם להתחיל מחזור עם שחקן אחד פחות.
 • חילוף במהלך מחזור – גם לאחר התחלת המחזור אפשר לבצע חילוף אחד, בחינם, אבל חובה לשים לב שבמקום השחקן עליו אתם מוותרים אפשר להכניס כמחליף רק שחקן באותה עמדה ובאותו מחיר או פחות. מה שכן, אתם חייבים להיות עם יד על הדופק ולשים לב להרכבים המתפרסמים כשעה לפני כל משחק.
 • קשרים מקבלים ניקוד גבוה יותר – שחקני קישור מקבלים ניקוד גבוה יותר מחלוצים על כל גול, בישול ועל שער נקי ולכן בעת הרכבת הנבחרת כדאי לכם לקחת קשרים שיכולים לספק מספרים גבוהים.
 • שחקני ספסל טובים – בליגת החלומות כל משתתף בוחר הרכב ובין שלושה לחמישה שחקני ספסל, שמקבלים 50% מהניקוד. נסו להשתמש בשחקני הספסל כיוון שגם שחקנים שלא כובשים או מבשלים מקבלים ניקוד על מרחק הריצה ועל פרמטרים נוספים.
 • החתמת מאמנים – אין צורך להחתים את המאמן הכי יקר מיד, אפשר להתחיל עם מאמנים זולים יותר ולשחרר ולהחתים חדשים ככל שהעונה תתקדם.
 • שוער אחד – מומלץ לשחק רק עם שוער אחד, זול ופעיל.

שאלות תשובות

בחור מחזיק נורה מעל הראש אילוסטרציה של שאלה

קבלו את 5 השאלות/תשובות המובילות שיעזרו למאמנים החדשים בדרכם למשחקי ליגת החלומות.

איך ואיפה נרשמים?

בכל הליגות ניתן להירשם במספר דרכים: באמצעות חשבון הפייסבוק, חשבון גוגל, פתיחת חשבון אישי. לאחר שנרשמתם אתם מובלים פנימה להרכבת הנבחרת שלכם על ידי מספר שאלות כמו: שם קבוצה, בחירת מדים, צבע מדים, עוזר מאמן עד שייפתח חלון בו תוכלו לבחור את חברי הקבוצה שלכם לפי פרמטרים משתנים. המלצה שלי – תרכיבו נבחרת, תתחילו לשחק ותלמדו תוך כדי הרצה מה ואיך לשנות.

האם אפשרי להירשם כמה פעמים?

אתם יכולים להירשם מספר פעמים באמצעות שימוש במיילים שונים או חשבונות פייסבוק/ג'ימייל אחרים וכמובן שאתם יכולים להירשם בכמה ליגות שרק תרצו, להקים ולחבור לקבוצות של אחרים. חשוב לציין כי לא ניתן להרכיב מספר נבחרות תחת אותו המשתמש.

כמה חילופים ניתן לבצע בכל מחזור?

לפני תחילת הליגה, ניתן לבצע 80 חילופים, לאחר מכן בכל מחזור ניתן לבצע 3 חילופים. בכל סיום סיבוב תוכל לבצע מספר בלתי מוגבל של חילופים. כמו כן קיימת אפשרות לבצע 11 חילופים במחזור אחד בעונה לפי בחירתך כשאת הפירוט המלא תמצאו בחוקי התחרות את החילופים ניתנים לביצוע רק כאשר חלון החילופים פתוח, בפרק הזמן שבין מחזורי הליגה.

כיצד ניתן להצטרף לליגה?

ניתן להצטרף לליגה מסוימת על ידי לחיצה על הצטרפות לליגה והזנת הקוד, לכל ליגה יש קוד משלה כמו למשל: ספורט 5 – 290797

מהן "ליגות חברים"?

ליגות חברים הן ליגות פרטיות בהן תוכלו להתחרות באופן ישיר מול חברים שלכם, הליגות מציגות את הדירוג המצטבר של החברים בהן וכן את הניקוד עבור כל מחזור משחקים. כל מאמן יכול להירשם או ליצור עד 6 ליגות פרטיות כשכל ליגת חברים מוגבלת ל-100 משתתפים.

לסיכום

אוהדים של כדורגל קופצים צועקים ועושים שמח

בתור אוהדי כדורגל המכבדים עצמם הגיע הזמן שאתם תהיו אדוני הממלכה שלכם, שאתם תנהלו את המשחק ולא תתנהלו, תהפכו למנג'ר שבוחר את השחקנים והצוות הנוסף וייאמן את המשחק כדי לצבור כמה שיותר נקודות.

ליגת החלומות מזמנת לכם כאן הזדמנות פז לתפוס את מקומו של המאמן הישראלי, לקבל תקציב וירטואלי התחלתי, לצבור בונוסים כספיים ולהרכיב את נבחרת החלומות שלכם משחקי ליגת העל.

במיוחד בתקופה זו, בימי קורונה, אתם מבלים זמן רב בבית ומטפסים על הקירות ועל עצמכם, זה הזמן לאמץ תחביב נחמד, חינמי שעשוי גם להניב עבורכם פרסים מגניבים ביותר וגם להפעיל את המוח.

משחקי ליגת החלומות נחמדים ככל שיהיו דורשים מחשבה, משלבים בין משחק חברתי לתחרותי, מאפשרים לכם לעשות אסטרטגיות, מהלכים, לחבור לאוהדים נוספים ולחוות את עולם הכדורגל באופן שונה, כי מהיום, מהרגע שבו נכנסתם למשחק והפכתם למנג'ר משחקי ליגת העל יהפכו לחלק בלתי נפרד מכם.

אז בואו תבשלו, תהפכו למלכי השערים והרשמו כבר היום לאחת מהליגות, הרכיבו קבוצה או תחברו לאחת כזו ותתחילו לנהל את עולם הכדורגל הישראלי ולשחק בשעשועון הספורט הייחודי הזה שיעמיק את כל מה שחשבתם על עולם הכדורגל.

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

שלומי מור
שלומי מור

שלומי הוא המומחה הכי גדול בישראל לכל מה שקשור לדירוגים, השוואות וסקירות של מוצרים. הוא אוהב לטייל בים (לא בשעות השיא - ג'ינג'י אחרי הכל), לבדוק גאדג'טים חדשים, ואת הכלב שלו רקסי.

נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן