הכנה לבגרויות: קורסי הכנה לבגרויות מומלצים לשנת 2024

זה לא משנה אם אתם חיילים משוחררים הרוצים לשפר את תנאי הפתיחה לקראת הלימודים באקדמיה או תלמידי תיכון הזקוקים לדחיפה מעבר למה שניתן בבית הספר, הכנה לבגרויות היא שירות חשוב וקריטי שיעזור לכם לעבור את המבחנים בציון טוב ובהצלחה. אם אתם לא בטוחים איפה הכי נכון ומתאים לכם ללמוד, הכנו עבורכם מאמר מקיף עם המלצות על הקורסים הטובים ביותר היום ומדריך מפורט שיעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

קצת על מבחני הבגרות

לבחינות הבגרות בישראל יש חשיבות מכרעת עבור תלמידי תיכון וכל מי שמכוון להשכלה גבוהה. מבחני הבגרות מנוהלים על ידי משרד החינוך ומכסים מקצועות שונים כמו מתמטיקה, תחומי מדעים שונים, לשון, אנגלית ועוד. על התלמידים להשיג ציוני עובר במקצועות הנדרשים כדי לעמוד בזכאות לתעודת בגרות, שהיא לרוב תנאי בסיסי לקבלה לאוניברסיטה ולהזדמנויות תעסוקה רבות. בתיכון הבחינות נפרסות לרוב על פני שלוש שנים ובמהלך הלימודים יש דגש גדול על הכנה לקראתן. 

הכנה לבגרויות VS השלמת בגרויות 

כאשר תלמידים בתיכון ניגשים לקורסי הכנה לבגרויות, ברוב המקרים הם יעברו קורס עם תכנים זהים שהמטרה שלו היא הכנה ממוקדת ונקודתית למבחן כדי לעבור אותו בהצלחה. חשוב לזכור שבתיכון לומדים הרבה מאוד חומר כללי שבסופו של דבר רק חלק ממנו יהיה רלוונטי למבחן עצמו. לכן, תלמידי תיכון המתקשים להתכונן לבד או בבית ספר בלבד יכולים להרוויח לא מעט מקורסי ההכנה, המיועדים בדרך כלל גם למי שמשלים בגרויות בתקופה מאוחרת יותר בחיים.

הכנה לבגרויות: המדריך המלא 

ועכשיו אחרי שאתם מכירים את האפשרויות המובילות לקורסי הכנה לבגרות, זה הזמן להבין בדיוק איך לבחור את הקורס הנכון לכם עם המדריך להכנה לבגרויות. 

הכנה לבגרות: רשימת הבגרויות שצריכות הכנה מראש

אפשר להשלים בגרויות בכל מקצוע שהוא, אך לפני שאתם בוחרים ללמוד בקורס ספציפי כדאי לבדוק אם הוא יספק לכם הכנה לקורס שאתם צריכים. הינה כמה מהקורסים הפופולריים ביותר להכנה לבגרות: 

הכנה לבגרות בלשון

בחינת הבגרות בלשון היא לא פשוטה, ומחייבת אתכם ללמוד ולהבין מבנים וכללים שונים של השפה ושינון של לא מעט חומר תאורטי. בין הנושאים השונים שאפשר למצוא בבגרות בלשון – התנסחות בכתב, מבנים תחביריים, שורשים וגזרות, ניתוח משפטים ועוד. 

הכנה לבגרות במתמטיקה

הבחינה במתמטיקה היא בלי ספק אחת הבחינות הקשות ביותר וגם החשובות ביותר למי שרוצה להגיע בעתיד למקצועות הריאליים למיניהם. ההכנה לבגרות כוללת תרגולים מדויקים לקראת הבחינה הקרובה, טכניקות לפתרון, שיטות לניהול זמן ועוד. אפשר למצוא הכנה ספציפית לרמת הבגרות – 3, 4 או 5 יחידות לימוד. 

הכנה לבגרות באנגלית

אנגלית היא עוד מקצוע חשוב מאוד בלימודים, והרבה פעמים הוא תנאי בסיס לקבלה לאקדמיה (עם ציון מסוים אפשר לקבל פטור מוחלט משיעורי אנגלית). אפשר למצוא קורסי הכנה של לימוד אנגלית לכל יחידות הלימוד ולהכיר טכניקות לניתוח טקסט, להגדיל את אוצר המילים ולהבין איך לענות על השאלות במהירות וביעילות. אפשר לשלב את הלימודים עם עזרי למידה נוספים כמו אפליקציה ללימוד אנגלית שיגדילו באופן ניכר את סיכויי ההצלחה בבחינה. 

הכנה לבגרות בתנ"ך

עוד מקצוע ליבה עם בגרות חובה. בבחינות הבגרות מוצגות שאלות שונות מספרי התנ"ך השונים, ובדרך כלל יש בחירה בין שאלות בבחינה עצמה. המבחן גם כולל קטע אנסין עם שאלות לניתוח. 

הכנה לבגרות באזרחות

הבחינה כוללת ארבעה פרקים ואורכת כשעתיים, ויש לענות על תשע שאלות בסך הכול מתוך 20 שאלות. השאלות מתעסקות בנושאים חשובים כמו דמוקרטיה בישראל, יחסי ישראל עם שכנותיה, הסכסוך הישראלי-פלסטיני ועוד. 

הכנה לבגרות בהיסטוריה

בגרות לא פשוטה בכלל, הדורשת שינון של הרבה ידע והיסטוריה עולמית ויהודית. יש קורסים להשלמה של 5 יחידות לימוד או קורסים לבגרות הבסיסית של 2 יחידות לימוד. 

הכנה לבגרות במדעי המחשב 

קורס הכנה למי שבחר במדעי המחשב בהיקף של 5 יחידות לימוד. הצלחה בבגרות כאן היא קריטית למי ששואף להשתלב בעתיד בענף ההייטק ומדעי המחשב. להורים לילדים עם פוטנציאל ועניין בתחום, מומלץ לבדוק את הפוטנציאל של קורס תכנות לילדים כבר בגיל צעיר, שיכול להיות הכנה מעולה לקראת ההמשך. 

הכנה נכונה לבגרויות: איך עושים את זה?

אז איך מתכוננים כמו שצריך למבחני הבגרות? התשובה לשאלה תלויה באופן ישיר בסוג הבגרות שאליה ניגשים. חשוב מאוד לזכור כי הבחינות שונות בין מקצועות שונים, ולכן צריך להתכונן בצורה הנכונה למבחן שאתם עומדים לעבור. בחלק מהמקרים יש צורך בהוראה פרונטלית ובמקרים אחרים תרגול עצמי יספיק, למקצועות מסוימים צריך לשנן הרבה חומר ובמקרים אחרים פשוט צריך ללמוד טכניקות למענה על שאלות. על כן חשוב בעיקר להכיר את הכלים השונים להכנה ולמידה שעליהם נעבור ממש עכשיו. 

כלים להכנה לבגרות 

יש כמה כלים היכולים לעזור לכם להתכונן בצורה מקיפה ויסודית לכל בחינה שאתם עומדים לעבור:

אפליקציות הכנה לבגרויות 

אפליקציות ייעודיות להכנה לבגרות הן כלי נוח ויעיל. האפליקציות השונות כוללות תרגילים, חומרי לימוד, מבחנים ושאלות לדוגמה ולפעמים גם קבוצות ופורומים ללימוד ולהתייעצות. היתרונות כאן הם עלויות נמוכות (ויש גם אפליקציות חינמיות) והאפשרות ללמוד מהסמארטפון בכל מקום ובכל זמן. 

פתרון מבחנים משנים קודמות

טכניקה חשובה וטובה שיכולה לעזור לכם להתכונן כמו שצריך לדבר האמיתי, להבין את המבנה של המבחן ולתרגל מענה על השאלות בזמן הנתון. אפשר להגיע למבחנים באופן עצמאי דרך אתר משרד החינוך (כולל פתרונות) וחלקם גם מועברים בקורסים השונים. עם זאת, חשוב לשים לב שלא כל השאלות והנושאים במבחני העבר יהיו בהכרח רלוונטיים למבחן שלכם. 

קורס הכנה לבגרויות

בלי ספק הדרך היעילה והבטוחה ביותר. הקורסים השונים מוכוונים למבחנים במקצוע הספציפי, והם נכתבים ומועברים על ידי אנשי מקצוע וכוללים כלים חשובים העוזרים להתכונן כמו סימולציות, מבחני עבר, הכוונה ממורים ומרצים בתחום ועוד. 

כך תבחרו קורס הכנה לבגרויות

כמו שאפשר לראות יש לא מעט קורסים מומלצים וטובים לבחור מתוכם, אבל מן הסתם חשוב מאוד לבחור את זה שהכי מתאים לכם. אז איך עושים את זה? חשוב לבחון לעומק שלושה פרמטרים קריטיים:

משך הקורס

חשוב לשים לב לאורך של הקורס. אפשר למצוא מצד אחד קורסים ארוכים של כחצי שנה, היכולים להיות טובים ויעילים אך לא מתאימים למי שצריך הכנה מהירה וממוקדת לפני המבחן. לעומת זאת, קורסים קצרים של חודש או חודשיים יכולים להתאים למי שצריך חיזוק קל וחידוד החומר, אבל לא למי שצריך הכנה מקיפה לבגרות כזו או אחרת. אפשר לומר שקורס באורך ממוצע של שלושה חודשים הוא הבחירה האידיאלית, ויש בו די זמן כדי ללמוד את החומר הנדרש ולהגיע מוכן למבחן. 

מחיר הקורס

למחיר של הקורס יש גם תפקיד חשוב בהחלטה, ולגיטימי מאוד לחפש קורסים במחירים נוחים ומשתלמים. עם זאת, חשוב לזכור שהמחירים פחות או יותר אחידים, ובגדול אפשר למצוא קורסים בטווח מחירים של 2,500 עד 8,000 שקלים. צריך לזכור מצד אחד שקורס יקר לא אומר שהוא בהכרח טוב, ומצד שני קורסים במחירים זולים באופן מוגזם עשויים להיות דלים וכאלו שלא ייתנו מענה טוב למי ששואף להשיג ציון גבוה. 

שילוב קורסים

לא מעט תלמידים מעוניינים לגשת ליותר מיחידה אחת וכך בעצם צריך לגשת ליותר מקורס אחד. חפשו את המכללות והמוסדות המציעים אפשרות נוחה לשילוב בין הקורסים, בזמנים קרובים ובמחירי נוחים עם הנחות למי שמעוניין לרכוש יותר מקורס אחד. 

קורס הכנה לבגרויות: היתרונות 

  • הכנה ממוקדת – לעומת לימוד בבית הספר, קורסי ההכנה הם ממוקדים ומסייעים לתלמידים לעבור בהצלחה את הבחינה הספציפית בלי חומרים מיותרים ובזבוז זמן
  • צוות הוראה מקצועי – הקורסים השונים מועברים על ידי מורים מקצועיים הבאים מתחום ההוראה, והם יודעים להקנות ידע בצורה טובה ולהוביל תלמידים להצלחה
  • לימודי אונליין – לא מעט מוסדות מציעים לימודי אונליין מלאים או בשילוב עם לימודים פרונטליים. זהו יתרון חשוב המאפשר לכל תלמיד להתכונן בזמן ובקצב שלו מכל מקום בארץ
  • תרגולים מותאמים לבחינה – הקורסים מיועדים באופן ספציפי לכל בחינה עם הכנה רלוונטית לשאלות ולנושאים הצפויים להופיע במבחן
  • יחס אישי – לעומת לימודים בכיתות בתיכון, קורסי ההכנה נעשים בקבוצות קטנות ואינטימיות, מה שמאפשר יחס אישי וליווי צמוד לכל תלמיד ומשפר את סיכויי ההצלחה
  • למידה קבוצתית – למידה משותפת עם תלמידים הנמצאים באותה נקודה

קורס השלמת בגרויות

קורסי השלמת בגרויות הם קורסים המיועדים לתלמידים שלא סיימו את בחינות הבגרות או כאלו המעוניינים לשפר את הציון במקצועות שונים. הם מציעים תוכניות לימוד מקיפות ואינטנסיביות לשיפור המיומנויות והידע במקצועות השונים. הצלחה בקורסים ובבחינות השונות יאפשרו לתלמידים להיות זכאים לתעודת בגרות, מה שישפר את סיכויי ההצלחה להתקבל ללימודים אקדמיים בעתיד ואף יפתח אפשרויות קריירה נרחבות. 

קורס הכנה לבגרויות: תשובות לשאלות נפוצות

נערה בחולצה כתומה יושבת מול מבחן וחושבת ברקע כיתה

כדי להצליח בבגרויות חשוב מאוד להתכונן זמן רב מראש, ללמוד באופן ספציפי לנושאים הצפויים להופיע בבחינה, לתרגל עם מבחני עבר וסימולציות וללמוד טכניקות למענה מהיר ונכון על שאלות בהתאם למקצוע שבו אתם נבחנים. 

לרוב הקורס לא שונה עבור מי שמשלים בגרויות, ובמקרים רבים אנשים המשלימים בגרויות ואנשים המתכוננים לבגרות בפעם הראשונה עושים זאת יחד באותו הקורס.

המקצועות המצריכים הכנה מראש הם מקצועות החובה ובהם אנגלית, מתמטיקה, היסטוריה, תנ"ך, לשון עברית ואזרחות. עם זאת, מומלץ בהחלט ללמוד מראש לכל בחינת בגרות – ברוב המוסדות תמצאו קורסי הכנה גם למקצועות בחירה.

הכנה לבגרויות – סיכום ומסקנות

בחור עם מחברת צהובה ותיק גב מחייך ושמח רקע כחול

הכנה לבחינות הבגרות היא קריטית להצלחה במבחן, ומי שרוצה לשפר ציון או להשלים יחידות כדי להתקבל ללימודים אקדמאיים ולשפר באופן כללי את קורות החיים חייב לעשות זאת. בהתאם לבחינות שאליהן אתם רוצים לגשת, חשוב מאוד ליצור לעצמכם תוכנית הכנה מקיפה עם הכלים והטכניקות שיעזרו לכם להוציא את הציון הדרוש להצלחה. קורסי הכנה לבגרות הם אופציה מעולה להשגת ציונים גבוהים, וכאן תוכלו לבחור מתוך הקורסים המובילים בישראל היום.

דילים סודיים ועדכונים על ירידות מחיר לזמן מוגבל: השאירו פרטים!

נשלח לכם רק תוכן איכותי!

אופק דרימר
נשמח לשמוע את דעתכם!

השארת תגובה

מייליסט
Logo
דילוג לתוכן